10 najskupljih igara svih vremena

Discussion in 'Igre i konzole' started by Nani, Feb 27, 2010.

  1. gilla

    gilla Aktivista

    Kako je isplativije?Gaming je odavno prefuro filmsku industriju.Dovedes 2,3 holivudske zvijezdice i popune 80% ovog budzeta.

    Ukratko gta4 se prodao u nekih 13 miliona primjeraka(konzole, na pc je to nekih 200k).
    KOnacna zarada izdavaca rockstara,take2 otprilike ide 35$ zarade po primjerku*13 miliona=500 miliona-100=400 miliona ciste zarade.

    Takodjer da napomenem da ovo djelimicno nije sve tacno al eto.I uglavnom se sve odnosi na produkcijske troskove.Za halo 3 MS je utrosio preko 200 miliona za reklamu.

    @zero

    kakvih 200 eura za igru?
    Shvacam kakva je situacija ovdje i sve,ali i to je hobi kao i nesto drugo,kao i cigare,kafe i sta ne i da po pravilu trebas platiti to,naravno druga je situacija.Nasi bi ljudi(veliki procenat) da mogu sve imati al dzabaluka.Nisam ni ja cvjetka al nastojim se promjeniti.Ne bih da protezem pitanje ali imam poznanika koji je postanar ali glavno je da ce on od one crkavice sto prima kupiti svaku novu grafulju,cpu,, pa i na kredit.Al dat 50KM za kvalitetnu igru?Nema sanse.Neka on kupi za 50 na ciglanama kilu igara od kojih mozda jednu,dvije odigra,zavrsi,i onda opet.Da ne pominjem kad me pocne gnjaviti oko krekovanja,zastita,losih back upa i cega sve ne.Uglavnom imas sliku.

    Takodjer da dodam da je sony prakticno vec pokrio troskove gt i ostvvario neku zaradu s obzirom da se prolog prodao u skoro 5 miliona primjeraka.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    A ti nisi papak pa imaš sve org. igre, filmove i muziku. JEsi li ono ti jednom izvalio da ti je skupo izvalit cenera za igru :lol: :lol:
     
  3. Zer0

    Zer0 Aktivista

    GTA 200 Eura..sjecam se neke reklame koja je isla na satelitskoj, ali vjerovatno je bio neki bundle u pitanju...bas sam sad gledao na njemackom amazonu, najveca cijena koju sam nasao je 144,50 Eura i to za PS3 (http://www.amazon.de/gp/offer-listing/B ... dition=new), nije bitno naravno igra se moze naci i za mnogo manje. Inace mozda najbolji nacin da se dodje sa malo novca do orginalnih naslova je naravno ebay...e sad nas moze da zeza postarina, recimo znao sam da kupim orginalni muzicki cd za 1 Euro, medjutim platio bih postarinu za njega 10 Eura..zvuci bas suludo, medjutim dobio bih orginalni cd koji kod nas nigdje ne moze da se nadje u odlicnom stanju i opet ispod cijene novog...ebay je stvarno dobra stvar i moze se naci dosta toga za nezamislivu cijenu...tipa GTA IV za 1 EURO ...
     
  4. Hansel

    Hansel Komšija

    Jesam, ja sam sigurno to izvalio...Ja inače izvaljujem pa se kasnije gubim u vlastitim izjavama pa stvaram sam sebi kontradiktornost.

    I da, iskreno, svi smo papci zajedno, ukljucujuci i mene, zbog piraterije...

    Nisam ja sada išao direktno na protest protiv piratluka, nego sam se osvrnuo na one razmažene sto za neku igru koju plate svega 3 KM a u koju je uloženo 100 miliona dolara, odigraju 10-15 minuta i kazu kako je lose i kako ne vrijedi igrati.

    Ja barem ispostujem neciji trud. :)
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    @Gilla

    Ima filmova koji su hitovi a nije ulozeno ni 100 dio novca sa kojim se barata kad su igre u pitanju. Da ne pricamo o nastavcima serija itd. Smijesna prica.
     
  6. Hansel

    Hansel Komšija

    The Man from Earth - Cca 1000 $ a filma ekstra :D

    Butterfly on a Wheel - Takodjer poprilično jeftin film a meni vrhunski.

    I mnogi drugi...:)

    Samo sto film traje 90-120 minuta, a GTA se može igrati mjesecima :)
     
  7. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Je li neko gledao onaj horor ''Paranormal Activity'' ?
    To je mozda film sa najprofitabilnijom zaradom..
    $100 miliona je zaradio na USA Boxu sam, a prijavljeni budzet za film je bio $15,000...
    Eto zaradio je onoliko koliko je Rockstar potrosio na novi GTA...
     
  8. neko

    neko Aktivista

    nani, najbolji primjer je "Payphone" ili kako se vec zove onaj film. fora je samo u tome sto ljudi vole da ucestvuju i to je to.
    nemojte ba da se raspravljamo oko gluposti, ja cu se ponositi time sto sam "papak" zato sto je moja drzava prosla kroz pakao, zato sto i dan danas nam ne daju da zivimo ko normalni ljudi itd. tek nedavno su Sarajevo, Mostar, Zenica, Tuzla i Banja Luka zvanicno "od drzave" dobili status gradova, a mi ovdje pricamo o nekom papanluku. Covjek koji placa tu kiriju, treba da sjedi i da gleda u plafon, a ne da uzme sebi graficku kartu od 30-40 KM? nije li to malo nepravedno? znaci, moj čaća je trebo da krade i pljacka ljude u ratu ili da se rodi "pod sretnom zvjezdom", da se ja ne bih sad stidio sto imam racunar od 1000+ KM? kad covjek razmislja u jednom pravcu, onda ste svi vi koji tako tvrdite u pravu, ali brate pogledaj i na drugu stranu, shvati da ima i ljudi kojima je izgorio stan, koji ne bi placali tu kiriju da je do njih. poznajem covjek koji je radio za 300, pa kasnije za 400KM i skupljao 3-4 godine pare da kupi konzolu sebi i sad ja trebam doci i reci "vidi papka", e pa necu, jos cu mu ja kupiti igru i presnimiti na kvalitetniji dvd da mu se slucajno ne izbrise sa onih od 0,0000003 feninga, pa nek me hapse ako treba, ali tako je, kako je. ko hoce da glumi gospodina, nek glumi, ja mu ne branim.

    pozdrav!
    Edit: sorry zero, nisam vidio da si napisao post, a i da se pohvalim, "Posts: 333"-sad sam half devil! :D
     
  9. Hansel

    Hansel Komšija

    Zero, neko i ostala ekipa, niste shvatili moju poruku. Nisam ja rekao da je papak onaj koji kupi igru po 30 puta nizoj cijeni jer sam i sam, kao sto si vec naveo, svjestan ove situacije pa i sam radim dva posla da bi bio u mogucnosti ispostovati neke svoje cejfove. Tako nam je kako nam je i to sam prihvatio.

    Moja poruka je bila nama papanima koji pored toga sto ne platimo igru onoliko koliko realno kosta, nego je dobijemo doslovno ''besplatno'', i kao takvi uzmemo tu igru za koju je ulozeno 100 miliona dolara i koju su godinama radili razni strucnjaci, inzinjeri, progameri, 3d dizajneri, muzicki producenti itd. i onda nakon 10-15 minuta igre tek tako je denistaliramo i konstatujemo da je bzze...Zelim reci, da igru, bez obzira platili je 100 km ili je dobili dzabe, ne cijenimo ni malo, s obzirom koliko je ljudi tu ulozilo maksimum od sebe.
     
  10. Zer0

    Zer0 Aktivista

    ...

    @neko ma nema problema, nek si ti dobio svoj 333 post...heh

    @Hansel, ma prijatelju, cim si postavio prvi svoj komentar shvatio sam sta si htio reci...iznervirao me onaj lik iz München-a...hahaha
     
  11. AdoSA

    AdoSA Komšija

    MA dzaba mu da je ulozio 132452633247 miliona ako mi se igra ne svidja. Nemamo svi isti ukus .. pa ni u igrama ;)
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Sve to stoji da se trud mora cijeniti, ali šta ako osmisle skroz neku glupost koja košta par desetina miliona.
    Jer ja moram biti njihova žrtva da to na silu gledam/igram?
    Sami su sebi krivi što su pogrešno sve to osmislili.

    Ti si i sam naveo odlicne filmove sa malim budžetom a zapravo su izvrsni filmovi koje uživam gledati pa da su i 20 minuta.
    Bolje i to nego na silu gledati neke profulane filmove sa velikim budžetom.
     
  13. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ma treba cijenit tudji rad i trud ma kakav god on bio, to Hansel hoce da kaze. :)
     
  14. Pasha

    Pasha Komšija

    Pa svakog real outlaw-a iznerviraju zakoni i pravila među ljudima.
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Vas dvojica odoste u OT.
     
  16. neko

    neko Aktivista

    Slazem se u potpunosti da treba cijeniti tudji rad, nije vazno da li kosta 100 mil. ili kosta koliko realizacija Machinariuma ili cak ne kosta nista. ja ovdje zavrsio sa diskusijom, tj. ja rekao svoje, vi pricajte svoje dalje.
    btw, ako se ne placa, potrazite na netu Machinarium, a ako se placa kupite (gdje god vi zelite), igra je ludnica, vrhunac flasha i super zagonetke. pozdrav! :)

    http://www.youtube.com/watch?v=WliaZtLMW8I
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Svaki naredna poruka koja bude vezana za pirateriju i postene momke od 2KM ce biti obrisana.