8+ GB rama

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Vedo, Oct 24, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    To je vec solidan deal jer ja redovno izbjegavam preporuku problematicnih napojnih jedinica, bez obzira na nivo optercenja. Za Adija, reci da te Enis poslao i ponesi covjeku kakve fine cevape s kajmakom :)
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    cevape cu ostaviti kao zadnji as u rukavu, ako ne upali popust na lijepe oci onda cu ih tek izvuc :D
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Dal da umjesto Frontiera uzmem u Plusu THERMALTAKE Soprano RS101 VG7000BNS MIDI black? Samo mi se ne svidja sto sa strane nema rupu za 12cm vent, vec samo za 8 cm..Ili mozda neko drugo do 100 - 120 KM?

    Al ga OCZ ukenja sa montazom ovog 12cm venta na Vendettu, ona 4 gumena "anti-vibraciona" drzaca za vent sam jedva montirao, mislio sam da cu ih puci koliko sam vukao. Mogli su to kako jednostavnije rjesiti :roll:

    PS: u nekom topicu procitah da je Cheiftec kao visi low end, pa me sad zanima, dal' Silverstona ubacit na ovaj clockani q9450 a chiefa na stock q6600, il moze to i chief na duge staze da drzi?
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Zgadit ces si zivot kada vidis TT uzivo :D
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    drek je taj tt (kao da je to nešto novo)... plastika na razini frontiera + sjajnost, lim ništa specijalno, toolless zaboravi.

    treba dalje?
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Zvao pcplus, nema silverstonea..Mislim da cu ici onda na CM 460W, 120 KM.
    Znaci smece taj TT..Kontam jos jedan CM690 uzet, al zao mi para :roll:
     
  7. GW

    GW Moderator

    Bolje uzmi Real power M 520W. 80+ certifikat i modularni dizajn.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    ogranicen sam lovom na 450 KM. 9600gt 200, CM 520W 160 KM, znaci ostaje 90 KM za kuciste. Ne mora biti brandirano, nit toolless, samo nek je koliko-toliko lijepo na oci i nek je dobro porvjetreno.
     
  9. terminator

    terminator Novi član

    Moja preporuka da pogledaš u Ingelu, ovo kod njih izađe 451,62 KM.

    ZOTAC GF 9600GT 512MB DDR3 2xDVI 650/1800 SYNERGY PCIe
    HIPER PSU ATX 530W Hiper 120mm, Active PFC, rated power 530W, peak 580W
    APLUSCASE Midi Tower CS-188AF 250mm Cooler w/oPS
     
  10. GW

    GW Moderator

    Samo proberi nešto što ima mjesta za 12 cm ventilatore.
     
  11. terminator

    terminator Novi član

  12. GW

    GW Moderator

    Ovo reklama neka?
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Pao je dogovor sa Updejtom, iz Geneleca slijedece hefte bi mi trebalo stici SilverStone Precision SST-PS01B BLACK i ATX SilverStone SST-ST50EF-Plus500W 2xPCIeX.
    Vala ako sad ne bude sta na ovoj nagradnoj igri - ja vise ne znam :mrgreen:
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Naravno, uzeo si ono sto je vidoviti hurma vec rekao da ces uzeti :D
     
  15. apdejt

    apdejt Overclocker

    Nagradna igra ide po principu filtriranja tacnih odgovora + random odabir, tako da nitko nema prostora za malverzacije. :smt003 :mrgreen:
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Moze li ko pojasnit gdje tacno dodje PCPlus, znam da je kod GRASa, al ne znam tacno gdje?
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    kad skrenes sa glavne dzade prema remizi, pa na semafru skrenes lijevo, 100m nize sa desne strane kuca bez fasade, PCPlus.

    ili sa otoke ides pravo prema zici starom cestom, poslije semafora kod texa pijace 100m nize PCPlus :D
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Hvala, nasao sam. A samo da pitam, ova 9600GT ima HDMI izlaz, trebala bi onda i zvuk davati na TVu, zar ne?
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  20. Vedo

    Vedo Moderator

    nisam ga dobio. Doduse, grafu sam dobio bez kutije, tray pakovanje, dobio CD, 2 kabla za tv-out i jedan za napajanje.
    Vidim na vrhu grafe ima taj 2-pinski dzek za kabal kao sto si naveo. Gdje bi se to moglo uzeti naknadno i kako se zove taj kabal, da znam sta da trazim?