8+ GB rama

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Vedo, Oct 24, 2008.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Poslat cu ti ja kabl sa kucistem i napojnom ako budemo imali viska da je nekome ostao posto na neke DFI i neke Biostar ploce to nemoze da se spoji tako da nije nemoguce da je zaostao koji u servisu, provjerit cu sutra pa ako bude ubaciti kutiju od kucista.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znas ko uvijek ima spas za tvoj HDMI sistem :lol: Ako ne mognes rijesiti znas sta ces :wink:
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    @apdejt - E super, hvala ti puno! :smt006

    @dino73n - hehe, znam, znam :D
     
  4. apdejt

    apdejt Overclocker

    @Vedo care roba ti je poslana Intereuropom tako da dostavu mozes ocekivati vrlo brzo mozda cak i danas nisam 100% siguran, a kabl ti nisam uspio ubaciti jer je roba vec jucer otpremljena sorry, ali namjere su bile najbolje
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    hvala u svakom slucaju, sad su me zvali, stize za jedan sat :D Hvala na brzoj posiljci :smt006
     
  6. [Amar]

    [Amar] Novi član

    Vedo ja bih volio da nam nabacis koji screen tih 16GB,kako kad ne radis nista na PC-u tako i kad rendas.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    ne znam kakve koristi imas od toga, al evo dok renda:

    [​IMG]

    EDIT: Sitglo napajanje & kuciste :D
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Samo da javim utiske ovog SilverStone Precision SST-PS01B kucista:
    1. kvalitet lima - identican kao na mom starom MS Industrial kucistu
    2. vrata se cine preprejeftina, plastika sama
    3. instaliranje HDDa je prava nocna mora, ima kao neki HDD cage, prejebeno prici diskovima.

    Ma ne moze primirsat CM-u, zajebah se ja sa kupovinom, al sta se moze..
     
  10. GW

    GW Moderator

    Ko ti je kriv kad slušaš hurmu. :mrgreen:
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne mogu da vjerujem da ovo Silverstone ST50EF-Plus napajanje nema niti JEDAN konektor za DVD-rom..al zato su stavili 6 SATA.. :evil:
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Iz specifikacija:

     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znaci 6 komada. :lol:
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    da sad sam sebe strpam u roflmao :oops: :lol:
    Ima jedan par zica sa 4pin IDE konektorima, hafifno sam ih steknuo iza ploce, tek sada kad sam skinuo i drugu stranu kucista primjetim ih :lol:
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Desava se, zato smo tu da se medjusobno pomognemo :)
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    hvala :wink:
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    ljudi, pomagajte, belaj od sinoc. Znaci BSOD jedan za drugim. Probam reinstalirat OS i opet BSOD tokom instalacije. Posumnjam na ram, izvadim prva dva keksa rama (4 & 4 GB) i sve normala proradi, sad sam ubacio samo jedan od izvadjenih modula i opet BOSD, ubacio drugi i radi sve ok. Znaci, nasao sam krivca. E sad, imal ko iskustva sa reklamacijom sto se tice ebaya, kako to ide, jel im saljem natrag po mom trosku ili?
     
  19. GW

    GW Moderator

    Rano je još za reklamacije. Prvo testiraj RAM se Memtestom. Dakle razne brzine i kombinacije i vidi hoće li svaki put iste greške izbacivati.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    ma stajalo sve default, nista nije bilo clockovano. 800 Mhz brzina, latencije default, napon rama default. I tako sve radilo savrseno. I sad radi sve savrseno kad izabacim taj jedan keks. Medjutim, ne smijem se vise zezat sa BSODom, jer ako mi je otvoren neki 3ds max fajl i desi se BSOD onda taj fajl postane ostecen i mogu samo plakat.

    a evo sad cu da vrtim memtest, pa javim rezultate