All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala, imaću i to u vidu ako ovdje u Tuzli ne nađem :)
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  3. selvin

    selvin Moderator

    Kao sto Stevie rece ima po trafikama, a bilo je i u knjizarama dok nisu izumrle :mrgreen:
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Moj prijatelj ima knjizaru, i meni je uradio 2 komada, a cini mi se da kosta 10KM/komad (jedno nosim u torbici, a drugo je u sluzbenom vozilu) :) Nikad nije spalo ni sa jednog auta koje sam vozio, samo malo pobrises mjesto gdje ces ga "naljepiti". Uradjeno je po OVOM PRAVILNIKU
    Sve drugo je nepravilno i nezakonito (95% vozaca pocetnika je to P napisali na obicnom papiru i naljepilo na zadnju sofersajbu sto je totalno pogresno, a mnogi to P stavljaju i sa desne strane vozila...)
     
  5. veki81

    veki81 Aktivista

    Ma ti trebas "P" na ledjima nosat Fuade a ne u torbici :smt003
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  7. Mujka

    Mujka Komšija

    bas sto kaze na ledjima axaxaxaxa
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala, Selvine i Reventon, pogledam.
    Prije bih volio da bude na trafici, nego ovo preko pika, ali nek ima i ta opcija :)
     
  9. metallac

    metallac Aktivista

    Ja nikada nisam imao to P, a za prve dvije godine sam presao oko 100 000 kilometara. Nikada me ni jedan policajac nije pitao za to.
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    zato sto si iz mostara :D
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    vrijedi li jos onaj zakon da pocetnik ne smije voziti sam iza 23h dok ne navrsi 21. godinu?
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa bilo je ono ili 21. godinu ili 3 godine vozackog iskustva, ali realno ne znam nikoga da su ga zbog toga kaznili.
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    To su gledali po Tuzli više nego imaš li "P" zbog kojeg ni sada ne peglaju ako si regulara :). Mislim da taj zakon o vožnji iza 23h ne važi već duže vrijeme :)
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    eh tu sam te ceka, naime kolegu su mi zaustavili iza 23h i kako on meni govori, pita ga policajac znas li koliko je sati i da ne bi trebao voziti poslije 23h, i on ih upita zar taj zakon nije prestao da vrijedi, oni kaze jeste ali mi to jos prakticiraju, i kaze mi jos kako su ga nesto zapisali, ali nikakva kazna.

    mene interesuje da li oni to mogu uraditi? i o kakvom je to zapisivanju rijec zapravo.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Zvucis kao google translate :smt003

    Ma mozda onako radi reda, sto bi rekli rutinska kontrola. I mene su tako jednom zapisali, redom pitali sta sam nosio od odjece, imam li tetovaze, oziljke, nosim li cvike, nema sta me nisu ispitali, mozda je sta bilo u blizini kakva kradja ili nesto pa biljeze :D
     
  16. heroic

    heroic Komšija

    Da, ali to ne bi trebalo brinuti, to je samo za vođenje evidencije, u slučaju da se podudaraju opis sumnjivaca. (Google Translate)

    To zapisao, upisao, zabiljezio, uklesao u kamen je upravo to sto selvin kaze, evidencija nevezana za neki saobracajni prekrsaj. Mene su jednom kao pjesaka prestresli i evidentirali, samo jer sam prosao pored narodnog pozorista (bilo je kasno, zima, imao kapuljacu...itd).
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma dobro, malo je bilo komplikovano objasniti :D

    uglavnom nema frke :)
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Šta ima veze, dobr su to kola. Pogotovo za porodice. Kada naleti neka petica alpina, čoraj se.. hehe. Sretno, boljeg vozao.
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala na informacijama oko ovog P. Ma neka ga, ne smeta, barem meni :)
    Kakvo sad auto uzeti? Budžet je 2500-3000
    Jest da imam već nešto, ali nije za početnika. Juče sjeo u Alfu 147 od kolege i nije loša nimalo, na stranu priče :D
    Pa me interesuje šta mislite o 146?
    Također sam našao Saxo 1.5 dizel 2002 (na dizelu polagao), te neku Corsu i Punta. Pa ako može neki prijedlog.