All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Fokus je nevjerovatno osjetljiv na zrak u gorivu. A njihove brze spojke na crijevima i ne traju bas ko kornjace. Treba dobro provjeriti vuce li zraka. Uprati kako upali parkiran uz brdo a kako parkiran niz brdo. Onda one prelivne cijevcice izmedju injektora dobro pregledaj. Posebno ako si skidane dizne onda su skidane i one i ako tu samo malo vlazi nafta,ne mora curiti,nek samo malo vlazi tu ce preko noci da navlaci zrak i u jutro te ceka verglanje.

    Kad ne valja tajming motor radi ko kosilica tako da ne vjerujem da je to u pitanju.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator


    Nemoj me pogresno shvatiti, ali bolje je sutiti nego lupati gluposti.
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    @dino73n Hvala ti puno, upravo ovo sto si opisao mi se desava. Cini mi se da ovisi od polozaja kako je parkiran, tj uvijek pali drugacije. Ne radi kao kosilica, rad motora je normalan.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kod mene na rezervoaru malo nafta važi i kad parkiram uz brdo preko noći nema šanse ujutro upaliti. Spustiš ga u ravno, malo napumpas goriva i upali normalno. Kasnije pali bez problema. Parkiram u ravnom ili niz brdo i nikakvih problema. To se poklapa sa ovom dininom pričom samo kod mene ne prima zrak na diznama.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne znam sta si ti razumio, nisam mehaničar ali znam sta govorim.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To o cemu ti govoris je stroboskopska lampa za podesavanje ugla paljenja, odnosno tacke paljenja svjecice kod benzinskih motora. Ovdje se radi o dizel motoru koji, za pocetak, nema svjecice.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    :smt003 nisam upratio da je dizel :smt003
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Moja greska sto sam izazvao zabunu :D
    Dakle u pitanju je Focus 1.8 TDCI 2003 god.
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hahaha, pa to je ravno instaliranju software-a za vise RAM-a.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ko pita taj ne skita :D

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  12. xman

    xman Komšija

    Pozz raja. Zanimaju me vasa iskustva i savjeti oko cipovanja vozila. Danas dopunio klimu kod momka u slavinovicima u tuzli (Mladen) i predlozio mi da mi to uradi na autu. Uradio se na svome i zadovoljan je. Navodno auto je brze a manje trosi? U pitanju je Peugeot 307,2002 godiste,66kw,90 konjskih snaga.
    Neloicno mi je to oko manje potrosnje a povecanja obrtaja. Zanima me jel to rizicno ili potencijalno stetno?
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Manja potrosnja ti ispadne zato sto ti poveca obrtni moment i onda saltas na nizim obrtajima nego uobicajeno da postignes brzinu kojom si navikao voziti.
    To je ako se uspijes kontrolisati, uglavnom se poveca potrosnja zato sto se nafuras da ti auto ide brze pa ga cijepas vise nego inace :)
    Kazu da ne skodi, Dino je svog pasata podigao kroz remap softwera i kaze da nema problema. Ovisno od vozaca sigurno ce staviti vece optercenje na kvacilo, zamajac i kocnice, sam motor i turbina mogu komotno podnijeti + 30 do 50KS.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sve ovisi, potrosnja se smanji samo ako ta dodatna snaga bas pomogne motoru da lakse potjera auto. Sve preko toga povecava potrosnju.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Dwfinitivno se smanjii potrosnja ALI ne budite u zabludi da ocekujete da ce te cjepat auto i koristiti novodobijenu snagu i sve to sa manje goriva. Potosnja se smanjuje na 100km na 90km/h. Vozis normalno po ogranicenjima kao sto si i prije vozio i osjetices smanjenje,udaraj po gasu,pretici,uzivaj u ljepljenju ledja za sjediste i osjetices snagu,al tad ne pitaj za potrosnju i to je to.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Stim da profesionalni tuneri kao superchips rade remap za svako auto posebno i potrebno je par sati dok se proces završi. Kod tog mladena nema garancije nikakve niti testiranja, predpostavljam samo kopira softwer.
     
  17. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija


    http://bit.ly/29Ikquj
     
  18. xman

    xman Komšija

    Kaze mi da uzmu auto na par sati i da ima garancija? I kao garancija da nece smetati motoru.
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    Slobodno uradi kod njega, covjek zna sta radi, imam mnogo pozitivnih iskustava s Metom, a i znam se licno s njim.
     
  20. xman

    xman Komšija

    Vidio sam i ja da momci znaju svoj posao,medjutim to cipovanje ne rade oni ako sam ga dobro shvatio nego neko drugi ko je vec chipovao 307-icu onog krupnijeg lika,kolege mu.