All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Imam i ja taj sa ebaya par eura bio. Samo jednom sam ga iscupao na silu po ljeti da se ne pali guma na suncu nesto zurio pa pukla plastika sto drzi taj pipak. Zaljepio nekako ljepilom onim brzim i sad zasad drzi nekad spadne fon iako ne skidam vise nikad :D
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Imam i ja isti takav kao u Vede. Odličan je.
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja imam ovakav sa ovim palcima koji mogu i tablet da uhvate i pravo je stabilno, s tim da ima nastavak da se zalijepi na sajbu i nastavak sa onim ko stipaljkama da se zakaci na ventilaciju, s tim da mi je na ovom autu cudan promjer tih otvora pa ne moze da se dobro pricvrsti.

    http://www.callmateindia.com/css/images ... holder.jpg
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Blizi se zima, svake godine su u ovo vrijeme slicna pitanja, koje gume uzeti?

    Opcije su GY UltraGrip Performance Gen1 (ne UG 9), Dunlop Wintersport 5, kao skuplje, te Firestone Winterhawk 3 i Uniroyal Plus 77 kao jeftinije. Eventualno jos Sava, Sportiva ili Debica.

    Nekako razmisljam ako dajem 500KM za gume, onda mogu i 650. Samo strasan iznos za zimske. Bit ce mi ih zao ako bude toplija zima...

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ug9 alpline a4 a5 cont koju god da uzmes neces pogrijesiti

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Koja ti je velivina guma imas u total trade trenutno akcija top

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    205/60R16

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    u unitradeu fino snizenje


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Mislim da je to ista firma
    .. Ugl vanjaj premium ne se zezat sa smecem

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja se jos nisam odlucio koje cu. Neprelazim puno godisnje, a planiram imati dva seta, posebno zimske i ljetne pa se i nece puno trositi.

    Uniroyal plus 77 su gume za kisu, po snijegu su jako lose i za te novce bolje je ici na Hankok ili Bridgestone. Najbolje su Dunlop WS 5, Conti TS850/860 ili Goodyear UG9. Dobra je Bridgestone LM001 i Yokohama 905. Od ovih jefitinijih Semperit, Fulda i Sava. Izasla je nova Savina guma eskimo HP2, u dimenziji 205/55 16 je oko 100km, mada je niko jos nje testirao i neznam valjaju li cemu. S3 je dobra za dubokog snijega, po kisi i suhom je slaba.

    Gdje se mogu vidjeti cijene za Unitrade ponudu guma?
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ona GY koju sam gore naveo bi trebala biti bolja od UG9.

    Unitrade ima cijene ovdje:
    https://issuu.com/unitrade/docs/akcijsk ... me_3.10.-1

    ~160KM za GY/Dunlop. 143KM Firestone Winterhawk 3, 133KM Uniroyal Plus 77, ove su u GumaM.

    Ne vidim nigdje Conti TS850/860. Semperit ima odlicne zimske gume, gotovo premium, samo i one su oko 150KM, i to u Sarajevu.
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Kako se zumira na tom issuu, ja hajvana sta glume, pdf je staromodan sta li...

    edit: evo na mobitelu normalno zumira :smt003
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ali 205/55R16. Njih ima svugdje. I BTW to je cijena bez ugradnje.

    Ljetne bi bilo puno lakse kupit. One se prave samo za suho i mokro, a zimske moraju radit na ledu, snijegu, mokrom i suhom.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Zna li ko koji od ovih brandova je najbolji za filtere. Ne daje mi se 600+ KM za filtere u Tomicu (goriva, ulja, zraka, klime), kontam da uzmem od ovih "MAHLE" (citam da su oni dobri). Imal preporuka od ponudjenjih na sajtu koji brand da uzmem?

    http://jurprom.com/
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Koje god uzmeš u Jurpromu nećeš pogriješiti,Mahle je top,Filtron je sasvim OK
    Oba brenda možeš naći u prvoj ugradnji za evropska vozila...
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Najbolje mozda kad bi nasao ko je BMW-u OEM za filtere, uzmes iste te. :)
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    To se mijenja,BMW će uzeti filtere koji budu povoljniji u trenutku nabavke za ugradnju,naravno biti će neki koji su dokazano kvalitetni. Npr u VW grupaciji budu Mann,Unico,Mahle(Knecht),Hengst,Filtron,UFI. Jedne prilike sam na Golf 5 izvadio 4 OE filtera i svi su bili drugog proizvođača :)
     
  19. efo

    efo Komšija

    Pozdrav raja. Kontam u ovom periodu auto kupiti, do 5500 km, preferiram dizel, al ne bjezim ni od benzin plina. Takodjer preferiram 4 vrata, ali da nije neko veliko auto, po mogucnosti jednostavno za odrzavati.

    Ovog idem gledati u petak vjerovatno, kakvo je misljenje: http://www.olx.ba/artikal/23144326/renault-megane/
    Dace ga za 5500 sa osiguranjem, policom... Ima dobru opremu. Mozda uspijem jos malo spustiti
     
  20. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja sam prije 2-3 godine uzeo sebi Ford Focus 19 tddi, 66kw, baš za 5500km.
    Bio je registrovan skoro punu godinu, nov akomulator, sve 4 zimske nove uz njega dobio. Ja sam super zadovoljan kupovinom.
    Čim sam ga uzeo znao sam da treba set kvačila promjenuti na njemu, to mi je bilo nekih 350-400km.

    Eto moja preporuka za njega, po gradu troši oko 7l, otvorene 4-5l.
    Mali servis za njega je oko 150km malo jače, jer uzimam orginalno Ford Formula ulje malo je skuplje.
    Veliki servis oko 500km.
    Po piku ih ima svakakvih, treba naći fin primjerak, moj je bio uvoz iz nizozemske, pa nije imao hrđe po sebi skoro pa nimalo, a to im je velika boljka, pogotovo
    ovima što su iz njemačke uvezeni.
    Moja preporuka za tddi, ne tdci model,bar što se održavanja tiče, jer dosta je osjetljivji tdci na naše gorivo odu mu dizne dosta lako, a nisu jeftine, i plus ima plivajući zamajac tdci, i on je pofino para, iako sam negdje čuo da je tdci štedljivji motor što se goriva tiče, a tdci-a imaš i preko 66kw ako ti je malo.
    Dok tddi-u je najveća mana elektronika boš pumpe, ono jedan od skupljih kvarova.

    Mada i fin je taj megan, ja ti samo svoje iskustvo govorim.