All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: All about (my) Car/Cars !!!

    Mora paliti i bez njega,mora paliti i bez senzora protoka zraka,jer u softveru elektronike imaju rezervne vrijednosti za ta ocitanja za slucaj ako se senzor pokvari da ima neka srednja vrijednost da bi vozilo moglo i dalje da vozi ali uz upaljenu lampicu za gresku na motoru.

    Dok dospijes do dijagnostike vec ce se razrijesiti ta misterija.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, ja kada skinem djek sa tog senzora temperature, nema sanse da upali. Osjetim kako kresnu malo svjećice i zavrti motor na momenat ali nema teorije da upali. Samo vergla. Vratim djek i upali instant.

    Ovo sinoc kada se ugasio pri izlasku sa parkinga. Nije da ja ne mogu upaliti auto. Kresne njega iz prve ali odmah se ugasi. Pa sam pokusao davati gas ili cuvati isti, i uspjevao sam drzati motor upaljenim na minimalnim obrtajuma tako sto primi gas na 1K obrtaja, i cim malo skoci kazaljka, "gas ne funkcionise" i onda kada pada kazaljka, opet primi malo gasa na 1K obrtaja cisto da se motor vrti ali nisam mogao drzati gasom motor u normalnom radu osim te minimalne aktivnosti a kamo li krenuti.

    Kako rekoh, izvadim djek, propušem ga, vratim nazad i upali iz prve instant.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Taj dzek je misterija a to ne primanje gasa mirise na slab pritisak goriva. Regulator pritiska/filter/pumpa.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Jbg, sad sam bio kod auta i upalio je bez kabla. Stoji lampica motora kako si rekao. Nije mi jasno kak oje svaki put palio kada bih dirao taj djek. Jucer 5-6 puta pali mauto kako se ugasilo i nema šanse da upali. Gurao bih ga nazad na parking da je ravno. Probam foru sa djekom i upali iz prve.

    Sad doslovno moze biti bilo sta a bude li me zajebavao, ima otpad 50m od mene.
     
  6. nivla

    nivla Komšija

    @dino73
    znas li sta bi moglo biti na golf 5 1.9TDI 77kW BKC motor izbacio iz prve u ler pri spustanju niz brdo(prije toga se zacuo tup udarac)
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da sam bio prisutan kad se to dogodilo znao bih 100% a ovako mogu reci samo onako od oka.

    Moguce da je neki od nosaca motora poslab pa se od mrdanja motora/mjenjaca sam izbacio iz brzine a taj tupi zvuk je proizisao od iskakanja iz brzine. Mozda uopste nije bilo ubaceno u brzinu kako treba pa mu trebala sekunda da iskoci.

    Ako se opet bude ponavljalo onda definitivno mjenjac nije u redu.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  8. nivla

    nivla Komšija

    desilo se bukvalno dva puta u dva dana na gotovo istoj lokaciji, pokusao sam to namjerno danas i juce ponoviti na vecim nizbrdicama ali nisam uspio, uglavnom auto je oba puta preslo nekih 10ak metara i izbacilo iz brzine
    problem je sto bih za detaljnu provjeru svakako bio 3-4 dana bez auta pa mi ni ta opcija ne odgovara
     
  9. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Vozdra ljudi, vidim ima puno znanja u ovoj temi, pa da pitam :)

    Renault Scenic 1.4 16V benzin 2000. god, sjeo u auto i vidim ne blinka ona crvena lampica, pokusam upaliti, ali samo vergla i ni makac. Ta lampica mu valjda predstavlja neki kod za kljuc, ali svi kazu da kad se kod pobrlja da ona blinka jako brzo ili stalno svijetli, a kod mene se ne pali nikako. Provjerio sve osigurace, sve releje, ocistio sve kontakte, sve uredu...

    Sent from my 6039Y using Tapatalk
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da je kod u kljucu blinkalo bi. Ovako prije da je BCM. Body control modul,u njemu su smjesteni kodovi iz kljuceva i imobilizer. Cesto puta kad se to poremeti ne radi ni daljinsko zakljucavanje.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  11. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Sve ostalo u autu radi. Je li taj modul ono kod osiguraca ispod volana? Kako ga provjeriti, mogu li iz drugog istog auta izvaditi i probati, i obratno?

    Naravno ne ocekujem da ce upaliti ako je kodirano, ali bar da vidim hoce li lampica blinkati.

    Sent from my 6039Y using Tapatalk
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Naravno da će blinkati jer prestane tek kad se stvore uslovi da auto može upaliti :)
     
  13. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Dok ovo pisemo ja isprobah. Izvadio iz svog auta i stavio u drugi isti i ne blinka, sad cu iz tog auta u svoj pa da vidim sta ce biti.

    EDIT: Dakle, stavio ispravnu u svoje auto i odmah blinka lampica regularno.

    Znaci nasao sam u cemu je kvar.

    Zna li neko koliko kosta zamjena, koji je proces, pretpostavljam da bih i kljuc onda morao mijenjati? Je li moguce popravljati?
    Sent from my 6039Y using Tapatalk
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: All about (my) Car/Cars !!!

    Treba ti sad neki majstor elektronicar da ti iskodira BCM za tvoj auto.

    Trebace ti oko 200km za popravak. Stoja dio stoja kodiranje.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  15. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Da, tako nesto i skontah, odoh danas ganjati.

    Sent from my 6039Y using Tapatalk
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Jedno pitanje za znalce :) na Jetta mi se brisac ne zaustavlja tamo gdje treba kod uključivanja brisača skupa sa pranjem sajbe. Znači kada povučem ručicu brisača prema sebi, uredno se aktivira pumpa i pokrenu brisači ali se zaustave lupam na sred šajbe, a ne u dnu. Šta bi moglo biti? Vuče mi na relej, pošto je ovo jedini samoisključujući mod brisača. Također, druga brzina brisača mi ne radi. Prva i treća rade. Tnx.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Treba skinuti nosač brisača i očistiti piksne, vremenom se zaprljaju pa počinje sporije da radi i stvara otpor, a motor sam isključi kao sigurnost od pregrijavanja. To sto ne radi brzina je do ručice brisača, standardna boljka i rješava se zamjenom iste. Naravno nećeš sad mijenjati nego kad rikne skroz.
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nakon mnogo potrosenih para i promjenjenih majstora konacno smo danas ustanovili kvar. :D
    Dakle, u Tuzli imaju samo jedni ljudi koji stvarno znaju popraviti ovog Focusa, a pored toga popravljaju VW i jos neke. To je autoservis ADO ispod sicke petlje i sve preporuke za momke, jer su ekstra i vrijedni.
    Kod njih sam popravio letvu volana, napravili su mi onu sipku ulja sto niko nije imao dio, pa smo nesto improvizovali, i jos mnogo popravki.
    Dakle, identicna dva slucaja, prvi dosao covjek i zalio se na isti kvar. Rekose mu to su dizne 100%, uzeli druge probali i sve ok. I sam gazda imao tog Focusa i kaze popravio ga i prodao i nakon toga je sve bilo ok. Cak mi sad drug na kafi rece otac njegov ima Mondeo TDCI ovog godista i kaze isti simptomi samo kod njega nikako ne pali.
    Helem, jedna ili dvije dizne prelijevaju. Sta je taj nazovi bosista Hido gledao ja ne znam, ali oni su nasli talog koji je vjerovatno dizne zacepio. Jos su mi neki od prijasnjih majstora nesto sfuserili nakon pretraga pa mi curila rashladna tecnost da je mogao belaj izbiti i oni mi stavili metalno crijevo da vise ne kapa nista. Tako da su oni dizne danas skinuli i ponovo uradili, u ponedeljak preuzimam auto i to bi konacno trebalo biti rijeseno. Sad ce mi neko izletiti sa savjetom ko moje drustvo "Prodaj ti to i rijesi ga se sto prije", ja cak mislim da je bolje da ne uzimam nista zasad kad znam sve sta moze biti autu, jer sam imao jedno problematicno, ne treba mi i trece :D
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Što bi prodavao sad kad si ga sredio... I mom amidži focus tddi nakon 8 godina se pokvario, otišla Bosch pumpa... Zamijenio je opet zezalo i onda mijenjalinsamo elektroniku na njemu, a to ne ide, pa se to razvuklo i na kraju dva mjeseca fuserenja kasnije stave drugu Bosch pumpu i sve radi kako treba. I sad se neki prave pametni kako ne valja focus treba to prodati... A čovjeku 8 godina auto nije kahnulo, i sad ce opet biti dobar. Plus, dobro je i toliko izdržao jer nevjerovatno, ali istinito, u tih 8 godina nikad nije mijenjao filter nafte i to je sigurno i dohakalo pumpi... Ali neee, odmah vauveisti galame a ne vide svoje kvarove...

    Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Slazem se. Ako nakon toga bude godinama sluzio, onda je time opravdao sve sto je ulozeno u njega.