All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Ninja

    Ninja Komšija

    Ko kaže da mu 1,9 TDI ili sličan motor troši 6 litara po gradu ili laže ili ne zna šta je gradska vožnja. Proći s kraja na kraj grada kroz zeleni val je vožnja na otvorenom, a ne gradska.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma nemam ja sta kriti, živim na Ilinčici, brdo je poveliko, a po gradu su kratke relacije poso-kuca pa se i tako poveća potrošnja, mada je opet manje nego Golf 4 koji mi je sa istim motorom trošio i vise, pa i 10l. Na otvorenim je 5-6l, mada rijetko ga vozim, za pola godine sam presao 1500km. :) Sreća nema DPF. :) Ganjao sam turbobenzinca samo tada nije bilo u ponudi za moje novce, a vala 170KS mi se nije dalo uzimati za po gradu, pa samo registracija je 650-700KM.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: All about (my) Car/Cars !!!

    Ja u Gracanici zivim i grad je ko fildzan,gdje god se okrenes uz brdo a gradske magistrale uopste nema tako da nema otvorene voznje u gradu. Nema ni gradskih semafora pa nema rasipanja goriva na to al znaci Caddy III 1.9TDI sa kojim 100 put na dan odem do autodjelova po djelova i malo malo pa i slepam nekog i ne prelazi 7 litara al vozi se lagano,ako non stop stisces gas mozes prec i preko 10 L.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja nisam bas upratio koliko trosi po gradu, ali eto od tankanja punog rezervoara presao sam nekih 100km, prosjek bio 3.9, nakon toga vozim uglavnom grad (relacije oko 3.5km) i sad je prosjek 5.0 a ima trecina rezervoara. U gradu trosi mozda 6l.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Zavisi koji 1.9 TDI
    Nije isto Pumpa dizna 66 kw.
    I TDI 96 kW
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Dushe drage :)
    Ja s roof boxom nema sanse da sidjem ispod 8 :D Bez obzira kakva je voznja. Malo mi je neobicno, ovi passati sto sam vozao, onaj b6 je vukao oko 5, b7 5.5 bez, 6.2 sa roofboxom.
    I onda kad skontam koliko je bolje vukao onaj stari PD motor, u poredbi sa CR. B6 je u 6. brzini preticao ko s poslom, B7, posebno poslje onog diselgate apdejta, tromina zesca.
    Navikne se novcanik na sve ;)
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Isao neki dan testirati novog Tiguana, haman da je bila full-oprema. Uglavnom sve ono sto treba da ima... Skroz drukcija perspektiva u odnos na Golfa, nisam vjerovao da je tako lijepo voziti kad vidis preko auta ispred sebe (a nije ipak toliko velik da spada u onu kategoriju glomaznih). Ovo sto sam testirao je bio 2.0 motor cini mi se, ali ako bi se uzimalo onda ici na GT varijantu sa 190 konja, jer za toliki auto nema smisla uzimati slabije.

    Kako se samo lako navici na automatik... Malo cudno ispocetka ali nakon 10 minuta voznje i zaboravis da mjenjas.

    Pitanje: Da li ima drugih auta u toj klasi, cjenovni rang do 40k eura, novo, da su bolji od Tiguana pa da idem isprobati :D
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja mislim da novi tiguan vise nema toliko veze sa golfom kao prethodni.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    XC60 Classic se moze naci sa solidnom opremom.
    Imas Seata Ateca, koji bi trebao biti jeftiniji, pravljen na istoj platformi.
    Skoda Kodiaq dolazi uskoro.

    https://www.blocket.se/stockholm/Volvo_ ... ?ca=11&w=1
    https://www.blocket.se/stockholm/Volvo_ ... ?ca=11&w=1

    https://www.blocket.se/stockholm/Volksw ... ?ca=11&w=1

    Znaci sto se komfora u voznji tice, tiguan je mala maca za xc60. Kao i u passatu, zvuk guma ce cuje samo tako. U volvu toga nema, mislim cuje se normalno, ali je daleko bolja zvucna izolacija.

    Dolazi nova verzija xc60 sad na proljece - ljeto 2017. Tako da bi se pravo dobar deal mogao napraviti za classic.


    Tu DS5 sam sanjao jedno vrijeme. Linija je predobra, unutra kao svemirski brod. Udoban samo tako. Na zalost, i dobro dobro skup :)
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    @ Zeleni
    Pa kolega rece u rangu do 40k EUR, jedino ako je kod vas dosta skuplji, a ovo je i hibrid, mozda ima kakvih stimulacija od strane drzave, zeleni ovo ono :wink:
     
  12. donjapa

    donjapa Overclocker

    Dobije se nekakav sitan popust od drzave, ali besplatno parkiranje i punjenje u gradu je ono sto je bitno :D

    Malo cu pogledati da vidim kakvih alternativa ima. Ne planiram kupovinu sigurno dok dijete ne dodje, ali dobro je isprobati svega toga pa znati sta da se gleda kasnije kad dodje vrijeme.

    Dobar Volvo, generalno preskup (kad pogledas sta dobijes od opreme za novce koje ulozis) ali ako bi kakav dobar deal izletio nebi se dvoumio.

    Citroen cu pregledati, mozda otici i isprobati ako ga budu imali na stanju.
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ima jedna anegdota od jednog poznanika koji zivi u Irskoj, otisao u Citroen da kupi patosnice za svog C4 a vratio sa sa kupljenim novim autom :mrgreen: pa pazi se
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa Summum je najjaci paket opreme. Kad sam trazio manji SUV da kupim, poslje testiranja, peglanja i svega, jedino je XC60 zadovoljavao sve tacke. Jedna od jacih kriterija je bila bas zvucna izolacija. Da ne pricam o 2nd hand value.

    Koliko znam samo elektricna auta imaju povlastice sto se tice besplatnog parkinga. Hibridi uzivaju nize poreze, posebno ako ih uzimas na leasing. A i to je od auta do auta. Na primjer Mitsubishi outlander PHEV ima daleko manji porez nego Toyota Rav4 hibrid. Iako je Toyota efikasnija sto se tice elektricnog pogona.

    Sve sam ove aute probao, vise puta, Tiguana novog sam dobio na cijeli dan, kao sto rekoh, nije u istoj ligi.
     
  15. black

    black Komšija

    Jutros u auto , okrenem kljuc da upali samo se relej cuje kako salta. Multimetar izvadim 11,5V kad dam kontakt :D Lego novi Energizer 70Ah sad pali "na pola kljuca" haha
    Motor je 1.6HDi

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Haman mi je otisao akomuLJator...Izvuce zima, a vec je kod mene 4ta sezona.

    Elem jel ima ngdje stsaro za novo da ga ne bacam ?
    i gdje najbolje uzimat akomulatore u sarajevu ?
    Motorex?

    kupujem za:
    skoda fabia 2 1.4 16v,
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: All about (my) Car/Cars !!!

    Hugel Ultra je odlican akumulator. Ovo ti govorim iz licnog iskustva. Ugradio sam ih stotine...NIKAD ni jedne reklamacije. Traju ljudima po 6-7 godina.
    Registruj auto i sebe na motorex stranici i imas 10% popusta na zimske proizvode,akumulator je medju njima.

    Stari aku prodaj na otpadu,1km 1kg.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Aham, pa tako sam i mislio.
    Znal ko gdje otpad u Sarajevu gdje mogu odnijeti i prodati ovaj akomulator ?

    Zvat cu danas Bihamk da upalim (jel se pozovem da mi je auto registrovano, da ne trosim onaj poziv za bihamk karticu).
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    U Hrasnom imas onu prodavnicu akumulatora, tu je ja mislim 20 godina :D u glavnom odes kod njih, das svoj akumulator, ljudi ti stave novi, oni zamjene, smanje cijenu meni se cini za cenera a ti sve sa rukama u dzepovima... mozda cijena zavisi od velicine akumulatora, ja sam zadnje mijenjao sa jaranom na njegovom focusu benzinac 40 i kusur Ah
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma ev meni preporuka 62 AH na kraju kao prema katalogu.

    Imam hugel ultra 145 - 10% kao clan.
    E sad moram otici i do tog. To je onaj preko puta radnje od vehbije ako se ne varam.

    sad vidjeh da mi je baterija od kako je auto uzeto :D:D

    naci 9 godina :D

    http://www.bestpartstore.co.uk/skoda/fa ... 42-battery

    e sad u dilemi sam
    da li uzeti HUGEL ACTION ili HUGEL Ultra za moj auto ?