All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da je tako onda bi njemci kupovali auta kod nas. Drugo je da prave za balkansko trziste, onda bi bili jeftiniji ali i losijeg kvaliteta.
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    Ne znam za konkretno Audi ali dok sam trazio auto sam cesto isao na Njemacke stranice brendova zbog konfiguratora. Sva auta koja sam gledao su 20% skuplja u Njemackoj: A klasa, Megane, T-Roc... Govorim o kataloskoj cijeni.

    Sta je razlog ne znam.
     
    Last edited: Mar 3, 2018
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To je sve od modela do modela. Bilo je ono prije par godina situacija kad je u BiH prodano hrpa Porschea, jer su bili drasticno jeftiniji nego gore, pa se je ovdje kupovalo i vozilo u Njemacku i Austriju.
     
  4. Almir

    Almir Komšija

    i dalje tvrdim da su cijene kod nas dosta povoljnije, takođe i popusti znaju biti dobri tipa a6 3.0 quatro stronic 270ps koža,full ledovi virtelni kokpit navigacije grijanje sijedišta i sličnih gluposti popust je bio tipa 30 000 pa umjesto 140 000 auto platite 110...

    zato i govorim za a7 ako ga nakrcate opreme dosta dobijete i dosta popusta... tako da su ove cijene ok 200k sttvarno smiješne a da ne govorim o garanciji i kako je to sad izregulisano u njihovom slučaju
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dobijem jucer postom obavijest od tehnickog pregleda da mi istice registracija auta i ujedno njihova reklama itd.
    I sve je to super da je doslo zapakovano u koverti, nego onako otvoreno, kao cestitka, sa navedenim svim mojim podacima, ime, prezime, adresa, tip auta, br. tablica i datum isteka reg.
    I tako proslo sigurno deset ruku dok je doslo do mene, jer nije meni direktno uruceno :)
    Pa ovo samo kod nas ima svega mi :)
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Pa na autu ti stoje tablice, ima naljepnica za istek registracije a i vidi se tip auta. Nije ništa privatno :D

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da ali ne pise na autu ko je vlasnik :)
    Mislim da je ipak prikladnije poslati u koverti, pogotovo ako ja to nisam ni trazio.
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    Ima onaj tip sto u Makbelu ceka dok mjenjas gume i pridje ti sa nekom pricom o autu, na kraju te ispita podatke da kod njeg radis registraciju iduci put :D
    Poklonio mi upaljac i olovku sa logom kompanije (mislim da je bilo BSO).
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod mene postar i pola mahale zna gdje cu biti u ponedjeljak, i koliko cu love imati sa sobom :)
     
  10. Almir

    Almir Komšija

    pa klasika ugvoro o djelu ko radi legalno, sve ide na procenat šalješ ljude u osiguranja, šalješ ljude u baku krediti i sl tvoje je samo da pošalješ a ovi udare recku i uredno ti plate...
     
  11. heroic

    heroic Komšija

    Ma znam da radi na procenat, ali eto. Dzabe gubio vrijeme samnom pricao nesto o gumama, Renolima i tako to :D

    Nego kad smo kod auta :D, je li iko vozio novi Suzuki Ignis, onako realno za auto koje bi se vozilo 5000km godisnje po gradu i eventualno mozda do 1000km po BiH, vrijedi li ovih 20 000KM?
     
  12. Almir

    Almir Komšija

    ima na yutubu recenzija na hr plava žena radi neznam kako se zove emisija, ona je radila test 4x4 ignisa po gorskom kotaru...
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Evo ti review za Ignisa
    https://www.parkers.co.uk/suzuki/ignis/
    Pravljen je na bazi Baleno, pa pogledaj i taj model, mislim da je cijena slicna.
    Po meni ima i boljih opcija za 20k km, do tebe je, ima i ono "novo je novo".
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

  15. heroic

    heroic Komšija

    Pregledao sam ovaj na Hr i carwow na Eng, generalbo je slicno misljenje, ali se u nekim stvarima kao da su vozili druga auta :D

    Ne gledam sebi, a mora biti novo. Ono sto mene zanima je li se ok kotrlja za te pare, meni licno npr Clio za ~25k je idealan za grada, pa ne znam je li ovaj Ignis vrijedi tih 5k ustede.
     
    Last edited: Mar 5, 2018
  16. aeRo

    aeRo Komšija

    Ovako ljudi, trenutno sam nastanjen u Hrvatskoj ali mi je vozilo registrovano u BiH i to trenutno necu mijenjati. Registracija mi istice u maju pa bih da se raspitam na vrijeme.

    Interesuje me za koliko moze biti “gotova” registracija, kada se radi o produzenju a ne registraciji novog vozila? Tek sam poceo raditi i ne mogu uzimati slobodne dane tako da mi je jedina opcija krenuti iz Zg i biti u petak navecer u Sarajevu, odnosno provesti tu vikend. Planirao sam tehnicki odraditi u subotu ujutro ali me interesuje onda za koliko ostatak procedure moze biti gotov, tj moze li se to ikako odraditi preko vikenda? Je li neko bio u slicnoj situaciji?

    Inace mi familijarni prijatelj ima auto skolu i radi nam svima u porodici registracije, pa cu se svakako konsultovati i sa njim kad se priblizi maj (znam da mu dosta poznanika radi u MUP-u na tome i da nam je zavrsavao ultra brzo registracije) ali reko da vidim i ovdje ako neko ima slicno iskustvo.
     
  17. Ninja

    Ninja Komšija

    Nema sanse ista osim tehnickog da odradis preko vikenda.
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    U ponedeljak eventualno ako odes mozes ocekivati da bude u toku radne sedmice, ali nije pravilo.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako misliš da bude u toku radne sedmice ? To se za jedna dan odradi. Inace tehnički vazi mjesec dana ako se ne varam ako ti sta znaci ali mora biti radni dan da u mup-u završiš.
     
  20. nivla

    nivla Komšija

    nije obaveza mupa, vec samo dobra volja komandira stanice hoce li ti izaci u susret u periodu od ponedjeljka do petak da ti zavrsi registraciju
    najbolje da za vikend ako imas nekog ovdje dovezes auto predas papire kuci u kojoj ces registrovati, i onda sljedeci vikend dodjes po auto autobusom