All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    S tim da je puno veca sansa takvih vracanja kod skupljih auta, npr. Audi A6, nego na nekom Peugeotu 207.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Bas kako Dino rece, ide naizmjenicno, a ovdje je pro vracanje dodzaba koliko ustede na osuguranju i registraciji. A isto to rade i Rumuni i Turci, a uz njih i Nijemci naucili. Veca je sansa na skupljim autima jer jeftinija vozaju samo Nijemci, a svi stranci 'bijesna' :D

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kupis BMW-a, ostalo je downgrade u odnosu na trenutno.
     
    donjapa likes this.
  4. Esh

    Esh HWB

    Poštedite nas sirovih strasti na ovoj temi, hvala.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Fabia, 2010 godina, kupljena nova prešla 78k km

    Eto :) volan se ofucao, a ovo za klimu ispalo pa čovjek lijepio da ne ispada više...[​IMG][​IMG]

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Svaki se VW guli. Od golfa, A6 do seata i te fabije. VW tu ulaze minimum. Kada sam gledao A6-ice, doslovno sam se ravnao po izlizanim prekidacima. Kod mene na 20 godina starom autu nema tragova korištenja digitalne klime dok eto tako, par godina stara fabia se guli k'0 felicia. Ne znam koliko se dobro vide volan i tasteri. Volan nije ni malo izlizan:

    [​IMG]

    Na nekim golfovima i A4/6 ne mozes skontati cemu taster sluzi. Samo svjetlo izbija.
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Na mom bivšem Pug-u ništa haman nije bilo, a 2000. godište, preočuvano i sve u fabričkom i mint stanju, ali se i čuvao kao oči u glavi. Sve je do čuvanja i održavanja.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kako ćeš sačuvati volan i dugmad da se ne izližu? Jedino da ne vozaš auto i da ništa ne koristiš :D
     
    Last edited: Apr 15, 2018
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne znas sta je gore za kozu na volanu, znoj sa ruku ili koristenje hemije, mada na ovoj fabiji mi izgleda kao da je neka vrsta poliuretana. Ja bih to presvukao bez razmisljanja, nebih mogao tako voziti.
    A to za guljenje enterijera, VW je te plastike i prekidace bio presvukao nekom gumom koja je izgledala dobro dok je novo, ali se pokazala kao los izbor nakon kratkog vremena. Ima na piku covjek koji to popravlja, prekidaci budu kao novi.
    Na novim autima je to rijeseno sa drugim materijalima.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    U glavnom toliko o škodinoj kvaliteti :)

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kod mene je skoda ovakva kako sam je uzeo. Sekunde se nije oljustila zadnjih 5 godina. Pretpostavljam da je cura sto je drzala necim cistila sto je ostetilo.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod oca je bila prva Fabia godinama, pa se nista ni slicno nije desilo. To ili su fulali s nekim modelom ili se cistilo sa necim sto ne godi materijalu. Meni se cini da je nagrizla neka hemija.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ovo je jedno 10. koju sam ja vozio ovakva.. i Octavia imaju taj problem isti...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma svaka skoda se ovako ofuca, mi oktaviu sa 80k u firmi, isto se ofucao, volan, i to na svim onaj gornji dio koji bude na suncu, valjda se istopi od sunceve temperature, cuju se ventilatori od klime i grijanja, u zadnjim vratima tj gepeku se akumulira neka voda koja okupa kad dignes gepek, a na fabijama unutra vlaga po staklima, zimj smrzne pa iznutra skidas led.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Možda ti je propišo radijator od grijanja kao kod mene :) :) dugo nisam znao od čega vlaga unutra. Polako isparava i vremenom se nakupi.
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Mislim da je do kabine. Ne moze na 10 auta propisati radijator. Zaboravih napomenuti da crkne kontrola klime, reostat ili sta vec, hajd da se sve ovo desava na prvim modelima iz 2001, to se desava na zadnjim modelima iz 2009.
     
  17. senad_986

    senad_986 Komšija

    Raja, slabije mi klima hladi, pa bih je na servis - gdje preporucujete da odem?
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Gdje god odes, gdje je najjeftinije. Spoji se na aparat, odradi i cao raja. Ne treba biti strucnjak.
     
  19. senad_986

    senad_986 Komšija

    Super! Hvala ti. :)
     
  20. Ninja

    Ninja Komšija