All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Fulio si temu: https://forum.hardwarebase.net/inde...-oko-kupovine-automobila-u-bih.25763/page-107

    Ali ako ganjas principe pa neces BMW, neces daleko dogurati. Vidi prvo sta ti je prioritet. Servis, prostor, pouzdanost, izgled, motor.

    Opecino vidim da si neodlucan jer A3 i BMW 5 ne mogu u istu diskusiju da ga yebes. Ne znam da li si ih vozio. A3 je skuplji golf (ne volim heč ali meni najdrazi hečbek) a petica je tenk za tu trojku. Ja bih isao na njemce pa vidio sta se ima probrati.
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    Kupuje covjek u Austrji, ne u BiH, dobra lokacija za pitanje ako cemo gledati sitnice :)

    Da ja preporucim Golfa dok se @Tale nije navio sa svojim francuzima. Dobro ti Nails rece, Audi je skuplji golf, ne dobijes nista vise. Ganjaj kakvu sesticu ili sedmicu benzinca.
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Prodat cu ti ja skodu ispod cijene tip top 1.4. Euro 4 benz. Nikad kvarena. Sasomange.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    [​IMG][​IMG]
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Muka mi kad vidim ovakvu unutrašnjost.
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Neka neko prebaci post-ove ako je potrebno :D
    A3 sportback je nekako sa prostorom najmanje na sta bih isao, vozio sam ga par dana i sasvim je ok, ali kao i vecina vozila iz VW grupacije drzi nerealnu cijenu (a i generalno su auta u Austriji 20-30% skuplja nego u Njemackoj npr.).
    A3 non-sportback i Golf su mi vec premali.
    Bimer-a sam vozio tricu, peticu nisam, i auto je odlicno nema sta, ali BMW star 10-12 godina ovdje vristi na zalizanog stranca na socijali sto sa sobom povlaci neke druge stvari :D
    Prioritet je sad dati i kasnije davati sto manje para, i ovako je osiguranje brutalno skupo.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni nikako nije jasno kako su im ovi volani ovako nekvlitetni, i Fabia i Octavia i Superb ovih godina su katastrofa sto se volana tice.. sve se oljusti, popuca, ono seta oko metalne sipke u volanu kao yugin volan...
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kolko para tolko muzike.

    Zato ja u skodu zadnjih 5 godina sem redovnih servisa i genralno sto dodje na red nisam nsita placao dodatno. Kvarova u 5 godina 0.


    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
    Last edited: Apr 12, 2018
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I Audi je. Bas zanimljivo, nema koznog volana na Audiju iz te generacije da se ne sjaji.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa nije ni Fiesta nesto skuplja ili Corsa, ili Focus/Astra pa su im volani "normalni"
     
  10. Almir

    Almir Komšija

    nadji sebi auto ko auto kako treba i te sitnice volan i sl interijer exterijer uradis kasnije recimo volan u visokom i bice to top
    nisam bas skontao tvoj zahtjeve za autom
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Fiesta i corsa su kante naspram fabie. Ko je vozio zna.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Vala nakon puta sa Fabia-om 1.2 do Pule i nazad, Corsa mi je ladja (jaran je ima) znaci ja iskreno nisam se vozio u losijem autu (mladjem)... Moj je moto Škoda - Simply never....
     
    aNaToMiC ! likes this.
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Škodu u životu ne bih kupio, iz iskustva, Fiestu ST hladno, samo su rijetke kod nas.
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Vozi se sa corsom ;) pa ces vidjeti razlike.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma probao, vozio, imao Fiestu, i dalje tvrdim jedino losije od Fabia je Logan :D Sandero je tu negdje :D
     
    aNaToMiC ! likes this.
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Prvi put cujem.
    U segmentu ovih auta jedino iznad je Clio koji je stvarno udoban. Ford vozila (fiestu 2007 vozio) smece ko kanta, fabia i ona u 5 deka.
    Opel corsa ko u limenci da se vozim.

    Ovo govorim kad uzmemo isti paket 1-2-3-4 uporedjujemo.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam iz fabije puzao kada izadjem iz auta. Svak se čuva za ledja poslje duže vožnje :D nije ona neudobna, nego su sivevi odron, barem na nižim paketima.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koja je cijena A3 u Austriji? Recimo 2.0 tdi ili 1.8 t benzin?
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    6-6,5k eura je neka donja granica za 2006. i do 200k KM na satu. Ima poneki malo jeftiniji ali sa predjenih 300+k.
    Ima ih u oglasima brdo po 7,5-8k sto je vec previse za 12 godina staro auto.
    Po mojoj odokativnoj procjeni 1,5-2k vise nego u Njemackoj, ali je Austrija mimo svih EU pravila izmislila uvozne dadzbine koje je nazvala drugim imenom tako da se uvoz na ovim ciframa ne isplati.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod nas ti sa 300+ hiljada km na satu se prodaju za 10 hiljada KM, ali sa duplo vracenom kilometrazom :)
    Pogledaj i Astru J i Seat Leon. Ja vozim Leona i zadovoljan sam, jest da bih vise volio da je 1.8 tfsi umjesto 1.9 tdi :)
    Nemoj bjezati i od ostalih proizvodjaca, recimo Hyundai Elantra je prelijepo auto ili Nissan Qashqai, Mazda 6 i sl..
     
    Last edited: Apr 12, 2018