All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Imam ja golfa V, zato sam i napisao post gore.

    Šta te zanima?
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni je tako verglao kad je vruce, rijesio zamjenom cetkica anlasera. A ima i jedan senzor rashladne tekucine koji slicno zna zezati, u oba slucaja je jeftina popravka. Motori su ti nepoderivi, taksisti nabiju po milion sa njima. Treba voditi racuna o mjenjacu, tacnije sinhronima. A i turbine crkavaju, mada je to standardno za auta sa velikom kilometrazom.

    Moja preporuka je ici na 1.4TSI, 2.0 FSI ili ako se nadje 1.8TFSI motore, ovo je cisto zato sto sam se zasitio dizela :)
     
    Last edited: May 3, 2018
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Iduce auto ce mi bit benzinac. 100%


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Glupo je po gradu uzimati dizele, posebno nove sa dpf filterima. Više problema nego vožnje. Moderni benzinci su top izbor za kombinovane i gradske vožnje.

    Što se tiče Golfa V, ja mislim da je to precijenjeno auto, dati 10k za auto iz 2006 godine, kad za iste pare možeš uzeti 5 godina mlađe je ludost, bar za ovo mladje znas da je manje habano.
    https://www.olx.ba/artikal/29108200/kia-pro-ceed-2010-godina/
     
    Last edited: May 3, 2018
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo selvin, nivla i Almir su mi dali super i vrlo korisne informacije, otprilike kako te sluzi, sta si imao od problema, na sta treba obratiti paznju i sl. :)
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bitno ti je da su odradjeni veliki servis i zamjenjen set kvacila, to ti je najskuplje. Sve ostalo zavisi od auta do auta, kako ga je ko cuvao i odrzavao. Odvoji jos milju poslije kupovine za popravke i miran si.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovo auto je dobro ako neko bude skoro kupovao, 52 hiljade na satu :)
    https://www.olx.ba/artikal/27410207/opel-astra-gtc-enjoy/
    Dobre su i ove Kie ProCeed koje Tale navodi, al samo Pro verzija sa dvoja vrata. Sa cetvera vrata su mi ruzne, kao i I30 Hyundai. Facelift modeli su im dosta ljepsi.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne pristaje joj nikako taj anemicni 1.4 benzinac. Tu treba barem 1.8 benzinac, spram karoserije.
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kako je smiješno vidjeti na piku svako vozilo prešlo oko 200.000 km..

    Od problema sa golfom sam imao često da mi se lampice pale iako je sve uredu.. elektronika mi je nešto pojebana, ne zna ni ona šta radi.

    Isto tako turbina me nikako ne sluša. Kažu da je oboje učestal problem kod ranijih modela, tako da ganjaj 2006 barem.

    Unutrašnjost je loša skroz, izgledom ok. Sve se guli lagano, volan, rukohvati, prekidaci..

    Uostalom i svi ostali problemi su vezani za prva izdanja 2003 i 2004, tako da samo uzmi novijeg.
     
    Last edited: May 3, 2018
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    90ks jeste minimum, ali nekome je i to dovoljno za grada.
    @Aldiin
    Prvi put cujem da je neko imao problema sa elektronikom na tim autima, da nije bio pod vodom? :)
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Last edited: May 3, 2018
  12. selvin

    selvin Moderator

    Znam curu sto prodaje. Evo @Reznor, bolje ti je ovo :D Kia ceed isto lijepa, a moze se dosta mlado naci sa malom kilometrazom jer se dosta prodavala nova kod nas.

    Edit: A sto je malo 90ks? Pa nije auto 2t. Pa suv-ovi se od 1.5t+ prodaju sa motorima 110-120ks (tucson, kuga, 3008, sportage...). Ova astra ima da leti sa 90ks. Nece na trke ici. I golf V ce vjerovatno naletiti na 66/90ks motor.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne mozes poredit 1.9 TDI sa 66kW i 1.4 atmo benzinca sa tom istom snagom. Taj TDI duplo bolje vuce, ako ne i vise.

    I ti SUV-ovi koje spominjes imaju turbo motore. Nadalje, tezi su mozda samo 100-200kg vise od te Astre.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Bem ga. Kakve veze imaju konji. Gledajte obrtni. Ta astra ima 125 Nm na visokih 4000 rpm. Taj 1.9 dizelas golf petica ima 250 Nm na vec od 1900 rpm. Što bi Klarkson rekao, ta je astra asmaticna

    Ja bih licno uzeo tu astru sa tim motorom ako je dobra ponuda. Ali nemoj da opet idemo u troll raspravu kako je sve preko 50 kilovata nepotrebno.
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Dobar ovaj Avdi - za godinu i po do dvije nabio 180k ako je stvarna. Bilo bi zanimljivo pratiti ga u budućnosti koliko će se puta prodavati sa kilometražom od oko 200k.
     
  17. Almir

    Almir Komšija

    Na prvu flege su kopija ona sa pika od 800km na auto ove kilaže i jačine no coment, presvlake nisu org nači sjedišta poderana, valjda je zbog patosnica koje je isto podero dao naziv s6 :) klima manulena, displey socijalni najmanji bez navi i sl, sat nije u boji. volan takođe nije njegov, neko je od socijalnog a6 počeo da pravi s6 :)
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Kao da ja ne znam sta je obrtni moment... Komentar je bio na konstataciju kako je 90ks minimum za grada. Da mi je vidjeti vas kako vozite po gradu...

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Stvarno mi nije jasno kako je uspio nabiti 180.000 za 2 godine..
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mozda je model 2016, a prva registracija iz 2015. Kako god, neko nije izlazio iz auta.

    To pokazuje koliko je nemoguce da takav dizel star 10 godina ima samo 250 ili 300k na satu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk