All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. selvin

    selvin Moderator

    Pa 3 godine po 60k, sto znaci da je vracan :D
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Malo više poliranja, dubinskog pranja, mazanje očiju i vraćanje kilometara.

    Za male pare, auto se dovede vizuelno u skoro perfektno stanje.
     
  3. Almir

    Almir Komšija

  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    21" felge na ovom A7, bitchin :)
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa cuj mislim da je 90 ks vise nego dovljno za nase ceste. Bio to benzinac ili dizel, ne pretjerujete.
     
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja evo sad vozam Golfa VII sluzbenog. Novo auto i fullak oprema ali brate ne mogu jos uvijek da udjem u mindset covjeka koji da 20k eura i uzme ovo auto novo... Sve u svemu auto jako ugodno za gradsku voznju, 1.6 TDI, poprilicno startan prva druga ali vozio sam ga na autoputu i tu je smijesan. Preko 130 jedva se vuce. U svakom slucaju po meni precijenjeno.

    Od ovih unutrasnjih zezancija highlight mi je sound sistem. Ne znam sta je unutra ali muzika grmi. I jacinom a i kvalitetom.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Taj 1.6 dizel ima 110-120ks, sta ocekujes vise? Meni se svidja samo R line ili onaj GTI verzija sa 300+ ks, ovo ostalo je klasika.
    Cijenom taj 1.6 nije nista skuplji od recimo Megana sa 1.6 motorom, oko 40k KM.
    Ko hoce opremu, za R verziju platit ce 70+ hiljadarki.
    Sto se tice ozvucenja tu su uvijek bili solidni, neki imaju i pojacalo skriveno u gepeku.
     
    Last edited: May 5, 2018
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    2.0 TDI GOLF VII jede, po gradu je nenormalan.

    Ne bih ni ja davao nikad toliko za VW. Za te pare se može uzeti mercedes iz snova.
     
    Last edited: May 5, 2018
  9. selvin

    selvin Moderator

    Tesko da ima sta gore od seljakluka za volanom.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
    donjapa likes this.
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nisam ga ja vozio, al vidim po testovima vozila da je veoma, veoma startno auto, nije težak, dobra konjaža, pa kažem da je po gradu nenormalan.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Taman za dvije decenije da imaju s čime divljati po gradu a i selu...
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Taj 2.0 TDI je na nasim ulicama preko 10 godina, 140ks nista posebno, ima ih i sa 170ks, startan zbog obrtnog momenta pa se svijet nafura. Budala je bilo i bit ce, mene jucer na magistrali pretice BMW 5, nesto bijesno haos, vozi kao da je na autobanu.

    Covjeka povuce gas zato sto se obicno vozi 50-60 na nasim ulicama, a i lijepo je vrijeme. Ovima iz TK preporucujem dionicu autoputa Doboj-Prnjavor, ako su se pozelili malo brze voznje jer nema gotovo nikako saobracaja, 4KM je u jednom smijeru. Uskoro ce ga sastaviti do Banja Luke, odvozis jednom i miran mjesec. :)
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nije nista bolji od ostalih dizela tog kapaciteta i snage ako ne i losiji.
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Otac imao Passat B5 karavan 1.9 TDI 90 KS, kad se svi natovarimo plus ponesemo stvari tesko vuce.
    Skoda Octavia 2006 1.9 TDI mislim da je motor bio 105KS i dosta je bolje isla.
    Peugeot 807 2.0 HDI sam vozio sedmicu, takodjer pun bio putnika, mislim da je motor bio najslabiji iz ponude 109 KS. Uzbrdo sam morao dati dosta gasa da se ne ugasi, pocne se tresti, gubiti snagu. Bolje je naci neku sredinu, ni najslabiji motor da ide fino niti najjaci da ne trosi bespotrebno.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    1.9 TDI iz golfa4 i golfa5 nisu isti, nesto su im odradili da je na G5 startniji, manja je turbo rupa i trosi litar manje. U G4 je bio euro3 dok je u G5 euro4, tako da ima razlike.
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa nisu isti u g4 je uglavnom bio 1.9 66kw sa bos pumpom, a u g5 1.9 pd 77 kw. Ima razlike i u turbinama.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Tale vidi se da nisi vw-ovac :) od 2000 su svi bili pumpa dizna i vecina ih je bila od 77kw pa do 110kw. Moj G4 je bio 85kw, al je slabije startao nego sada Leon '07 sa 77kw.
    Mislim da su promjene na turbini i usisu. Doduse i ovjes je drugaciji, pogotovo nazad.
     
    Haker likes this.
  18. Ninja

    Ninja Komšija

  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jesi li siguran, verzija 66 i 81 kw su bile sa starim sistemom. Samo razlike u turbinama. Bio je motor pd sa 96 kw, ali drugaciji od ovih 77 i 74 kw, kasnije se i pojavio 66 kw pd.
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    SDI je bio sa starim sistemom, svi mk4 TDI su bili sa PD sistemom koliko ja znam.