All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa baš bi obična sijalica trebala manje smetati od kineskih xenona. Nema auto nivelaciju, nema prska lice..

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Halogena sijalica radi na daleko vecoj temp od xenona, vise zagrijava unutrasnjost sociva, zato se ne preporucuju. Ako hoces boju svjetla kao halogene uzmes xenon 4300k i onda imas prirodniju boju u odnosu na neon plavu kod 6500k .
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Svakako xenone i uzima od 4300 do 5300K kakvi su i fabrički, sve preko je seljakluk...

    Halogena je 55W a xenon 35W sto je i jedan od razloga sto uz xenone idu i prskalice na farovima jer on ne može da otopi snijeg temperaturom kao halogen..

    Sve ja to znam, ali i dalje kontam ako je npr BMW e30 i e34 imao sočiva :) što bi bio problem imati ih i danas :) sa halogenkama :)

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Danas u salonu dok sam cekao servis da se zavrsi, sjedio i gledao XC40, crne boje, AWD. Ono je vrh, čak mi bolje sjeo od XC60, bar dizajnerski. Ali samo crna, kombinacija bijela/crna jok. S60 jos nije stigao.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 9, 2019
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Dragon hahahaha..
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja ba, pratim ga cesto. Dobri su, ali su ostali u vremenu od prije 20 godina.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ehh, steta ovog drugog vozila i ljudi u njemu, bolje da nije bio tu pa da ovaj ode u provaliju.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Krkana spustila realnost na zemlju. 140 u krivini, zimske gume vjerovatno vozene i ljeti.
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne pomazu ovdje ni dobre gume (a vjerovatno ni one nisu bile dobre), jednostavno prevelika brzina za takvu krivinu u takvom autu (cini se kao Golf 4 ili nesto iz te generacije od VW-a).
    Tu bi i sportska auta tesko ostala u svojoj traci pri toj brzini.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dovoljno vidjeti jelkicu. To je ono sto nikad ne znas, kakva budala ide s druge strane. Strada onaj u Scenicu ni kriv ni duzan.
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Steta ako nije poginuo jedan debil manje na cesti. Zao mi ovog iz suprotnog pravca. Prirodna selekcija.
     
    Qler likes this.
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovo je neki sirotinjski sindrom majke mi, 90% slucajeva kad vidim da neko divlja na cesti to je herava glava u Golf 2 il u kakvom historisjkom BMW ili slicnom krsu starom 30 godina. Ovaj iz kontra smjera ako je bio pri svjesti mu je trebao polomit koljena i laktove, pa da ubuduce moze samo kolica niz brdo 140 voziti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Bit cu iznenadjen ako su prezivjeli ijedan od njih
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kakav udes, vozaci da bogda da su prezivjeli ovaj udes... ljudi izginu na 50.
    Ovaj vozio 140...ako se ne varam onaj sa x5 spucao na autoputu takodjer vozio 140...
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da je gore prosao ovaj iz suprotnog smjera, bacio ga je debil nazad niz liticu.
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    zato i napisah, vozaci... (oba vozila)... uzas uzas.. kakvih kretena ima..

    Lose auto, lose gume, losa glava + losa cesta, + brza voznja... Inace i jedan je dovoljan za belaj, ovdje vidimo vishe uzroka..
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Zena uzela auto i otisla na posao danas, vozila jedno 30-40km u totalu i kaze da se auto cudno ponasa, tj. da pri davanju gasa ne registruje bas i da treba dugo da se popne sa npr 30-50 kmh te da pri vecim brzinama uopste ne prima gas, npr oko 100 kmh.

    Onako na prvu, ima li ko iskustva, sta mislite da je? Dizne, svjecice?

    Golf 7, 2016. Taman garancija istekla, po obicaju xD
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Koji je motor?
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    1.2 TSI

    Bitno mozda i za napomenuti da ima fizicki trim od 25ks koji je instaliran prije ca 1g