All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Napravice ga (valjda) al ce to ici tek u one vece SUV-ove, te za NA.

    NA = naturally aspirated, ali i North America. :)
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne samo SUV-ove, i u novu RWD sesticu.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Takvih auta ima za 6k km. Naravno ne u tom stanju ali ima tako da ce slabo ko dat skoro duplo za dobar primjerak. Takodje za 11k ima auta 2014g.

    Znaci to ce kupiti samo ljubitelj MB vozila kojo trazi bas taj model i koji zna prepoznat kvalitetan primjerak a takvih je malo.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Haker, aNaToMiC ! and dams82 like this.
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa dobro za 6k bas i nema :) ovo je FL koji je puno bolji od prve generacije. A jebi ga, ima za 11k, ima i novo za 15k... Sad zavisi sta ko hoće od auta...

    Sent from my Huawei P30
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma



    Jako lijepa nova Octavia
     
    forzamilan likes this.
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Mnogo ljepša nego Golf 8...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Golf 8 je ruglo, cak i Golf 6 mi je ljepse auto
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Predobro izgleda ova Škoda

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Neću reći da je ružan dok ga ne vidim uživo, ali ovako na slikama mi nije lijep...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma nije mi ružan, baš tipični golf, kočija za prevoz :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sta ljudi od Golfa napravise :D


     
    Vedo likes this.
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jucer mi auto pocelo proizvoditi cudan zvuk pri ubrzanju od 0 do cirka 15km/h.
    Najblize bih ga opisao kao kad stavis nesto medju lopatice ventilatora pa "treperi", dolazi iz smjera motora blize nogama vozaca.
    Nakon 15km/h nestaje potpuno.
    Auto ide normalno, ne trese, ne zapinje, na pedalama isto nema nikakvog cudnog feedback-a.
    Ako se kotrljam pri 5-10km/h u "leru" i dodajem gas takodjer se ne cuje.

    Ikakvih ideja sta bi moglo biti ?
    Valjda je samo kakva plastika :D
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Da ti nije kakva parking kartica ili papiric upao. Kod kolege se tako tresao volan i brujalo auto od običnog slipa od parking aparata.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Morat cu sutra jos malo pronjusiti, ako ne skontam onda mehanicaru.
    Od izlaza sa motora do nazad kraja auspuha se cini sve na mjestu i stabilno.
    Ona zastitna plastika ispod motora je stabilna, dok ona preko njega je malo labava i teoretski bi mogla takav zvuk proizvoditi.
    Nosaci motora nisu mijenjani, i to kontam da bi mogao biti uzrok.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo meni izbaci check engine light u vižnji :/
    Pitanje za iskusnije, koliko ga mogu voziti tako jer ne mogu skontati da nešto nije u redu sa autom
    Neki dan ga prao i cim sam završio dam kontakt i pojavi se kljuc sa slikom auta, kontam mokar to normalno, upalkim sve se pogasi. Kasnije proguglam to znaci da ima neku grešku ali da nije kljucna, pritisnem gas i kocnicu i dam kontakt izbaci grešku da O2 senzor, valjda ga ne vidi, kaže mehanicar ništa to malo vlage povukao pa im taj kod izbaci. I evo sad check engine se pojavilo, auto i dalje ide ok i nema novih kodova.

    Temperatura mu je sada bila 103 stepena, ali ova Astra H nema na tabli da pokazuje, nego moraš ući u ovaj secret meni za mehanicare da pokaže temperaturu i sad guglam to je kao normalna za nju od 95 do 107.
    Ostalo mi ne pada na pamet, ulja ima, sve tecnosti ok, kontam ako ovaj moj mehanicar ne riješi i ako nije sitnica mogu li sa njom do sarajeva 60-70km voziti?

    Meni ovo vuche na struju, isto voltaža, valjda je optimalna 13,5, nakon nekog vremena se vrti oko 13,3 - 13,2 kada upalim bude 14,4 ne znam da li je to normalno?
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Idi odmah na dijagnostiku ko ima opelovu originalnu. Obicno je 20KM. Mrzim opele zbog njihovih senzora. Ugase ti auto u voznji zbog banalnih stvari. Kad se nisam 3 puta zabio u zid.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma i ja kontam da je tako nešto, ali mrzim ovu check engine ne mogu gledati na tabli da je upaljena
    Sutra idem kod ovog svog.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Tako ti je s opelom benzin, malo mu fali da upali lampicu
    Najčešće odstupanja Lambda sonde... Možda se do Sarajeva i ugasi sama...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ja, za nju izgleda i pokazuje, ovu prvu što je na izduvmoj grani, ali potrošnja ok i auto vuče ok.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Je li i dalje na snazi debilni zakon da moram imati u autu rezervne sijalice i osigurace kao dio obavezne opreme?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk