All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Koliko znam jeste

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    To ti je 5-10KM.
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma znam nego nema smisla da nosis kad svakako i da ti crkne ne mozes odma sam zamijeniti, jer treba skinuti prednju karambolku kod novijih auta..

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    To je po zakunu, jbg. To kupis za 5KM samo da te policija ne pegla. Isto sto me smara za lance kada vozim u gradu sa novim gumama a nigdje snijega.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Kad smo se već dotakli toga, gdje kupiti lance? Što jeftinije logično :D za 18" točkove?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Još jedan od apsurda i napiše ti kaznu radi ebene sijalice a neki dan Passat lubeničar kroz Sarajevo niti jedna štopka ne radi i dijete naprijed sjedi.

    Btw ako imam zimske gume jesu li lanci obavezni?
    Ja kupio taj paketić, dođe kao uže za vuču, osigurači, sijalice i prva pomoć i prsluk onaj. 15km :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da se nedavno promjenio zakon da moras imati lance samo ako si i dalje na ljetnim gumama. Ali nisam 100% siguran. Inace tacno 50% auta na nasoj cesti nema urednu signalicaziju.

    Ali sa nasim policajcima nikada ne znas. Pisali su kazne za "staru" prvu pomoc. Sta god to znacilo. Valjda zavoji, flaster i makaze imaju rok trajanja.

    Ja sam imao negdje lance za 14", mozda samo za jedan tocak. Cisto da imam pokazati.
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Prva pomoć ima 5 godina rok trajanja, kad istekne pišu kaznu. Lanci ne bi trebali ako imaš m+s gume sa dubinom šare 4mm ili više, ali i ja imam lance u gepeku da se ne bi svađao s nekim policajcem koji ne poznaje zakon...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Otprilike. Moraju se imati lanci ako je auto na ljetnim gumama, a i te ljetne ne smiju imati tanku šaru već određenu dubinu, ako su zimske gume na autu sa šarom većom od mislim 4mm nema potrebe za lancima, osim za dijelove puta na kojima ima znak da su obavezni lanci. Eh sad Boga pitaj gdje sve taj znak stoji i bude, i hoće li se potrefiti da prođeš kroz taj dio puta bez lanaca a oni te sačekaju.

    Pogledaću baš jesu li mi od prošlog auta ostali lanci za 14" pa staviti ako ništa njih dok ne nalete gdje jeftino za 18". Na piku iz ljubuškog laf traži 85 markica.

    A prva pomoć ima datum negdje i mislim da ne smije biti starija više od 5 godina, bez obzira je li otvarana ili ne.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Ne postoji znak obavezni lanci, znak se zove obavezna upotreba zimske opreme, a pod tim se podrazumjevaju m+s gume sa šarom većom od 4 mm... Ili ljetne 4mm+ i lanci...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pogrešno sam upućen bio, izvinjavam se na pogrešnom navodu i hvala na ispravci.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    I ja imam jedan lanac u kutiji čisto da je tu. Ma ja nisam vidio policajca na putu ili patrolu mjesec dana, a šta sam sve vidio ma cesti da ljudi rade i malo ima udesa. Užasna je situacija na našim cestama

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    za osigurace ne znam, za sijalice znam da mora.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma kupis za 5KM onaj set i neka stoji ako budu trazili.

    [​IMG]
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Obrisao danas grešku, ništa se nije palilo, sve pet. Nego koliko je ok da se ulje osjeti na benzin. Znam da se mora malo pomiješati sa uljem, ali eto baš gledam, osjeti se malo i kad otvorim čep na motoru isto ga osjetim.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Vala sijalice i treba imati, čim vidim da je nešto nazad crklo zamijenim odmah i rahat da sam sigurniji, na stranu zbog zakona.
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Svaki put kad putujem nocu za Tuzlu iz Sarajeva petkom vidim bar jedan slucaj da nema nikakva svjetla upaljena ili mu je bar jedna sijalica pregorila. Meni nije jasno kako takav ista vidi kad ja jos maglenke upalim u dijelovima gdje nema nikakve rasvjete.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sam mislio da treba imati lance bez obzira na sve 4 zimske gume. Sta je sa uzetom?
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    https://mechanicbase.com/engine-oil/oil-smells-like-gas/

    Vjerovatno je dobijao visak goriva dok je lampica bila upaljena.
    Par milimetara veci nivo na "stapu" ulja bi trebao biti ok, ako je 2cm vise mijenjaj ga odmah.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ali ovako je bilo, od početka, nego kada stavim stick bude ulja na njemu još 5cm ali izgleda da ga pokupi sa ove cijevi u koju stavljam pa me to istrzalo. [​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk