All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Opet se vracamo na opozive gdje francuzi dominiraju i to cesto sa katastrofalnim mehanickim kvarovima a ne update-ima softvera :D (a ova dva sto si iskopao su bas apdejti softvera, ako hoces nesto ozbiljnije reci da ti kazem koji su)
     
    Last edited: Jul 24, 2020
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Samo su tvoji postovi takvi, ovdje vidim ljude koji voze dizela govore da je benz tiši i uglađeniji.
    Gdje god cijena goriva nije glavna stavka 100% auta su benzinci, dizeli samo za kamione.
    Na kraju svak fura šta misli da mu odgovara
    Samo mislim da je kod nas takav mentalni sklop da se e mora kupiti dizel a mnogi ljudi nemaju potrebe za njim. Evo kolega hoće da kupi ženi auto da ide na posao sa njim 3km do posla i 3 nazad, pa rekoh što će ti dizel, samo će ga udušiti bezveze, bolje ti je malog benzinaca Jok ni da čuje, jednostavno misli da će bankrotirati ako joj uzme neki 1.2 benz. Takvih ima mali milion, nigdje logike


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Pa brate i ja kazem da je tisi i ugladjeniji, gdje pise da nije? Moje reakcije su na postove da je dizel traktor. Kod novijih motora nije tolika razlika ni blizu.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Eh kad već imaš primjer, za tu razdaljinu svaki dan se ubio dizel, ali neki stariji koji nema filtere na auspuhu. Taj benzinac bi brzo umro. Nikad radnu temperaturu ne postigne, radi pod čokom, ubrizgava više goriva koje kontaminira ulje, u izduvu se stvara kondenzacija, svjećice crne od gareži itd...


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne zagrijava li se brze benzinac nego dizelas? Zato sto je dizel efikasniji odnosno ima manje gubitaka, citaj topline.

    Ili hoces rec da dizelu manje smeta sto radi nezagrijan?
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Dizelu manje smeta... Sjeti se auspuha na corsi, kompletan je stradao zbog kondenzacije. Dok recimo na dizelima auspuh mnogo duže živi... Kod mene recimo na golfu je bio originalan komplet uključujući katalizator, a prešao 400k


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Za desetak godina neće dizela biti na cesti.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema sanse.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Ne fakat, i švabe u svakoj premium izvedbi izbacuju dizele već sada. Nećeš moći ekonomsko vozilo uzeti da bude dizel.
     
    bhd likes this.
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja kad ljudima govorim da je diezel auto proslosti smiju se .dodushe u BIH ce biti dizela dok ima nafte ili dok ima auta za 3 zemlje svijeta.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Nema šta, kad švabo ukine dizela zna se odakle polovna auta dolaze.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma izbacuju u Skodi Fabiji i slicnim modelima, al da izbace u jednom Audiju A4 ili Merc E klasi, sumnjam, tesko.
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Toyota najavila ukidanje za Evropu, Porsche ukinuo dizele već, BMW izbacuje svoj najpoznatiji dizel motor. Krenulo je lagano, pitanje dana kada će ostali najaviti.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Odzvonilo dizelima, ovaj dizel gejt im je bio zadnji zakucan ekser.
    Naravno kod nas će ih biti dok ne pocrkaju. Mada se kod nas sve vozi dok ne crnke

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Toyota nije nikad imala neki procenat prodanih dizela, Porsche je luksuzni/sportski brand, a BMW izbacuje jedino quad-turbo dizela.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    kod nas realno u gradu ima puno Porschea... sta mislis koliko je odnos dizel/benzin...
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa meni u tom rangu vozila toliki dizelčina tek nema smisla
    Pljunu toliku lovu za auto i onda dizela kupi da uštedi na gorivu.
    Gledam dzekin bentayga dizel, reko bošnjo je bošnjo :D
    Nisam ni znao da Bentley ima dizela

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Diesel porsche je okismoron. Dobro pa ih više neće biti.
     
    Stevie_Ray and Qler like this.
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Mozda u Norveskoj.
     
    selvin likes this.
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Najveca komedija je sto ce dizela u penziju poslati eko-ratnici koji o autu znaju da ima tockove, volan i „otrovni“ auspuh.
    Nemojte im samo reci da benzin ima losiju eko-racunicu :D A i elektro u zemljama gdje ugalj donosi vecinu struje.