All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Uvijek možeš voltažu ispitati unimerom, a poslije i punjenje kad startaš motor. Opet što kažeš, bolje mu je u garaži nego vani svakako.
     
    Haker likes this.
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    Nasuo u tinji gazprom 1.76 d5
    Na postolju piše -10 a na totemu 1.86 lol
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nekad davno, ima tome i 10 godina, na Puntu akumulator bio slab na minusima (narocito zbog kratkih relacija), kad je najgore ja fino akumulator izvadim i u haustor dok se vrijeme ne proljepsa. Jos bolje sto se ne brinem hocu li poslije moc upalit, hoce li sta bit. :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    Ja sam tetku provjeravao tako akumulator
    I pomeni to nije pouzdano bolje je otići nekom ko ima uređaj da testira koliko može struje bacit
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    I kod nas je ta cijena... Od nove godine ide tako -0,10KM na obični dizel...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šta je sa ovom oil info aplikacijom, ne radi već danima

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Radila je iza nove godine, nisam probao do prije sat, vidim ne radi... Uklonjena je i sa Google play trgovine...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    I bez aplikacije znamo ko je najskuplji, za ostale ćemo lagano :D
     
    aNaToMiC ! likes this.
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    ubishe brasno :)
    sreca pa imamo BP i tako... :)=
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma



    Fascinantno za NA engine od samo 4l zapremine. Jedan od najboljih motora ikad napravljenih.
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ljudetine moze mi neko strucan reci kakva je ovo gumica sa slike?Naime jutros sam htio da dospem ulje za kocnice (ili negdje pusta ili ti ne znam sta) jer mi dok idem niz brdo i udjem u krivinu pisti i javlja breaking fault.Prosli put mi mehanicar rekao da je manjak uljao dosipao i greska se izgubila ali posto sam zurio nisam ostavio da vidi je li dje pusta.I jucer opet ista greska pa haj rekoh da ja naspem pa cu kad se vratim iz Sa otici da se to rijesi.I kad sam sipao primijetim dole haman prema nosacu motota ili cemu vec nisam strucan lezi neka gumica kontam mozda je to fiksirano i ja rukom pokupim je.Nemam pojma od cega je pa da pitam.U pitanju je Renault scenic II 2005g 1.5 dci 74kw.Stavljam slike pa da.vidite.Nadam se da nije nesto bitno :D
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    To je gumica od poklopca motora, ispala ti je. Skini poklopac pa ćeš vidjeti gdje fali. A ulje za kočnice najčešće gubi na hidrauličnom druk ležaju kvačila...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Qler likes this.
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Mislis poklopac plasticni onaj izolacioni?Hvala drug dakle nista ozb?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Ma da, ništa ozbiljno...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kakva je razlika između 1.6 Tdi greenline i normalni?
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Greenline je kao bluemotion ili econetic

    Uglavnom model koji manje trosi goriva a da ne primjetis da slabije vuče.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Tale trazi skodu da opet preskace karaulu sa 5 putnika.

    Kaze gugl da bi trebali imati start&stop, regeneraciju kocenjem, blago spustenu karoseriju i gume sa manjim otporom kotrljanja.
    I serijski 6 brzina umjesto 5.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Golf 7 je Bluemotion od 2017 (mozda i otprije, nisam siguran) cak i sa 5 brzina. Tako da ne mora znacit.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Barem mu je to lako provjeriti :D
    Koliko vidim od 2014. je 6, u nekih 4x4 modela i ranije.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Moj golf plus 2008. je imao 6 brzina dok jaro na obicnom golfu 2008. samo 5 brzina i slabiji stariji 1.6 motor bez turbine poderao 2 mjenjaca u godini kaze ode u otpad nece vise ga praviti :D

    Evo sto se tice (ne)pouzdanosti tsi kod brata je i dalje golf prevalio vec 200 hiljada nikad nikakvog kvara, samo sipaj vozi mjenjaj kocnice ulje mjenjano svakih 15tkm i prije. Zamjenjen je lanac preventivno nedavno, skinuo ga majstor kaze ko nov, akumulator ko zna koliko je star ja ga uzeh sa 77 hiljada na satu prije 5 god nikad nije mjenjan a uvijek vani parkiran. Motor je ko singerica auto tip top i dalje i mislim da je su to zadnji pravi old school golfovi bili. Kontam sljedece auto benzin jebote dizel benzin gospoda.