All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ti si garant jedan od onih što je Nokiju 3310 nosao 15 godina i kleo se da nikad neće kupiti touch screen mobitel i da je to smeće.
    VW je zakasnio, i to će ga koštati, recimo tako da nema više Passata.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisu kasnili zato sto je pežo napredniji vec je jeftinije stavljati komande na ekran. Eto ti lijevo kontrole za svjetla. Nisu dugmad ni prekidaci vec touch bullshit.

    VW sada fata krivine radi dizel gejta.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja nisam nikad ni imao 3310, Tale.

    Dok su svi imali 3310, ja sa vec nosao Symbian smartphone. Nije smart po danasnjim standardima, al tad je bio.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Apsolutno bilo sta u autu na touch je velika distrakcija i opasnost, stotinka gore-dole koju oci nisu na putu moze znaciti razliku izmedju zivota i smrti, a kamoli kopanje po podmenijima da otvoris glupu ladicu.

    A nazalost kako stvari stoje svi proizvodjaci ce u tom pravcu.
    Jedino bi im zakon mogao stati u kraj.
     
    FearLess likes this.
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa oni to kompenziraju sa raznim sustavima prevencije sudara. Sto je opet pogresno - nije lose samo po sebi, al zaglupljuje. Ako se ne varam pricali smo o tome davno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    "Touchscreens have worse effect on driving than alcohol or drugs. A new study has revealed that in-vehicle infotainment systems are impairing reactions times behind the wheel more than alcohol and cannabis use.Mar 18, 2020"

    Vecinu dugmadi mozes kontrolisati da ih ni ne gledas dok ekrani traze 100% paznju plus ne reaguje komanda svaki put od prve. Takodjer, ove komende na volanu sto cu touch sensitive pa slidas i skrollas a onda ima dodatu funkciju da ih pritisnes, su blago receno katastofa.

    Auta imaju vise featurea i razumljivo je da ne moze za sve biti dugme. Ali oni osnovne stvari stavljaju na ekran kao tesla. Nadam se da ce EU ovome stati u kraj.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Ovo je glupa kombinacija. Retro izgled cijelog interijera i onda ubaci "moderne" displaye. Pa kod Pezoa je barem cijeli interijer u skladu. Ovo mi izgleda kao sto rade oni domaci majstori, ubacuju tablete neke umjesto originalne multimedije u Golf-ove, Tourane i Passate tamo negdje '98-'05 godiste.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Skoro sam gledao review golfa 8. Prvo sto je novinar rekao je: Posto nam ne daju da koristimo mobitel u voznji napravili su nam da vozimo mobitel na tockovima.
     
    NAILS and Stevie_Ray like this.
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja sam vrlo zadovoljan sto se tice usability-a u trenutnom autu, sve je jednostavno i na pravom mjestu, touchscreen i ne diram.
    Za buducnost sta ce biti pitanje je.
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Gledao sam i ja neki review gdje ga uporedjuje sa golf 7 i bukvalno su na svemu stedili ,smanjivali nesto,nesto izbacivali.

    Znaci novije,skuplje a losije ...ovo sve danas ide u pogresnom smjeru.

    Meni se ne svidjaju uopste ovi novi interijeri auta...bezlicno,dosadno,isto kod svakog modela i proizvodjaca.
    Ubacuju unutra ekrane,kao da cu filmove na stick pa gledati u autu dok vozim (mada ima sada ovih madjih sto pustaju spotove u autu dok se voze,vise izgleda nije dovoljan zvuk)

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Kod tebe je mazda 6? Ona me podsjeca unutra na Audi.
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Da, raspored i logika su vrlo slicni sa A4 B9 pre-facelift (2016.-2018.), ta dva auta su mi i bila uzi izbor.
     
    selvin likes this.
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mazda još jedina fura old school, multimedija im nije u prvom planu.

    Sranje su ovi ekrani nema šta, probao sam, sad da je toliko strašno za klimu i nije, u ovom cireonu je na dohvat ruke a budimo realni i ne šupkaš po klimi svako tri minute.
    Meni više smeta što su izbacili klasične satove i sada ima ekran od 12" da ti bode oči non stop.

    Slajderi za pojačavanje zvuka je već drugi level idiotizma, ali kako kolega reče jeftinije je sada sve preko ekrana tako da je to budućnost.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ovaj elektricni MX-30 je dobio touch kontrole klime tako da sam vec zabrinut za buduce modele, grrr.
    Barem nisu poceli tablete ugradjivati, zasad.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo malo na temu, nema uopste dugmadi (1:05):



    Preporuka za kanal.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A to je onaj bradonja.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mudzahedin :D
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    U pravu si, nosao si Symbian, dok su svi nosali Android, zbog takvih je Nokia propala.
     
    Haker likes this.
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma golf je uvijek bio taljige i podsjecao na traktor.