All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Za taj put treba 50min. Znači da si preko 200 na auto pitu i luđački vozio kod podorašac i preko bradine pa dalje. Iskreno ako i jesi nije za pohvaliti se :)

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    BiceBolje and aNaToMiC ! like this.
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kakvih 50, pa prije auto puta je normalne vožnje bilo 45min. Sad sam na auto putu vozio u glavnom 160km/h... Nisam brže... Uz bradinu I Ivan malo brže i to je to... Kroz butile do EP-a si za 3min..
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ne kontam ove usporedbe.
    SUV je bolje vozilo od c i d segmenta.
    Kakva ba naginjanja i sranja.
    Ja bi sutra uzeo SUV prije klasičnog vozila nije bitno jel to CUV, SUV, čisto jer se to vozilo može koristiti offroad, na lošim cestama, u gradu i na otvorenim cestama jednako.
     
    p4ja likes this.
  4. p4ja

    p4ja Komšija

    tako je tale
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    I onda ja sa jaranom u suvu koji preko ležećih ide 0.5km/h jer pobogu, znaš kako je skupo podvozje... Daj ba... Prvi ti ga ne bi jahao jer bi te bilo strah da ne otkineš lafetu...
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ima li kakav fazon da se izvuce zrak iz rashladnog sistema? Neki genijalac u servisu nije dobro cep od antifriza zavrnuo, auto se nagutalo zraka samo tako. Prvo je bio skroz hladan zrak, pa sam digao temperaturu i otvorio cep da izadje zrak i sad je dosta bolje, tj grije ali vecinom iz srednjeg dijela, sa strane mlako. Crijevo sto ide u auto je vrelo, a ono sto izlazi je mlako. Malo sam i cijevi stiskao da poguram ali nista bolje, dizao sam i rezervar jos malo vise da napravi pritisak. Ovaj model, A3 8V nema onaj sarafic/cep da se ispusti zrak. Crijeva su isto na skroz ruznom mjestu da pustim vodu kroz njih. Ima li jos neki fazon, a da ne demontiram pola interijera da dodjem do radijatora?

    Inace ovi VW modeli imaju neku kesicu sa silikatom u posudi za antifriz ali nije pukla, inace moze havariju da napravi. I to je neki genijalac dizajnirao pa su ispravili u novim modelima.
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Clearence veci za 2-3cm u 95% „suv-ova“.
    I 99% nas ne vidi snijega autom a kamoli mocvara i planinskog off-roada :rolleyes:
     
    Qler and aNaToMiC ! like this.
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Meni se ne SUV ne gadi,imaju svojih pluseva al kako sam vec gore ranije rekao iskoristivost im je losa po svim pitanjima.

    Posebno ovi manji gdje su vozilo C segmenta stavili na vece tockove. U poredjenju sa kasicnom vozilom iz D segmenta cijena samog vozila osjetno veca,prostor u kabini i prtljazniku osjetno manji,efikasnost potpuno istog motora osjetno losija u SUV-u i na kraju gume osjetno skuplje.

    Znaci po mom viđenju stvari SUV je opasno prženje novca u odnosu na klasicni automobil za benefit lakseg ulaska i izlaska iz vozlila i bolju preglednost kod voznje naprijed (voznja unazad je vrlo opasna) i naravno neizostavni osjecaj jet-seta.

    Sad kome stvarno treba pogon na sve tockove treba mu i u SUV-u i u limuzini tako da to sad nema neke narocite veze kod odabira.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker likes this.
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    danas parkiran pored mene VOlvo onaj V90 cross country, boga mi bolji iybor od xc60, mozda i xc90...
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Dobri su volvoi S/V60/90 i XC60/90 ali cijene su im bas paprene, 70-100+k eura za 4 cilindra i poprecno postavljen motor je previse bez obzira na ostali luksuz.
     
    p4ja likes this.
  12. p4ja

    p4ja Komšija

    Tacno jos kad sam procitao u nekom magazinu da koriste podvozje od pezoa nisam mogao da vjerujem..
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ona bi 99% prezivjela u necem mladjem, za njega je upitno u bilo cemu, zavisi kolika je brzina bila u trenutku sudara.
    Jos dva mlada zivota nazalost na racun niskog zivotnog standarda i katastrofalnih puteva.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da nisi sta pogresio,Volvo je bio na fordovoj platformi a koristili su neke pezine motore. Jedino da nije neki novitet u pitanju sto jos ne znam.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Jesi siguran u to što pišeš?
    Nova generacija (kako su kinezi vlasnici) ne dijeli podvozje ni s kim,a oni prije npr S60II je dijelio sa Fordom kao i motore,mjenjače i kočnice. Ne znam odakle ti Peugeot u toj priči osim što su motori razvijani u suradnji Ford i PSA pa su naravno isti bili i u Volvo,ali podvozje ne.
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ima razlike, nažalost prve octavie čak nisu imale suvozačev airbag, dok je recimo Peugeot 307 imao 6 airbagova u najnižoj opremi.

    Situacija se u mnogo popravila sa facelift A5 koja ima 10 airbagova, a nove serije su vrh što se tiče sigurnosti.
     
    Last edited: Sep 17, 2022
  18. p4ja

    p4ja Komšija

    Da brate bas pezo, i to samo na ovim xc modelima.
    I onda ti ga prodaju kao premijum klasu.. bas nidje veze.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Druže ne znam odakle ti taj info ali je pogrešan. Volvo za nove modele ima platformu koja je jednaka za cijelu paletu, XC modeli nisu više zasebno, sve se radi na jednoj platformi i ista nema veze sa pežoom.
    https://www.matthewsvolvosite.com/everything-need-know-volvo-spa-platform/[​IMG]

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    p4ja likes this.
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nisam znao da su kinezi vlasnici Volva, damn. Da i oni naprave auto kako treba, XC90 je kao tenk na cesti.