All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ucinilo mi se da si napisao da je otkako je mapa stavljena.
    Ne bi smjelo biti moguce na fabrickoj mapi, moguce da neki senzor pritiska ili temperature baguje, nece autu nista biti osim ako bas ne vozis 200 sahat u komadu a to svakako nemas gdje kod nas.
    I ne gasi ga naglo bez cooldown faze nakon vadjenja duse, to mu je smrt.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    To za gasenje znam, kad se to desi kad stanem, sacekam par minuta da se sve "slegne" pa onda gasim... I da, neki je sigurno senzor ili nesto, al je fascinantno da i kumu i meni isto se desava, i oba imamo ista auta, kod njega samo karavan. Sve ostalo identicno
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Onda je mozda serijski bug.
    Ili kontra pritisak od dpf-a, ili djelomicno zacepljena usisna grana, ko ce mu znati…
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Nisi napisao koji motor, možda je neki benzinac, kod nas za golfa dizela ima dijelova...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    1.6 TDI ne znam detaljnije Al belaj mora ga ovdje praviti auto ne može takav na put.
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Zar nema za golfa i to tedeji dijelova i na trafikama

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Imao je i kolega problem isti s Alfom koja je dugo stojala, izbacivalo u safe mode na 100 km/h tako kad se poklopi gas, pa onda se dizala granica dok nisu nesto ocistili. Mogu upitat sta su tacno cistili pa rijesili problem ako ti se da zezati s tim tj. majstoru :)
     
    Qler likes this.
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Overboost je najcesce problem u prljavoj turbini odnosno u prljavoj varijabilnoj geometriji. U slucajevima kad problem tek nastupi moze se rijesiti aditivom za ciscenje turbine a u tezim slucajevima se turbo mora skinuti i srediti u turbo servisu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Qler likes this.
  9. dams82

    dams82 Komšija

    500KM kod nas taj alternator,ima u više trgovina za kupiti.
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Hvala Al evo riješio danas 600€. Samo Bosch paše radi nosača valeo i sl. nula bodova, 04L903024T je originalni dio.
     
    dams82 likes this.
  11. Almir

    Almir Komšija

    jel neko kupovao continetal akumulatore, kako inače kotiraju, u pitanju bi bio start stop aku, btw garancija klasika 2g.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Traži Fiamm ili Exide, mani se tih. Oni na određene serije daju i tri godine garancije.
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Često se koristi poznato ime za ulazak na tržište,ono nas svi znaju pa hajmo prodavat i akumulatore po našom značkom i uzmu neke prosječne i dilaju pod svojim brendom,a kvalitet nizak... Varta,Exide,Baren/Fiaam,Banner,Bosch... Ostalo prosjek...
     
    Almir likes this.
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja sam bio zadovoljan sa topla akumulatorima
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel ko mijenjao regulator tlaka/pritiska goriva?

    Rece mi mi majstor imaju 2x kod motora i nazad jedan pa moze biti skupo a i jeftina varijanta.

    Juce auto u leru ne radi ravnomjerno, cak kod dodavanja gasa osjetim trzakanje.

    Danas u leru blago trzaka a kod voznje uredno.

    Na diagnostici auto u leru nema dobre parametre kod dodavanja goriva, cim se gas doda ustabili se protok goriva.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni sad na putu za Mostar iskoci Engine Malfunction, na OBD onaj BT sto imam mali, nikakve greske ne javlja, service menu na autu, nikakve DTC ne prijavljuje... auto se ponasa skroz normalno, ide normalno, nikakve promjene, ali greska stoji...
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Pa crackovan auto, sta hoces :D
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @Qler kupi sebi Forscan ako nemas i uzmi posten adapter a ne one elm kineske klonove.

    Ja imam ovaj: https://www.amazon.de/gp/product/B089KGPDS6/
    Odlicna stvar, brzo i pouzdano radi, brdo protokola podrzava, cak sam na benveju start/stop mogao ugasiti preko njega, a nije ni skup nesto.
     
    Last edited: Jan 12, 2023
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Ja ba,to bar nije nešto skupo,meni Dino dao svoj adapter,ne radi na iphone pa mu nije više mogao,a Forscan aplikacija možda 5 dolara. Bar da se ima na putu.
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I jos u pretincu imam Tactrix Openport 2.0 za brzinski ECU reflash :D