All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    @dino73n , @dams82 :D

    Je li bolje Liqui Moly Diesel Spulung ili Diesel Particulate Filter Protector za, cisto za zdravlje DPF-a, da bi se auto tj. DPF ocuvao zbog gradske voznje, kratkih relacija i sl.
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Spulung je za sistem ubrizgavanja tako da je za dpf bolji onaj za dpf

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Pitanje a LPG znalce. Koji auto iz 2012-2015 da ganjam a da je LPG friendly.
    Koliko vidim svi TSI VW grupacije otpadaju kao i Mazde i Toyote.
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zar ne bi Valvematic motor trebao biti LPG friendly ?
    Avensis je odlicno auto, facelift je taman 2012-2015.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Valjda svi atmosferci osim VW FSI motora. :)
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Svaki benzinac bio atmosferski ili turbo koji je sa direktnim ubrizgavanjem nije LPG frendly. Nije nemoguce al nije to to. Ima nekih caka da se uradi da ide na plin ali mora trositi i benzin u nekom procentu.

    Skoro sam vidio jednog americkog vw pasata (odgovara trazenom godistu) sa 2.5L benz rednim petakom. Ima 125kw i rucni mjenjac sto mi bilo bas cudno za americko auto.

    Taj je ko rodjen za plin. Obicna glava ,obicna usisna grana zajednicki vod i pet obicnih injektora. Nisam ni egr vidio. Znaci toliko jednostavan motor da jednostavnije ne moze.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Valvematic nije direktno ubrizgavanje.
    Kolega je imao tog Avensisa, vrlo ugladjeno auto s benzincem.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ima li neko da preporuči gdje da mi se felge srede, one ogrebotine po rubovima da se iskituju i dotjeraju.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo završio je na šlep službi nije dugo trebalo

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Žao mi je... Ali takav je to auto...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ok je ko ga šiša napravit će se. Evo uzeli dijelova za 800km da se sredi. Idemo kod majstora odmah, ovo je najveće smeće koje sam vidio. Ali barem vuče dobro :D

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    @dams82 evo odradio sam ulje mjenjača na svojoj astri. Uh koja patnja, dok je auto na stalcima zavući se dole i očistitim stari dibtung.
    Odradio to stavio novi dihtung naručio ga sa neta zategao sve po ps-u.

    Iscurilo oko 1.3l rekao bih fabrika kaže 1.6 ali nije toliko bilo, sigurno ostane u mjenjaču.

    Problem što je level plug nemoguće odviti jer je iza šasije. Anyway ja nasuo 1.5l i zašarafio. Jel to ok ne bi trebalo praviti problem i da je viška malo?

    Šalata ok, definitivno kao da ima malo veći otpor ručica ali bolji osjećaj nego prije, ulje što je izašlo bilo je grozno.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Ma ok je, 1dcl gore dole ne igra neku ulogu. Najvažnije da si kvalitetno očistio stari dihtung kako bi novi radio svoj posao da ne prokapa...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kada tek izadjem iz garaze sa autom, prva 3-4 kocenja se cuje zvuk grubog struganja i to je to. Apsolutno se vise nikada ne cuje dok se automobil vozi, cak ni kada se parkira na par sati. Isti zvuk se ponovi kada automobil stoji dan i tako u krug. Disk plocice nove i naprijed i nazad, mozda su diskovi za zamjene?
     
    Last edited: Feb 25, 2023
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa gdje parkiraš, na ovom vremenu mogu preko noći malo korodirati.
    A pređi prstom preko diska ako je baš potrošen skontat ćeš odmah.

    Meni je na starim tako znalo nakon par dana, ovi nisu nikad strugali ni nakon deset dana stajanja.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Auto je od prvog dana u garazi u kojoj je uvijek par stepeni iznad nule. Nije vidio snijega stvarno. Provjerit cu diskove, vrlo vjerovatno da je do njih. Prije ovoga sam bio na putu i vozilo je stajalo dvije sedmice, nikakvih problema..
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Plocice friske a diskovi vjerovatno malkice deformisani, pretpostavljam da ce proci nakon nekog vremena dok „nalegnu“.
    Mada ima slucajeva kad se plocice jednog proizvodjaca nikako ne vole sa diskovima drugog.
     
    Reventon likes this.
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Struze to tako i kod mene kada stoji par dana ,bukvalno samo prvo kocenje dok izadjem iz garaze i poslije toga nema vise.
    Nebitna stvar...vjerovatno korodiraju malo i plocica sastruze koroziju.
    I ja drzim auto u garazi uvijek,nema minusa tu nikada.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    ^Ovo sto kolega kaze, i kod mene je staro auto bilo u garazi i tako svaki put ako duze stoji. Prvih par kocenja struze. Vjerovatno prađina, malo hirdje itd se ufati nekoristenjem dok se ne "skine" prvih par kocenja. ž

    Kod mene se culo isto pijesak da je po diskovima.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zanimljivo da svima kojima struze drza auto u garazi :D