All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. nivla

    nivla Komšija

    ma trebalo bi da mozes bez problema, meni je na golfu za discover mediu isto nudio, samo sam morao brisati audio fajlove za neke jezike jer mi nisu mogle stati na karticu od 16gb
    koliko sam vidio mape su identicne samo je umjesto vw skoda logo, ne mogu na bilo koju karticu vec iskljucivo na tu originalnu, probao sam kloniranje raznim alatima ali mi nije prihvatalo vecu karticu
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Koliko sam citao moze na bilo koju

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja svako malo updateujem mape na svojoj multimediji. Na orginalnu karticu nije moglo jer je zakljucana na pisanje pa je samo read only a za zamjensku karticu je trebalo ubaciti fajl koji sadrzi serijski broj kartice. To je bilo nesto pegla za odraditi pa sam kupio na piku gotove mape na rucno pravljenoj kartici u koju je vec ubacen taj fajl sa serisjkim brijem i sad svaki put kad izadju nove mape ja ih skinem i ubacim na tu karticu. Obrisem stare mape,upisem nove a taj fajl sa serijskim brojem ne diram i to je to.

    Jest kod mene Ford i SYNC II multimedija al princip je uglavnom isti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Zamalo da kupim MK5.5... Bio u Kramaru jedan, otišao. Dogovorio bio za sutra ako ne ode da dođem da se dogovorimo... 2019 godina, FL model, baš mi se svidio...
     
    dams82 and dino73n like this.
  5. selvin

    selvin Moderator

    Znači ništa od ispunjavanja ličnih želja? Pa možeš dobar F10 naći za tu lovu :D

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Čovjek je Fordaš u duši, a to sa f10 mu se nameće od društva izgleda


    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    On kaze da vozi forda jer mu je best buy, znaci nije fordas, čim kaze da mu je zelja f10 i cls. Ali kad vec gleda taj rang cijena, pretpostavljam blizu 40k za to godiste i dobru opremu, automatik i slicno, onda mozda moze da sebi ispuni zelju makar godinu, dvije pa opet na forda :D Mislim da se boji da mu se nece vracat na forda nakon toga :D

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Svašta je on pisao ovdje, ali znam da mu je ovo 5-6 ford, ne može uvijek biti samo best buy, uđe to u vene polako...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Pa izgleda da jest u venama. Ne znam je li ijedan model mondea preskočio :D

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nema na cls-u kvara od 200 maraka, to je :D
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Preskocio sam samo onog bas prvog.

    Ma nije u krvi, ali burazer me nagovara na Mondea, kaže hajde kad si svakog imao, završi sa njima :D kasnije nećeš imati šta :)

    A znam ja da nema kvara od 200KM na CLS i F10, nije to problem, samo da prelomim da dam isto para za 2013 ili 2019 godište... I dalje nemam ni jedan spašen Mondeo u pretragama, sve F10 ili CSL :)
     
    p4ja and dams82 like this.
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Poznanik uzeo tog momdea, nema šta izgleda predobro, njegov je full oprema vaš sve ima.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Meni bi bilo prpa uzet 2017. a kamoli 2013., uvijek su ti premiJumi pregazeni.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam tako dosao u Ford brend. 2015 se vratio iz Libije,2016 uselio u svoju kucu i onda je na red dosla kupovina ajmo reci malo boljeg auta. Budzet bio 7500KM i u budzet se uklapao Golf 4 2001-2002 sa upitnih 300-400k na satu i Ford C-max 2007 sa vrlo realnih 200k na satu.
    I tako smo Ford i ja postali drugovi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    dams82 likes this.
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    To mene jebe, što srce hoće jedno a razum drugo.

    Znam da je lutrija kupiti premiuma te klase ga nije pregazio i kunto i panto, ali nadam se da će šta izletiti...

    Opet Mondeo imam i majstora, i alate, i toolove na kompjuterima, i znam šta me može dočekati...
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    G30/G31 520i 2017.-2018. bez gpf-a, 184 konja, B revizija motora ide na 310 konja sa mapom, 25-27k eura u njemackoj sa 100k na satu.

    Po meni razuman premium, sve starije ili skuplje ili dizel nema smisla.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moj neki budget je moje auto i kreda od cca 20k KM... tu se moram uklopiti...
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja stavio 540i troskove na papir i odmah sebi izbio zelju iz glave :D

    Porez i osiguranje 3 hiljade eura godisnje, 10-11 litara goriva, kocnice hiljadu eura samo dijelova, auto 35-40 hiljada eura 2018. sa 100k na satu.

    520i duplo manji troskovi i 10 hiljada jeftiniji, a nije toliko losiji.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma gledao bi šestaka ako ću tu klasu. 525d najmanje, ali bi benzinca 520i uzeo, tj 528i (FL je 2.0 turbo)
     
  20. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Ja mislim da si ti makar 30% zasluzan za poskupljenje Mondea - proculo se da je dobro auto :D
     
    Qler likes this.