All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reznor

    Reznor Overclocker

  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prijaviti fino policiji, redom zaplijeniti sva auta i uputiti ih na opcije javnog prevoza.
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Nije ni za manuelni predviđena zamjena pa mjenjamo da produžimo vijek mjenjaču. Ulje gubi svojstvo podmazivanja, kontaminira se prljavštinom, metalnim opiljcima iz mjenjača i treba ga mjenjati, nisu sve preporuke proizvođača vozila uvijek korisne za vlasnika...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    Upravo, auto napravljeno za krstarenje na autoputu. Nekako mi baš nije za provlačenja u gradu i na bh magistralama, ali eto poštujem svako ispunjavanje ćejfa, jednom se živi
     
  5. nivla

    nivla Komšija

    joj gluposti danas, procuo se kineticki na golfu 7, nema niko na stanju da nije neki kinez, natrpa mi one masti, kao iscurila i vozi dalje, nista se ne cuje vise, al da nema postenog dijela na stanju to mi nije jasno
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Takvo tržište, ne traži se ta roba. U motorexu ima samo jedan SKF u centralnom skladištu, a Kineza ima u svakoj poslovnici po najmanje 1 komad. Mogu ti oni prelocirat za 24 sata.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

  8. selvin

    selvin Moderator

  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Pitanje za majstore sve one koje se tako osjećaju :D

    Preko zime potrošnja na Corolla 2002 godište, 1.6 benzin bila 6,5 do 7 litara kombinovano, septembar - maj.

    MAF senzor zamijenjen u septembru, i od tada mi je sve bilo super. Do jednog momenta, što može i ne mora biti koincidencija, kada sam stavio ljetne gume, sve je otišlo dovraga. Odjednom troši 10 litara.

    Klima se ne koristi, mjerio pomoću board kompjutera i ručno. Majstor(i) kojima sam vozio kažu ne koči ništa točak. Šta se još može gledati.
     
    Last edited: Jun 7, 2023
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jesam.
    T Roc 1.5 TSI. :)
     
    p4ja, dino73n, dams82 and 2 others like this.
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Bio danas, ispregledao lik uzduz i poprijeko dobrih 45 minuta, kaze odlicno ga pazis :D

    Samo jednu tacku naznacio (ne-diskvalifikovajucu), blago porozni seleni naprijed, znaci za 12 mjeseci max mi ih je zamijeniti (u Bosni bi gurali jos jedno 5 godina :D).

    Jel pametnije citava ramena mijenjati ili samo gume ?
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Ako su ramena baš u dobrom stanju onda je ok zamjeniti samo selene, ako su sumnjiva onda mjenjaj komplet.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma realno nije ni selenima nista posebno a kamoli ramenima ali eto, mora barem jednu tackicu napisati.

    Fazon je sto je rad skup a brze se rame citavo zamijeni, ukupan trosak dodje na isto.
    Jedina potencijalna usteda da mi neko selene u Bosni zamijeni.

    Sto se tice spure pretpostavljam da je isti proces nakon zamjene bilo rame bilo samo selen ?

    I kakve su marke Febi, Febest i Herth+Buss sto se tice ovog ?
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Špura ide u svakom slučaju.
    Febi je srednji kvalitet, meyle i delphi srednji, ovo herth buss I febest niži. Trw i Lemforder su ti kvalitet, Hutchinson takođe...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Hvala, naci ce se vec nesto dobro.
     
    dams82 likes this.
  16. selvin

    selvin Moderator

    Nek je sretno! :)

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    hvala drugar :)
     
    selvin likes this.
  18. dino31

    dino31 Aktivista

    Reparacija Siemens injektora ili kupovina polovnih? Prijedlozi i misljenja? Ko je najbolji majstor za ovo na TK?
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    E jesu ti dugo i bili
    Šalu na stranu to su najbezvezniji injektori na dunjaluku, Continental, bivši Siemens na 1.6 dizel motoru u psa, ford, Volvo i Mazda. Poznajem ljude koji ih neće da rade nikako, ne mogu da daju garanciju kako treba, nekad crkne električni dio i to je ok, zamjeni se na licu mjesta i idemo dalje, ali kad crkne mehanika dole onda nije dobro. Najbolje da odneseš Ivici na Tešanjku, on će ti pregledat i dat ponudu. Ako ti je samo jedan rikno onda uzmi polovan.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  20. dino31

    dino31 Aktivista

    2 su u pitanju. Sta mislis koja je cijena po komadu da kupim?