AMD Bulldozer CPU arhitektura

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jun 23, 2010.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma i to bi bio fail jer ko bi arhitekturu iz 2009 kupovao u 2011/2012?

    I opet bi AMD bio sporiji od Intela, primjer je AMD Phenom II X4 980 BE @ 3.7GHz kojeg Ci5 2500K @ 3.3GHz podere u svim testovima.. http://www.anandtech.com/bench/Product/362?vs=288

    Jednostavno IPC je problem..
     
  2. Warlock

    Warlock Novi član

    Kod AMD Bulldozer CPU arhitekture je izgleda problem pored same arhitekture i u 32 nm proizvodnom procesu.Zasto nisu poceli koristit tik-tak kao Intel.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kakve veze ima sad tick-tock.
     
  4. Warlock

    Warlock Novi član

    Nova arhitektura na novom proizvodnom procesu,veca mogucnost da se negdje pogrijesi.Ako Intel uspjesno primjenjuje tick-tock zasto to ne cini i AMD,pa X6 na 32 nm bi mozda u ovom momentu bilo bolje rjesenje.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije to arhitektura ni iz 2009, nego iz 2003. kad je izasao prvi Athlon 64. K10 je tek nesto unaprijedjeni K8. Svejedno, i takvi procesori bi bili bolji nego ovi sad.
     
  6. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Evo me tu sam samo da znaš. :smt006
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    I sta velis na ovu bruku.
     
  8. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Nema se tu šta reći, kad je riječ o novoj arhitekturi a pogotovo o ovako radikalnom dizajnu kao što je Buldozer, greške su sasvim moguće i donekle očekivane i nije to nikakva bruka i ništa strašno, popraviće se to vjerovatno sa novim biosom. A zakopaj malo dublje pa ćeš vidjet da ni Intel nije bezgrešan.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jesam li ja igdje rekao da je Intel bezgrijesan, ne znam sto me smatras da sam nekakav fanboy Intela kad nisam, ja sam jedino Nvidia fanboy. :mrgreen:
    Cak sam licno imao u planu Bulldozer, jer sam mislio da ce biti sila, kako su neki pre-release diagrami govorili.
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Cuj greske su ocekivane hahaha.. :smt005

    Znaci ocekivano je da CPU uzrokuje BSOD na stock frkvencijama LoL..

    Intel je sa Nehalem 2008 radikalno promjenio svoju arhitekturu u odnosu na LGA 775 pa nije imao nikakvih problema..

    A da se ne vracamo na AMD-ove prve Phenome sa Barcelona jezgrom i TLB bugom iz 2007.. :lol:
     
  11. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Pa sve je to ništa u odnosu na intelov procesor koji nije znao da računa, da ne idem dalje. :smt005
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Taj barem nije znao da racuna, ovaj ne moze nikako da racuna. :smt005
     
  13. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    Sena je u pravu 100% on zna sta valja on je testiro dosta hardvera procesora,ploca,grafickih kartica,jednostavno ima iskustvo zato slusajte druga senu on zna sta valja 100% :)
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    I procitao je dosta recenzija.

    BTW cini mi se da je nekima ovdje drago sto je ovako ispalo, a ne kontaju da ce se slaba konkurentnost AMD-a placati na Sandy Bridge E i Ivy Bridge procesorima.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Upravo to. Što jedni i drugi budu brže izbacivali nove procesore to će značiti da će starija generacija biti sve jeftinija i jeftinija. Od toga mi, krajnji korisnici imamo korist. Pa pentium 3.0 775 socket 15-20KM kud ćeš dalje.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je problem. Vec su skocile cijene Sandy Bridge procesora, a SB-E ce bit jako skup. Za ocekivati je i skup Ivy Bridge, jos skuplji nego SB.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Daleko od toga da je meni drago da je ovako ispalo, nikad se ne veselim tudjoj nesreci, ali ovo je teska sramota, a na kraju cemo mi najvise ispastat, jer realno sad Intel ima skoro potpuni monopol.
     
  18. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Ako ništa, napojna od 500W će biti dovoljna jedno vrijeme zahvaljujući Intelu.

    To je sreća u nesreći hehe, makar to novo neću morati kupovati...
     
  19. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Nije ni raja luda da kupuje SB i IB procesore, ako poskupe (a vjerovatno hoce nakon ovoga s Bulldozerom). Kupovace mozda samo oni s dubokim dzepom.
     
  20. Warlock

    Warlock Novi član

    SB i IB kupovace kome trebaju performanse,za nas obicne fenomII je ipak najbolja opcija.