AMD Radeon HD 7000 - oficijelni thread

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by NAILS, Nov 8, 2010.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Glavno je pitanje Mantle-a, ako ce biti iole ono sto obecavaju, HD7850 ce overclockana bit brza od GTX680/770, a i na defaultu ce bit brza od svih tih 650/660 kartica.

    A GPU od HD7850 se generalno clockne najmanje za 33%.
     
  2. neurofunk

    neurofunk Novi član

    Ugrabio sam Sapphire 7950 3GB OC za 370 KM na piku. Nevjerovatna grafa, eto do sad sam testirao Crysis 3, Witcher 2, Battlefield 4 i jednostavno ih jede u full HD rezoluciji.
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma kakav Mantle, to ce biti isto kao i PhysX kod nVidije ili Lucid kod Intel-a, znaci nista od toga. DirectX ce ostati kralj sve dok MS drugacije ne odluci.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne bih se slozio. Dovoljno je da igre na Frostbite engine-u (a bit ce ih 15+) imaju Mantle podrsku, pa da to mnogima prevagne jer ce poprilican broj novijih igara (a graficke se uglavnom i kupuju radi novih igara) imati taj boost koji najavljuju. Naravno ne sve, ali nije u tome stvar. Neko kupi novu graficku bas za BF4.

    Naravno ovo ne vrijedi nista ako GCN kartice sa Mantleom dobiju recimo tek 5% veci framerate, pa boost bude zanemariv.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    A zar ce i ova serija podrzavati malte ne? :)
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, sve GCN kartice podrzavaju Mantle.
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Auuu :shock: zar to ovoliko opasno Stevie!?

    Pa zar nije izasao BF4 29.10., ima li kakvih recenzija bf4 sa mantle ?
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Neda ploca dalje od 2.7 nema sanse g41 chipset :(

    btw. sta misite vi sad gtx650ti goost ili gtx660 ili 7850 ?
     
  9. anel007

    anel007 Komšija

    bf4 update za mantle izlazi tek nekad u decembru ako se ne varam, tad ce se vidjati pravo stanje ovog o cemu se toliko digla prasina
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Gdje ima dima-ima i vatre :D

    Hu-hu, mozda necemo morati cekati decembar :D :

    http://community.amd.com/community/amd- ... d-s-mantle
    http://developer.amd.com/apu/
     
  11. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    @Aldiin, pa rečeno ti je već - GTX 660 bez sumnje.
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Evo zvao sam lika rekao je za 300km.
    Sta vi mislite kako da najbolje testiram karticu ??
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Najbolje su igre Crysis 2, Crsys 3 minimum 20 minuta, onda Valley Benchmark ili Heaven benchmark takodje 20tak minuta, 3Dmark 11 loop (ako imas advanced key za 3dMark 11), Battlefield 3, Metro Last Light takodjer minimum 20tak minuta.

    Trebas da pazis da se na ekranu ne pojavljuju artefakti (obicno male kockice razlicitih boja koje ne odgovaraju texturama igre), da grafika ne rusi driver prilikom igranja ili instalacije drivera ( da driver ne moze da detektuje grafiku).

    Temperature tekodjer da nisu visoke, obicno oko 60C su normala za tu grafiku (preko 80C bi znacilo da cooler ne hladi dobro tj. da ima neki problem sa istim).
     
  14. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Čekaj ba, od kojeg "lika"?? Nemoj Aldine da i tebe neko prevari, ha ja. 300 je nekako mala cijena pa zbog toga pitam.
     
  15. _anex_

    _anex_ Novi član

  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma ne znam prijatelju stvarno i meni je previse cudno :r
     
  17. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Zbog par cenera razmišljati o tome? Idite na sigurno ljudi.
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma ja cu uzet za 325km obicnu gtx660 mozda je stvarno sve uredu ali ipak on prodaje 200km jeftnije, znaci il je ukradena ili nesto nije uredu.
    Bezveze meni na dusu da ide ovako znam sigurno da je sve uredu :)

    Ili ako mi ovaj lik sa foruma proda 7870 sutra.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Za te pare (~330KM) ima 270X, definitivno bolja kartica.
     
  20. dino31

    dino31 Aktivista

    335 kod Perop-a.