AMD Radeon HD 7000 - oficijelni thread

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by NAILS, Nov 8, 2010.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    GTX780, i5, 16GB RAM-a i dva HDD-a rade bez problema na dobroj 450W napojnoj, pa se ravnaj po tome.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jesi li to ubo gtx-icu?
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Druze ja dvije HD7950 i 3770K na 4.5GHz tjeram na 550W Seasonic napojnoj.

    Slobodno ti to koristi , ta grafa vuce max 200W, tako da ti ostaje finih 250W za ostatak sistema.

    Imas na prethodnoj stranici moje testiranje pa procitaj a evo ti i video potrosnje sistema iz zida u Crysis 3 sa dvije HD7950 i 2500K @ 4.5GHz (3770K trosi 20W cak i manje od ovog i5)

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Evo uštekana grafa , http://www.techpowerup.com/gpuz/gqkmy/ , valjda će biti OK. Naime povratio sa pekač hljeba na ekupi (140KM) ali nikako da mi uplate pa ću ih pitati da mi pošalju FSP Raider 750W umjesto love , e onda će me vrag natjerati na R9 290 ku. LoL Ova napojna CM RealPower M520W koštala 220KM prije malo više od tri godine a ja je nađoh na akciji u plusu 185KM ,btw.

    :)
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nisam to vec R9 290 (i CM V700 napojna). Nego gledam jucer onaj prototip Steam "konzole" u kojoj Silverstone Gold 450W pokrece sve navedeno.
     
  6. DarGar

    DarGar Aktivista

    nemoj mi samo reci da si uzeo onu sapphire referentu r9-290
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Gigabyte referentnu za 320€. Ovdje mi nije mogao niko izaci u susret sa takvom cijenom. Btw, svakako sam trazio "blower" sistem, ove custom mi ne odgovaraju kako god okrenes.
     
  8. DarGar

    DarGar Aktivista

    ta cijena je malo reci nerealna, gdje god da si nasao, pravo si dobro uzeo...

    ma stock hladjenje nizasta, dve sam prodao, obe imaju problema sa klokovima zbog temparatura...
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nemam tih problema jer direktno u blower jedan Sanyo Denki ventilator ubacuje hladan zrak.
     
  10. DarGar

    DarGar Aktivista

    ma rijesi se sa ACCELERO HYBRID, al to ne umanjuje cinjenicu da je amd izdao poluproizvod... ocigledno je jedini cilj bio da budu jeftiniji od Nvidie i da izadju prije sa karticama...
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znam bas za to 'da izadju prije sa karticama', kad 290 kartice kasne nekoliko mjeseci za GTX780/Titan karticama.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mozda dogodine uzmem Gelid Icy kad vidim kako se ponasa u ljetnom periodu. Ono sto mi je najbitnije da je u idle-u glasnija tek 1dB od ovih custom modela.
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Odlicno je to da je kartica od 650KM tiha u IDLE, jer se obicno tako skupe kartice kupuju za prikaz desktop-a .. :smt005

    Naravno salim se i cestitke, da budes zadovoljan :smt002
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kad je kuciste na stolu, tik pored monitora, svaki decibel se osjeti. A na igranje otpada mozda tek 5% od ukupnog rada racunara.

    Btw, dobio sam primjerak koji se moze otkljucati u 290X, ali necu to raditi dok ne istekne garancija.
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nedavno sam kupio gtx660 Ti i sad jaran je uzeo isto novu 7950 3gb.
    Sad ga ja pitam bil se mjenjao on kaze da, pa eto sta vi mislite kolika je razlika ?
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bolja je 7950 mozda 5-6%, ali buduci da ima vise ROP-ova, vise memorije i znatno vecu memorijsku propusnost, ja bih uradio zamjenu.
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Iskreno gledam ova poređenja u nekim igrama kao što su BF4, AC4, veću prednost ima gtx660 ti, a u igrama kao što je alan wake, far cry 7950 ubije gtx-icu
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    7950 ti je vise "future proof".
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ah dobro evo gledam još malo, amd-ovi driveri su čista glupost, također nema physx ali ako je bolja za future zasto ne onda.
    Sta mislis da li moze na 500w fortrona uz i5 3550 i 4gb rama
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Testovi sa neta vezani za 7950 i nisu neka mjera jer stock 7950 ima strasno niske kokove a sa dobrim hladjenjem ima takav OC potencijal da prestigne GTX680 pa ti vidi sta ces.

    A ta prica za drivere je vec stvarno oficana.