AMD Radeon HD 7000 - oficijelni thread

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by NAILS, Nov 8, 2010.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Gigabyte je model tako da se overclockati da sigurno, međutim to nebih nešto radio na novoj kartici :)
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    :smt005 :smt005 :smt005
     
  3. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Dobro, vidi se da je standardni noob, nemoj se smijati Dino. Neka ga. Možda nekada prestane biti noobom, pa počne klokati. :D
     
  4. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Ko ne kloka: noob !!!! ....ebgaaaa
    :oops:
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Sramota!


    Nego šta je sa tim mantleom???
     
  6. heroic

    heroic Komšija

    Zasto je noob ako ne kloka? :mrgreen:
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    To ti je ko da kupiš Ferrarija i voziš ga samo do granapa i nazad :mrgreen:
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    Losa ti je analogija, to je kao da koristi Titana za web browsing...

    Onaj sto ne kloka je kao da ima Ferrarija i ne tunira ga :D
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Timeout :) OT alert.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jest da je bio ot alert al da ipak pojasnim. Nije to ko ferari po kifle ni ko titan za browsinga nego je kao kad kupis skuter a ne skines blokade. Snaga je tu i platio si je a ne koristis je.

    Takodje se situacija moze uporediti sa fabricki klokanim grafama gdje tu uslugu cesto puta platis 50ak dolara a mozes to besplatno obaviti i to sa boljim rezultatima.
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma nije da ne radim to, prije sam q6600 drzao klokanog, staru gtx460 takodjer klokanu ali ne znam eto okusat cu 7950 na clocku samo radi vas :D

    Nego da vas pitam koliko da mu nadoplatim?
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Koji je tacno model u pitanju? A cijene 7950 i 660Ti su uvijek bile tu negdje,mozda da je mrvu skuplja,sad jedino koliko je koja stara i koliko garancije koja ima da odredi neku doplatu.
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kako rekog te dvije grafe su dosta slicne cijenom i obe su vrhunski modeli. Tvoja doplata od maks 50km.
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ako uzmemo u obzir sve, drivere, shadowplay, physx, overclock šta bi ti uradio?
    Da li bi mijenjao ili ne?
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne igram betmena i fiziks mi nista ne znaci,pricu o drajverima necu da slusam a overklok ovdje pobjedjuje i to je to. Kao sto vidis u potpisu imam 7950 i kad sam kupovao takodje sam vagao izmedju 7950 i 660ti i izabrao sam 7950. A ti ako ti je vec jaran u pitanju najbolje donesi i probaj i vidi sta ti bolje odgovara.

    Ne vidim ti ostatak konfiguracije ni koji monitor koristis a ako je kakva mala rezolucija u pitanju dzaba se zamaras svime.
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Napisao sam na prošlom postu da imam:

    Intel Core i5 3550 3.7Ghz
    4GB rama
    320gb hdd
    gtx660 ti 2gb asus
    fortron 500w

    Također monitor je Samsung 2333 znači igram na FULL HD
     
  18. heroic

    heroic Komšija

    7950 ce se bolje OC i malo je bolja kartica, ako ti je bas bitno da izvuces jos malo performansi, doplati do max 50 i uzmi, kraj price :mrgreen:
    Na napojnu moze sigurno. KingT ima dvije na napojnoj od 550W, doduse nesto kvalitetnija, ali ta tvoja sigurno moze jednu izgurati.

    Ako mene pitas, umjesto da doplatis 50KM za graficku, skupi jos malo pa kupi sebi ssd barem od 60GB, imas Kingston V300 za nekih 130KM. Vise ces osjetiti razliku i to ne samo u igrama.
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne znam nešto su govorili kao da mora biti 6gb/s da bi SSD radio punom brzinom?
    Ovo je moja ploca : MSI H61M-P21 (B3)
     
  20. heroic

    heroic Komšija

    Izgubio bi samo na max brzini citanja/pisanja (u prosjeku i SSD-ovi se zadovoljavaju SATA2 brzinama), ali bi opet bila duplo veca nego na hard disku. A dobio bi punu brzinu SSD-a kad je u pitanju IOPS (broj operacija u sekundi), sa 150 na hard disku, na desetine hiljada na SSD-u i naravno puno brzi i fiksan seek time.

    Opet ja otisao OT...ako te zanima vise postavi pitanje na SSD diskusiji :D