AMD Zen / Ryzen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Decerto, Jul 24, 2015.

  1. Esh

    Esh HWB

  2. Decerto

    Decerto Komšija

    isto su rekli i za b450 ploce pa izbacili update. Uglavnom ovo nije nikakav veliki problem ili da je u pitanju neka tehnicka limitacija. Moze im se sutra prahnit da izbace bios update za 5xxx seriju.
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Nadao sam se da će recezentima poslati uzorke prije release date-a :D Nikad dočekat
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Pa ove sedmice predstavljanje kartica, onda mozda recenzije procesora..
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Oteglo se...

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  6. DSA

    DSA Aktivista

    Ova ploca sto je u Asrock deskmini a300, jel ona dolazi prepared za Ryzen apu 3400g?
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zavisi kad je proizvedena, 3400G podrška je došla sa 3.50 BIOS-om.
    Mada bi trebalo da se može uraditi update čak i ako CPU nije pravilno prepoznat.
     
    DSA likes this.
  8. Esh

    Esh HWB

    G.Skill is delighted to announce extreme low-latency with high-capacity DDR4 memory kits at DDR4-3600 CL14-15-15-35 in 64 GB (16GBx4) and 32 GB (16GBx2) configurations under the Trident Z Neo, Trident Z Royal, Trident Z RGB, and Ripjaws V series. Once again, these extraordinary memory kits are manufactured using high-performance Samsung B-die ICs to achieve the low latency of CL14 at DDR4-3600.

    https://www.techpowerup.com/274035/...me-low-latency-ddr4-3600-cl14-64gb-memory-kit
     
    Neso likes this.
  9. Esh

    Esh HWB

     
    Vedo and Qler like this.
  10. iPlay

    iPlay Komšija

    Prvi test 5600X procesora. Mahala priča da ga je kupio na eBayu za 200 funti, a još nije ni izašao. :D
    Dobro leti ovaj Ryzen, kako će tek biti sa 5800X, 5900X i 5950X. :cool:

     
    Last edited: Nov 3, 2020
  11. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Pokrenuo Cinebench R15 na svom R5 3600 4.5GHz RAM 3800MHz i 10% slabiji mi je rezultat 1773 naspram 1953
     
    Last edited: Nov 3, 2020
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Gledam ovi novi ne dolaze sa hladnjacima, ja imam na svom ovaj sto dodje stock uz 2700 neki sa led, wraith neki, ali mislim da on nije dovoljan za 5800x koji planiram, pa koji bi hladnjak bio neka vest buy varijanta, ima li neka preporuka. Air cooled nista voda i slično :)

    Sent from my Huawei P30
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Par puta se spomenuo Windale 6 koji je mislim best buy.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Super, za ganjam onda i to kad dođe vrijeme

    Sent from my Huawei P30
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ne dolazi 5800x i više. 5600x dolazi sa wraithom

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Znam, ali planiram 5800x ako sve bude kako treba.
     
  17. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ma ja, samo kažem da ima modela koji dolaze i sa coolerom. Nego jesi li razmislio o 5900x? nije puno skuplji a dođe sa duplo cache-a
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jesam, vidjet cu koje ce cijene biti kod nas. Gledam ovi Be Quiet isto nisu losi, a i iskreno wraith sto dodje uz 3900 mi izgleda OK :D ne clockam nista, sve ce biti stock.. Noctua mi je ruzna vala al bas. Ima i neki scythe dobar, nije bezobrazno skup... ali vidjet cu koliko prodam i ovaj 2700 CPU pa od toga ce zavisiti i kupovina coolera...
     
  19. vutra

    vutra Komšija

    Imaš od Noctue chromax.black coolere.
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mislim da mi je van budgeta...