Anketa -- Prelazak na Windows 7 operativni sistem @ HWB

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Jun 3, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

    Novo anketno pitanje zvuci stereotipno, no s obzirom na veliki broj korisnika Windows operativnog sistema koji su probali beta ili RC verziju Windows 7 operativnog sistema ta sa istim uglavnom bili zadovoljni (u odnosu na XP te pogotovo Vistu), ovaj put zanima nas slijedece:

    * Da li planirate prelazak na Windows 7 operativni sistem?
    a) Da
    b) Ne
    c) Vec koristim beta/RC verziju
    d) Nakon SP1

    Glasajte na http://www.hardwarebase.net.

    Kao i do sada, ocekujem da argumentirate svoje misljenje kako bi se mogla razviti neka smislena rasprava.
     
  2. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Vistu sam cisto preskocio radi losih kritika i navika rada na xp-u . w7 sam probao odmah posle izlaska bete i onak sjela mi je . mada je to vise evolucijski OS skok :)
     
  3. zalizani

    zalizani Aktivista

    Trenutno koristim RC verziju.Jedino što mi smeta "sporo" pokretanje BDA drivera preko programa koji koristim,u odnosu na XP i Vistu.Mozilla Firefox zna da baguje prilikom koristenja odredjenog plugina.Sve u svemu,do finalne verzije se moze ovako.
     
  4. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    nisam probao beta niti RC verziju W7...koliko sam mogao shvatiti iz dosadasnjih kritika, W7 je bolji od Vista-e
    svakako planiram prelazak na W7, ali tek nakon sto sistem bude zreo tj. nakon SP1
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    Jos uvijek sam na XP-u, a od Viste sam odustao nakon mjesec dana. U svakom slucaju cu da probam Win7 kada bude dostupan u prodaji, i donesem konacni sud da li cu preci na novi OS ili ostajem zaostao :) .
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sedmicu isprobat na sestrinom racunaru, a ako bude dobra, nakon SP1 (minimum) ce ici i kod mene.

    Visti nisam ni dao sansu. :lol:
     
  7. GameXstream

    GameXstream Aktivista

    Već odavno ja sam XP-u rekao "vozdra" :),na Visti sam.Što se tiće W7 prećiću kada se rješi problem sa SS2,jer na W7 ne radi (pa čak ni sam driverima od Viste).Probao sam relase 7100,tu sam i imao navedeni problem sa SS2.
     
  8. GW

    GW Moderator

    Na Win7 prelazim čim bude gotov jer sam poželio malo promjene. Mislim da fule nema jer promjene nisu drastične kao u Visti.
     
  9. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Prelazim na Win7 također - većina ljudi je prezadovoljna, čak govore i da je brži od XP-a. Trenutno sam na WinServer2008.
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Tek nakon SP1 kada se otkloni vecina gresaka.
    Nemam živaca "testirati" beta verzije.
     
  11. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ista stvar...
    Vistu uopste nisam ni probao niti imam namjeru ali vidim da W7 svi hvale i nemaju neke velike zamjerke
    Vjerovatno cu ga probati nakon SP1
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja sam na poslu na xp-u, kuci vista. Ne znam, meni vista nikad nije bila nesto odbojna. nije mi pravila ni probleme. Ima par inovativnih stvari koje mi olaksavaju svakodnevni rad i svidja mi se. Sedmicu cu snimiti kada izadje finalna verzija. Vistu sam ganjao od RC-a pa do finalne verzije, pa sad sam naucio skolu :) i cekam finalnu verziju jer nit imam zivaca nit volje da svako malo formatiram komp radi OS-a. Redovno pratim razvoj sedmice i sve su sanse da cu i sa njom biti zadovoljan.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Vistu 64bit koristim skoro godinu dana, nije mi palo na pamet da se vratim na XP niti jednog momenta. Prelazim na Win 7 64bit cim izadje.
     
  14. pac

    pac Komšija

    Koristim xp, vistu mi je bila sva popljuvana tako da sam je preskocio. A ako win 7 bude zaista bolja pa cak i od xp-a naravno da cu preci, makar radi promjene.

    Usput jedno pitanje win 7 sa 2gb rama? Nekako mi se neisplati kupovati ram radi prelaska na drugi os iako je jeftin...
     
  15. Loki

    Loki Komšija

    Prelazim vjerovatno nakon sp1. Inače koristim xp iako imam dual boot sa vistom koju pokrenem jednom mjesečno čisto radi reda.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    radis u autocadu, igras igre - super bi ti doslo jos 2 GB rama, neovisno od OSa :wink:
     
  17. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ja bih koristio W7 RC, ali bojim se da ce praviti probleme sa Raid-om, te da ce mi oboriti raid na kojem imam oko 500GB podataka (ovo je radio W7 beta kada sam ga pokusavao instalirati, dam mu drivere od raida, i nakon instalacije kada se restartuje komp, kaze Raid FAILED, i moram opet podesavati raid, to sam sredio sa XP-om, ali bih volio kada bi mi mogao W7 sa raidom bez problema).
    Buraz ga vec koristi vec neko vrijeme i svidja mi se, nema bugova niti ikakvih problema za sad.
     
  18. Pasha

    Pasha Komšija

    Nakon SP1.Vistu koristim i nemam za sada nikakvih problema. Zaista je nepotreban taj hejt prema visti,čak mi je više user friendly od XP-a.
     
  19. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    Nisam probao beta verziju a i nemam namjere da je probam.
    XP x64 mi je ok i njega koristim. Ne zelim da se petljam sa sedmicom kao sto sam se mucio sa vistom.
    Vecina programa koje koristim i bez njih ne radim ne mogu da rade na visti a ni na sedmici.
     
  20. GameXstream

    GameXstream Aktivista

    Čudi me da imaš takvih problema sa RAID-om in Win7,sam koristim dva diska u RADI0 i nikakvih problema niti pod jednim OS-om.