Anketa -- Prelazak na Windows 7 operativni sistem @ HWB

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Jun 3, 2009.

  1. Shenron

    Shenron Komšija

    Hm, iako je sad nekakav "hype" da je W7 super, odlican meni je nista vise nego OK. Ne svidja mi se gomila stvari pocevsi od promjenjenog taskbara pa do jos nekih promjena u navigaciji. Vistu nisam nikad instalirao jer mi XP radi odlicno a Vista ne donosi nikakve meni bitne novosti da bi ju instalirao.
    Za sada ne vidim nista sto bi me privuklo da instaliram Win7 prije SP1, mozda cak ni tada.

    NHF, ali to je do tebe i tvog nacina koristenja kompa (ne mislim samo na tebe, vec dosta ljudi instalira hrpu nepotrebnih codeca, programa, optimizacija, mjenjanje bitnih win fajlova i slicno i onda se cude kako im je komp spor).

    Ne kontam ovaj dio. Modem stavis u router mode i nema problema sa spajanjem na net. Isto se spoji i na XP-u ko i na Win7.
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo i moje misljenje: neki dan sam vratio Vistu 32 bit SP2 na laptop, jer mi 7ica istice za par dana. Na racunaru mi je Vista x64 SP2. XP sam dugo koristio, i jedva sam cekao da izadje Vista. Cim je procurila prva Beta, ja sam ju instalirao na racunar. Jednostavno je XP odavno ostario. Vidljivo. Takodjer mi je toliko dosadio da ga vise ne mogu podnijeti. Vista uredno moze raditi sa 1 GB RAMa uz povremena usporavanja, a sa 2 GB odlicno radi. Na 7icu namjeravam preci, jer svakako podrzavam bilo kakvu novinu na polju OSova (kolekcionar sam istih, bez obzira kako radili na racunaru, cuvam ih iskljucivo zbog gusta). 7ica je osjetno poletnija u odnosu na Vistu i jedva cekam da izadje. Novo sucelje koje Vista donosi, a 7ica je takodjer nasljedjuje i unaprijedjuje, je oku ugodnije, a i bolje za rad, i za igru. Ovi gadgeti su takodjer odlicna stvar i daju odredjenu dozu korisnih informacija (vrijeme, temperatura, zauzece procesora, memorije...). IE7 koji dodje na Visti je svakako bolji od IE6 koji dodje na XPu, iskljucivo zbog tabbed browsinga. FF je to davno imao, kao i njegov prethodnik Netscape. 7ica ce potpuno naslijediti i XP i Vistu, jer bi trebala biti brza poput XPa, a imati look Viste. Zbog limita ne mogu da skinem svaku novu testnu verziju, ali nastojacu da ugrabim predstojeci RTM. Jedina mana testnim verzijama je taj jednostavno glup propust da neki driveri sa Viste ne rade na 7. Iako moj laptop ima XDDM graficku karticu, ona odlicno radi s Vistom, kao sto i na XPu, dok na 7ici taj isti driver ne prepozna, niti ga zeli instalirati (exportovao sam te drivere iz Viste pomocu DriverMAXa). Nekako sam to i uspio snimiti, ali se nakon restarta citav sistem smrzne, tako da sam bio primoran na defaultne VGA drivere, a igre padose u zaborav.
    BTW, ovdje svi spominju razocarenja i zale se na Vistu. Zar se niko nije sjetio 2008 Servera, koji je jako slican Visti.
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Vrlo zanimljivo.
    Da (524)
    Ne (524)
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    -Vistu sam nabacio od sp1 i nikad nikakvih problema
    -W7 je nabacen i u drugom sam trial periodu, planiram preci iz prostog razloga sto je sve poboljsano.

    Prica o sporoj Visti jednostavno ne pije vode, kao ni prica da je W7 revolucionaran, formalno isti gui kao na vistagi, malo optimiziran, kad se natrpaju svi driveri dodje isto kao vista sp2 i brzina i odziv i sve.

    W7 sa druge strane ima minimalna poboljsanja u dizajnu, notifikaciji, uac kontroli, malo upotrebljiviji control centar.

    Virtual Xp je i + i -, jednim potezom dobijete i xp kompatibilnost na deskotopu bez kupovanja vmware-a i free xp licencu, ono sto ne dobijete to je stabilnost i pouzdanost iste ali vjerovatno ce u narednom periodu i to staviti pod konac.
     
  5. Zlatan

    Zlatan Komšija

    win 7 koristim vec 10-ak dana na 2-3 masine nakon sto su ga ljudi nahvalili ovdje i drugdje i zaljubio sam se na prvi pogled , sve je nekako brze, ljepse, dopadljivo, intuitivno, prakticno, pojednostavljeno, mnoge stvari mi se svidjaju i voljeni xp mi ne nedostaje nimalo iako sa njim radim na drugim strojevima redovno

    vistu sam bukvalno POTPUNO preskocio , i nikad je nisam ni u sali instalirao valjda nisam imao potrebe ni zelje da probavam nesto novo , a bila je i mnogo kritikovana na pocetku, a vjerujem da su mnoge stvari koje mi se svidjaju kod 7mice bile prisutne vec u visti