Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    To je to sto se tice smartphonea. Eventualno malo ovi foldabli osvjeze trziste.

    Nema se tu vise sta napraviti.

    Ipak su na kraju ostavili iste cijene, iako su najavljivali da ce podizati pofino.
     
    zippoo likes this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa šta ste očekivali, ova serija na papiru odlično izgleda, posebno procesor u pro modelima i svaka komponenta je dobila upgrade a i običan Iphone je dobio fin bump u svemu osim jada od 60hz. Ko radi upgrade sa 11, 12 i 13 osjetit će razliku.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  3. DSA

    DSA Aktivista

    Pro modeli su zvijer ove godine. A17 pro cpu sa 8 GB rama i njihovom optimizacijom ce u praksi biti stvarno bomba. Kome su kamere prioritet nek ide na pro max, jer on ima 5x opticki zoom
     
    Haker likes this.
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne mogu da vjerujem da još uvijek šišaju ovce.

    Baš me zanima kada će ubaciti "In-display fingerprint scanner" pa nazvati to revolucinarnim potezom.
     
  5. DSA

    DSA Aktivista

    Sto ce to ubacivati kad su face id doveli do savrsenstva koji je sto puta bolji i sigurniji
     
    kvaju likes this.
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ništa mi nije gore bilo nego probuditi se u pola noći i telefon unjeti u lice kako bi se isti otključao.

    A molim te, odakle to da je face id sigurniji i bolji 100x od fingerprint unlock-a?
     
    Last edited: Sep 13, 2023
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    Jesi ti koristio uopće face id? Kakvo unošenje u lice?
    Nemoj ispoređivati face unlock sa androida onaj standardni sa face id, razlika je nebo i zemlja kako to dobro radi, i mislim da je mnogo sigurniji.



    Mislim da je jedini na androidu koji je imao ‘napredniji’ face unlock je pixel 4xl (i radio je dosta lošije od face id) i mozda neki huaweiev model i to je to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Vedo likes this.
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Fingerprint na unlock button ili eventualno na zadnjem dijelu telefona, sve ostalo preseravanje. Mada face id radi odlično, nema šta.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Koristio sam jabuku dugi niz godina i to je bio period kada face id nije radio sa maskama.

    Vjerujem da su u međuvremenu ispravili ali, ne vraćama se na jabuku još dugo.

    Oba načina imaju mane ali, treba korisniku dozvoliti da koristi metodu koju više preferira.
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa nije lose, sad je zapravo upgrade a ne kao sa 13 na 14.
     
    Haker likes this.
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    14 je bio više 13s.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Bez rijeci.

    [​IMG]
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Taj kablic ce ici kao halva
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jebote, $39, fuuuuuck


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Meni je lightning deset puta robusniji i kvalitetniji konektor od usb-c. Štekam i Samsung sa usb-c i iPhone sa lightningom svaki dan. Na stranu prijenos podataka.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako šta krepa na telefonu usb c je prvi, mene je na svakom zezao.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, nije mi jasno zasto toliko “odusevljenje” sto je “konacno” USB-C. Na stranu transfer podataka jer to nikad ne radim, ali lightning je superioran konektor. Puno manje ima sta da se sjebe u telefonu, sa razliku od hafifnog USB-C. Polomi se ako ga mrko pogledas.

    BTW Lightning je iz 2012.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    steta, bilo bi bolje da je lightning postao standard umjesto type c.
     
    Ajdin87 likes this.
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja nikada nisam razvalio konektor za punjenje,jer ne cupam telefon i ne natezem kada je na punjacu.
    Bukvalno nikada nisam ni ostetio a svakodnevno imam telefone gsje divljaci za par mjeseci razvale konektor.
    Nije do konektora,nego do nacina upotrebe.
     
    kvaju likes this.
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ne znam ni ja ovo kako ljudi uspiju. Nisam nikad ostetio ni kabal ni konektor