Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Razumijem pokvariti kabal na spoju jer se povlaci ali port da pokvaris trebas se potruditi. Meni se jest desavaöo da se nakupi prasine unutra pa slab kontakt pravi ali to iscackas i rijeseno. Samo sto neki nabijaju jos unutra kad se zaprlja.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Svi govore lightning superiorniji. Naravno, rijeci Applea, a sto ga nisu dali svima pa da postane standard umjesto usb-c?

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Btw kupio sam ženi usb-c to lightning originalni kabal 1m na ekupi umjesto adaptera greškom, ako kome treba javite se, nisam ga otvorio, imam račun :)

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eh, zato sto je to Apple.

    I naravno za bilo sta osim telefona je transfer rate kriminal. Konektor je samo “mehanicki” dobar, ima lijep klik i naravno radi kako god okrenes. Sto kod starog micro USB nije bio slucaj. Eh kakvo je tek govno onaj micro USB bio…


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sa micro nikad problem sa usb c na dva telefona stavim kabal ništa, okrenem ga radi i tako po par puta dok ne krene puniti.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Type c je tu radi convinience. Što sad ne moraš ako si čak i u Apple ekosistem nositi kabal za telefon jedan, i drugi za sve ostalo...

    I ja, ko će kupiti ovaj adapter kad je svakako bolje uzeti kabal komplet, i čak i jeftinije ili ga već imaš.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Al ja i ne koristim USB-C, naprotiv, sve mi je lightning, iPhone, iPad, Airpods.

    Zapravo imam par stvari sa USB-C ali to rijetko punim.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Eto sad će ti sve biti usb c ;)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mozda za 5 godina ;)
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nikada nisam imao problem sa usb-c kablom, a koristim ga niz godina na xx uređaja.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja sam imao problem na nokiji 7 plus. Jednostavno HMD nije napravio kako treba pa olabavi konektor. I naravno na servis sam morao nositi na telefon. U slucaju lightning porta, samo bih eventualno morao zamjeniti kabal.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sestri na Pixel 3a otisao konektor, prijateljici se jednom samo zadimilo iz konektora (neki je Xiaomi model), uglavnom USB-C.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Izasao je iOS 17 RC
    Bolje ga je instalirati neho oficijelni iOS 17.
    RC ce se instalirati kompletan ispocetka dok ce se oficijelni samo nadograditi na postojeci 16.6.1


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Neka, ja cu pricekat onaj prvi hotfix, tipa 17.0.1, ne zuri mi se. Nekad sam letio da instaliram betu, ali nema vise niceg novog vec par vecih verzija.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    AirPods Pro 2 su dobile hrpu novih opcija pa sam radi toga pozurio a i kako rekoh RC se lijepse instalira nego oficijelni,a ako 17.0 bude imao problem za 3-4 dana ce izac 17.0.1 ili u mom slucaju RC2.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I ja puno vise volim lightning nego usb-c, sto kazete mehanicki superioran.

    7 godina svakodnevno koristim isti kabl i punjac, nula problema.

    Usb-c mi krv popije, pogotovo docking station, pogledas ga mrko prekine kontakt, i jos moram pamtiti na koju stranu radi a na koju polovicno.
     
    Stevie_Ray likes this.
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Izasao 17.0.1 :D

    Btw ja uzeh 14 Pro za skoro istu cijenu kao 13 Pro, oba uzeta pred launch nove serije, i gledajuci ovaj 15 Pro koliko je razocarenje jos mi je i draze :D
    Sto se tice USB-C vec imam tri razlicita kabla, magsafe za MacBook, onda ovaj od Apple Watch SE i lightning, tako da mi svejedno, jedino mozda uzmem onaj charging station sto puni telefon i sat istovremeno, mada i sad punim preko MacBooka na usb-c port, veoma brzo se napuni :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Sep 22, 2023
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bas je 14 Pro bio razocaranje, bolje da si 15 Pro uzeo. I obicna 14 bukvalno 13 sa 6GB RAM.

    Najbolji iPhone su bili 11 i 13. 12 je samo donio 5G, a 14 (Pro) najveca novost 48MP kamera.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Druže, upravo je obrnuto, sramota je da su 14 nazvali novim modelom

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  20. nivla

    nivla Komšija

    pravilo je da u industriji standard postaju losija rjesenja medju kojim je i typec, lightning problem je bio mfi cip, ali generalno dosta bolje otporan na mehanicka ostecenja