Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Deniken

    Deniken Aktivista

    :smt023 :smt023
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Prema Anandtechu, A6 je prvi dualcore Cortex A15 chip na trzistu.

    [​IMG]
     
  3. Deniken

    Deniken Aktivista

    I ja cekam iOS6, samo da li ce mi moj X-SIM biti od koristi?
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Vjerovatno hoce, imas i link GM verzije iOS6 pa probaj, prije oficijelnog OTA updejta.
     
  5. Deniken

    Deniken Aktivista

    Heh, ma znas da ja ne smijem nista po njemu cackati. E a kako mogu vidjeti do kada je moj 4S na ovoj mrezi? Svicarskoj mrezi...
     
  6. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Nikad nisam volio apple i uglavnom pljujem po njihovim proizvodima, ali ako budu performanse na nivou onoga sto pise anandtech onda se bas ne moze tek tako popljuvati novi iphone :D
    Pricekat cemo da dodje i kod nas na trziste pa da rezimiramo. Nikad nisam jedan telefon nosao duze od pola godine, ali mislim da bi se ovaj iphone mogao zadrzati rahat 2 godine s obzirom na kvalitetu izrade, hardware i optimizaciju.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nista posebno, dual-core je danas za mainstream trziste. 1.5 GHz quad-core Cortex-A9 iz HTC One X mu dere guzove a u pola je jeftiniji. A po ostalim specifikacijama je jednak, pa i bolji od "ajfona".

    Edit: a da nespominjem Geforce u HTC-u. :D
     
  8. X-Factor

    X-Factor Komšija

    "Krait" duall core dere guzove tim quad core telefonima, a jos nije ni "pravi" A15, tako da ti ta prica ne pije vode... Duall core Cortex A9 jesu mainstream, ja pricam o novijoj generaciji A15, koja je izlgeda u novom apple telefonu.

    Duall core Krait se nalazi u svim flagship telefonima samsunga i HTC-a kad je u pitanju LTE varijanta, pogledaj malo... i One X i S3 ga imaju u sebi...
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A mogli su ubaciti i HDMI i DLNA u IP5, obzirom da sada i kamera ima mogucnost HD snimanja. Nikako ne opravdava cijenu, iskreno.
     
  10. X-Factor

    X-Factor Komšija

    I ja sam slicnog misljenja za cijenu, na predhodnoj strani sam to i napisao, ali je prerano otpisati uredjaj i reci da je bezveze dok ne pojavi koja detaljna recencija. Opet kazem s obzirom na kvalitetu izrade ovog telefona investirati milju i kusur za mobitel koji ce trajati dvije godine i nije bas "glup" potez.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ta ti je beze, svako kupuje sebi sta hoce, neko volim iOS pa kupuje iPhone
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    U ovo vrijeme investirati milju i po da koristiš MOBITEL dvije godije jeste glup potez, bez obzira na telefon i sve stalo. SGS3 je precjenjen ko što je i ovo.
     
  13. aeRo

    aeRo Komšija

    Vrijeme je da se zamijeni i ovaj 3GS, dosta 2 godine brate. :smt003
     
  14. X-Factor

    X-Factor Komšija

    U pravu si ti, tezak vakat jeste, ali ja sam mislio da su na ovom forumu ljudi ne zale dati dinar za neki novi komad tehnike. Hvala Bogu pa mogu na danasnjem vaktu zaraditi sebi dovoljno da godisnje promjenim 2 mobitela od 600+ KM. Nije da ne cijenim dinar, nego mi za ovakve stvarni nije zao dati pare, isto kao sto nekom nije zao platiti na ovom vremenu biciklo od 1000 KM ili graficku od 900 KM.
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Dobro rece onaj na eventu, kaze ovaj hepek nosate uvijek sa sobom gdje god da krenete :)
    U tome i jest fazon bez mobitela ko bez glave.
    Jedino je zalosno sto tipicni bosanac ne koristi mobitel ni 50% njegovih mogucnosti. Kad ce npr BH telecom preci sa ovog 3G na brzi internet :D
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Provideri u Srbiji i Hrvatskoj vec imaju spremljene nanosim kartice, kakvo je stanje u telekomu?
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Zna li ko zasto se desava da nakon Jailbreaka sa najnovijim redsnowom, na cetvorci, 5.1.1, ne radi "Update" preko AppStore-a? Pritiskom na update se nista ne desava :(
     
  18. kvaju

    kvaju Komšija

    Sa svakom apikacijom nemozes update uraditi ili samo sa jednom?
    Dali je ta aplikacija sa installousa mozda?
    Jesi probao preko itunesa, ili resetirati mob?
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nanosim. Zar su opet promjenili?

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jesu. Kažu da slijedi mnogo telefona sa takvim karticama.