Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

  2. Deniken

    Deniken Aktivista

    Meni je ova app interesantna. Mjeri preko prednje kamere jednostavnim gledanjem u aparat. Malo je poskupa...
    Cardiio - Touchless Camera Pulse Sensor
    http://itunes.apple.com/us/app/cardiio- ... 91434?mt=8
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Opet S3 brzi.
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    O yea, jos droptest.
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pitam se zasto ovaj forum nema ignore opciju da ne gledam vise tvoje glupe postove.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa imaš tu opciju, ako ne želiš da gledaš njegove postove ;)
     
  9. Deniken

    Deniken Aktivista

    Jel tocan ovaj Battery Loadcycles?
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Battery info lite sa Cydie probaj.

    Kakav autogol.
     
  11. aeRo

    aeRo Komšija

    Kako kume vise smarate s tim nekakvim poredjenjima i hejtom na sve strane.. Imate temu za raspravu, odavde je vise red da odjebu svi hejteri/koji ne posjedjuju iphone odnosno nemaju nista pametno reci..
     
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    konacno jedna pametna :)

    nego kakvo je stanje sa iOS6, sad u srijedu 19.9 ce bit sluzbeno preko itunnesa dostupan za download ima li JB?
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ima valjda tethered. Ja vrtim iOS6 dva dana i solidan je. Baterija čini mi se da bolje drži.
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Za bete i GM ima JB, ali standardno je tethered, pa se mislim ne zna jos nista zvanicno koliko ce se cekati untethered za GM verziju.

    U sustini ako su nasli kakav exploit cuvaju ga sigurno dok ne "izadje" prava verzija.

    Vise vijesti ce sigurno biti cim ovo sve postane zvanicno, prati http://blog.iphone-dev.org/ i recimo https://twitter.com/MuscleNerd :)
     
  15. kvaju

    kvaju Komšija

    Meni samo nije jasno kako se likovima da više morit sa uređajima koje ne posjeduju, ili ne žele posjedovati...

    IOS 6 sam stavio ima 2 dana, i mogu reći da radi pravo fino.

    Fluidnije mi radi prijelaze, i prije je fino radio, ali sada kao da malo brže ide.
    Intregracija sa Facebookom je novost, kao onaj do not disturb što su super odradili, također appstore je super.
    Mislio sam čekati službenu verziju, ali nisam mogao odoliti :)
    I nisam požalio, stvarno radi super, i preporuka da je odmah instaliraš.

    Našao sam file na netu, držiš shif+check for update (ne restore) i odradit će ti update, i sve će ti ostati kao prije.
    Dakle ne kao kad ideš na restore, sve se izbriše, pa ponovo restora iz iClouda, ili backupa na itunesu.

    Povratka nema na 5.x ako si na 6.x bar zasada, ili sačuvaj ssh ako ti je jailbrejkan, ja nisam ništa čuvao jer nije jailbrejkan, ali i nebih se ni vraćao na 5.x jer ovaj puno ljepše radi.

    Prvo skineš novi itunes, zatim odavde update i šibaj http://imzdl.tumblr.com/post/3141610140 ... er-9-12-12
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Do not disturb je odličan. Vidiš ko te zvrkne a njemu dobili ste govornu poštu hehe.
    Dobar fazon je i kad pišeš mail, pritisneš i čuvaš duže u polju za text, kad ti se pojavi onaj meni, klikneš desno na strelici i imaš umetanje attachmenta.

    Može još 2 dana u rikverc na 5.1.1, a potom će moći samo uz shsh.
     
  17. Deniken

    Deniken Aktivista

    Super si to rekao!
    Potpisujem!
    Sta meni preporucujes, posto nisam bas vjest u iOS nadogradnjama. Jer kad se sjetim samo procedure oko aktivacije, znoj me oblije. Da ipak saceka sluzbeni update?
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nema nikakve procedure. Ako ti je 5.1.1 aktiviran samo klikneš na update dok cuvas shift /ne restore/ i lociras iOS6 GM ipsw, i to je to. Upadne u sistem sa aktiviranim telefonom. Ali ako koristiš XSIM / Gevey, pričekaj, bolje je.
     
  19. kvaju

    kvaju Komšija

    Da, ako si na Gevey ili Xsim, nemoj uopće raditi dok ne iziđe službeni i ne bude dobar tutorijal za to.

    Koje olakšanje je ovaj sim free telefon, pa to nisu istine, nebih više uzeo da nije tvornički otključan nema te šanse :)

    btw. ako ima tko 4s tvornički otključan nek se javi, ako ga prodavao.
     
  20. Deniken

    Deniken Aktivista

    Na X-SIM mi je 4S... :(