Apple vs Samsung

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Alibegovic, Aug 27, 2012.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ova tema odvojena je sa iPhone teme. Nastavak ovdje.

    Crknut će nikad. :D
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    mah evo ja sa navikavam prelaz sa 4,3 incha na 3,5 incha :D

    Al sve ima svoje, opet apple iphone i IOS sta reci, kome xd

    Samo moram wifi router nabacit sebi, nista bez cydie
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Ne crkavaju nikako :lol:
    Koji si ti bandwagoner :lol:
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Ne crkavaju dok ih čekićem ne opališ. :D

    Oooo kako si samo mogao. :)
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    ma prvenstveno treba mi mobitel za pricanje i brzinski poruku poslat :)
    eh sad ako cu nesto vece nije to svrha mobitela onda uzet tablet..
    opet sam koristio racunar za primarne svrhe a mobitel je stojao na stolu i cekao pozive i poruke a ne mailove :D

    tako da sto se mene tice iphone 5 moze ostat i na 3,5 incha, sad barem u dzepu kad mi je iphone ne osjetim ga a zvoni :wink:
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Koja smijurija od clanka, looooolcija, Apple zapravo koci sve.
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    iskreno ja se ne bi bas slozio da Apple koci sve..
    ako je neko patentirao svoj izum il ideju to treba da ostaje vlasniku ko je to smislio, ako je apple godinama ulagao u ideje i ostalo onda ne treba dati drugima da to kopiraju..

    Negdje sam dobro procitao komentar gdje pise " pa nek Samsung sad bude faca i nek smisli bolje/jednostavnije riješenja " pa nek ih patentiraju sebi :)
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Apple nije nista izmislio, to je problem, kao sto se vec pominjalo to nije inovatorska tvrtka, to je recipe tvrtka, vide negdje nesto dobro, uzmu dizajn, usavrse ga i onda kasne tuze sve ako im produkt imalo slici.

    To je smijesno, kao sto vec netko ovde rece, to bi isto bilo da Mercedes sve proizvođace automobila tuzi, jer je Mercedes prvi izmislio automobil. Ne ide to tako. Naletit ce i oni na "runjav nos".
     
  10. extibo

    extibo Komšija

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    @el
    Nisi upoznat sa situacijom. Očito ne znaš da je Apple sve uredno pokrao pa patentirao. Nisu ništa izmislili, već su samo upakovali viđene stvari u celofan i onda su prezentirali ovcama koje će širiti hype. Apple želi da zarađuje bez bitnih pomaka po pitanju karakteristika, samo je bitno da lijepo izgleda. Zato im je Samsung bio glavni konkurent i htjeli su da ga ukinu. Sada mi je jasno zašto je Woz napustio Jobsa.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    i opet ce se iphone jos.vise prodavati
    u appleu da prodaju kramp prodali bi ga na milione

    sto se tice patenata, da li je nokia patentirala kameru? mislin da je njihov prvi telefon s kamerom :D

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    @extibo i @sena dali vama lice oni Samsungovi mobiteli na iphone imalo?
    I Touchwizz?
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Da li tebi AMD procesor lici Intelovom, fizicki?

    Procitaj ovo: Apple
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Ma dobro ima tu i pozitivni i negativni stvari, bitno je da se gone i tjeraju kako god i koliko god žele :)

    Bitno je da plasiraju dobre proizvode ;)
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Ja Apple dajem plus na kvaliteti izrade.
     
  16. extibo

    extibo Komšija

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Appgrid? Apple je izmislio i appgrid, i onda su svi kopirali Apple? Je li to zelis reci?

    Touchwiz nikad nisam koristio jer je vec davnog augusta prosle godine mobitel rootan i skinut je sav Samsungov bloatware, te nabacen Zeam Launcher ako se dobro sjecam. Ni Samsung mi nije drag, necu vise nikad kupiti njihov mobitel, ali Apple je ovo doveo na totalno novi nivo.

    To je to. Prosjecan hardware upakovan u fino aluminijsko kuciste za astronomsku cijenu. Svidja mi se i Retina display, no ipak preferiram SAMOLED.
     
  17. kvaju

    kvaju Komšija

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Mozemo se gonjat sa linkovima koliko hoces http://m.techcrunch.com/2012/08/27/sams ... -standard/

    Ali ne pitam za Intel i AMD, nego dali ti lice oni telefoni imalo na iphone i da su ih kopirali?

    Ja sam bio vlasnik i9000 odlican telefon, i poslje nexusa, sve samsung, odlicni telefoni, ali konkretno za i9000 mislim da lici, i jos par onih modela. A touchwizz jes bloatware, i podsjeca na ios.
    Ubiti neda mi se vise raspravljat o ovome, svak ima svoje misljenje, sud je odlucio kako je odlucio, a ova sapunica se vrti po medijima ko Lukin transfer.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    To je jedini plus kojoj dajem doticnoj kompaniji. :lol:
    A kvaju, procesor sam uzeo za primjer, izgledaju istu sa nekih 10 metara udaljenosti(podsjecanje na smijurije na suđenju).
    I samsung i sony televoziro lice kada se gledaju sa nekih 10 metara, pa sada nije nitko nikoga tuzio.
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    [​IMG]
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Dobar,bravo,svaka čast ! :smt023