Apple vs Samsung

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Alibegovic, Aug 27, 2012.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    SGS tuta?

    Na tebi Apple stvarno koristi neku debelu magiju.
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema


    e ovo je prednost apple i iphona barem si rahat sa mobitelom od 300km polovnjakom 3gs moci ces tjerati iOS6 :)
    dok na svom polovnjaku HTC Sensation sam dobio ICS i to je to adios sljedeci update JB ni na vidiku :D
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Dog, preimenuj ovu temu da se razlikuje od one originalne Apple iPhone. :)
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Bio sam, ali se nesto poremetilo u drugoj turi postova. Evo sad je ok.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    E sad je super naziv teme. Bas onako kako treba biti. :D
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    smartphonei diskusije, bolje bi tako bilo, pa da i ubacimo i druge andddd let the flame war begin :smt003
     
  7. Tesla

    Tesla Aktivista

    Da nastavim, treba biti reealan. Android je sa ICS a pogotovo sa JB JBao znanje Apple-u, jos niti jednu igru ili app nisam skinuo da mi kaze nije kompaktibilan mali ti displej i tako to.

    FC vise i ne postoji, bar u mom slucaju, a koristim telefon stalno, o da bas ga koristim.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Znaci ti ako nisi koristio Touchwiz, on ne postoji, odnosno umanjuje cinjenicu da je klasicni ripoff iOS okruzenja? Mogao je i Samsungov advokat reci instalirajte Launcher pro ili Zeam pa necete imati klon iOS-a. :D

    Definicija antiapple trolla.
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    Stvar je ukusa i ništa više.
    Ova tema je prerasla apple vs samsung, i otišla na ios vs android, a touchwizz nije isto što i vannila android, sense i sl.
    a da touchwizz izgleda kao ios, jeste, bar meni.
    ovo citiram sa drugog foruma:
    Čak je i Google upozoravao Samsung da ne kopira ipad http://www.bgr.com/2012/08/16/apple-sam ... py-google/
    Make Galaxy more like the iPhone
    Screen po screen usporedbe iPhone-a i Galaxy sa vrlo jasnim natuknicama sta napraviti da bi njihov dizajn OS-a bio sto slicniji iPhone.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma iphone jednostavno ima americki sarm, u dizajnu hardvera i OSa, isto kao sto americka auta imaju sarm dok su korejska cista kopija svega ostalog :D
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Hajde da i ja nesto kazem. Vidim Alibegovic tvrdi da Apple-ovi telefoncici mnogo bolje i fluidnije rade od svih drugih. Postoji samo jedan razlog za to: Apple istrese iz gace developere aplikacija za iOS, dusu im uzme dok jednu najgluplju aplikaciju prihvati kao ispravnu i urednu. Stoga nisam siguran da ima mnogo onih koji zele da im Apple uzima dusu. Na Androidu, kao free OS-u, nema toliko restrikcija, nema toliko kontrola, pa se stoga i nadje nekolicina aplikacija s bug-ovima i slicno. Evo ja sam nabacio http://slimroms.net/ na svoj SGS. Telefon leti. Ne mozes ga stici. Nadalje, koliko Samsung izbaci telefona godisnje, a koliko Apple? Pa kad bi Samsung pravio jedan telefon toliko dugo kao Apple, siguran sam da bi taj jedan bio mnogo mnogo bolji od Iphon-ova :D
     
  12. extibo

    extibo Komšija

    Ne trpaj mi rijeci usta. Nema nikakve cinjenice. Touchwiz/iOS appgrid nije nista novo kao ni sto nije oblik iPhone-a. Apsurd je smatrati nedavni rezultat tuzbe validnim, a jos vise da je pravougaonik sa zaobljenim uglovima ripoff ili ikonice, i jos pri tome traziti milijarde baksa odsete. Kad si se vec dotakao te teme... evo prave cinjenice za razliku od tvog appgrida - Apple je 99% stvari ukrao, zapakovao u fin celofan, nahype-ao i prodao ljudima poput tebe (cast izuzecima). Marketing je cudo, zar ne?

    Troll nikad nisam bio, objektivni hater tu i tamo, no da Apple odgovara mojim potrebama, ja ne bih koristio SGS2 vec iPhone 4(S). Ista stvar sa W7, odnosno BlackBerry-em i Symbian-om.

    Takodjer sam vidio da spominjes force close i lag na Androidu u nekom postu. Ja nisam imao force close od onog dana kad sam instalirao Oxygen GB ROM, dok lag nije bio ni na stocku niti bilo kojem drugom ROM-u (VillainROM, MIUI, CM7 etc). Nakon Oxygen GB, pa i ICS-a, prebacio sam se na CM9 od RC-a. Mobitel je postao jos fluidniji i brzi, nema draina (doduse nije ga ni prije bilo) i veoma je zahvalan za moddanje - odatle i bruka romova koji su bazirani na CM9. CM10 ce jos biti bolji. Koristio sam nigthly-e skoro 3 sedmice, no nerviralo me zato sto home dugme zatvara Neutron player pa sam se vratio na CM9. CM10 Kod je jos optimiziraniji i veoma mi se dopada, jedva cekam RC verziju.

    Rekao sam ovo nekoliko puta, no izgleda da moram ponoviti - Android nije za svakoga, dok Apple jeste. Stoga, ako nisi kompetentan da iskoristis sve mogucnosti odredjenog proizvoda (u ovom slucaju Androida) uz malo mozga, znanja i istrazivanja, onda nemoj ni komentarisati u svrhu vlastitog ego tripa kako uvijek imas najbolje, best-buy, sta vec ne.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Porota je bila potkupljena.

    Nego zanima me sto Alibegovic je skrenuo s teme kada sam pricao o Imacu?
     
  14. extibo

    extibo Komšija

    Nije bila porota potkupljena, vec je cijelo pravosudje bilo na Apple-ovoj strani, sto je i logicno kad je nacionalni ponos i koja milijarda baksa u pitanju.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja se malo zezam, jer vidim da nema smisla sa pojedincima raspravljati.
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Apple vs Samsung

    Sena moraš biti ozbiljan :D
    Bravo, extibo. Upravo želim reći da sličnost nije na površini, već ispod haube. Naravno, sve je do softvera o kome ovisi efektivna iskorištenost hardverskih mogućnosti. Jasno je da Android ima svojih nekad mušica, jer čak ni proizvođač telefona ne uspije da ga ispolira, pošto nije radio sam Android, već samo modificirao neke njegove dijelove. Ali čak i stock jako dobro radi, generalno. Srećom, tu je jak community koji radi na rješavanju propusta koje proizvođač napravi.


    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije mi jasno sta se oko Alibegovica kacite, to je jedan od onih koje svoje stvari smatraju da su najbolje na svijetu. Definicija fan boy-a.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kako i poraz iskoristiti na dobar nacin:

    [​IMG]
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ima već u roflmao :D
     
  20. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Nisam vidio ovu temu na vakat pa sam tamo stavio

    EDIT
    Samsung se sprema za kontra tuzbu ukoliko Apple izda LTE varijantz iPhone 5 fona

    Sent from my GT-I9100G