Apple vs Samsung

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Alibegovic, Aug 27, 2012.

  1. extibo

    extibo Komšija

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Neko jednostavno ne zna za bolje od Apple-a, odnosno, ide logikom - ne znam sta je dobro, ali znam sta je skupo i na osnovu toga cu prosipati svoju filozofiju ostalim. Meni licno ne smeta, ali navedene ovce konstantno skakucu okolo trolajuci. Ni ovaj forum nije nista drugaciji. Takvu adolescentsku usplahirenost sam jedino primjetio kod njih i kod korisnika Panerai satova.
     
  2. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: AW: Apple iPhone - oficijelna tema

    4 telefona sam promijenio i kakve to veze ima, odgovorno tvrdim da ne bih nikad vise otisao na apple telefon. Imao sam finih ponuda za Note koji prodajem i to mahom 4s ali ne hvala, sad jurisham na xperiu S, pa onda vjerovatno SGS3, htio bih malo da probam i Optimus 4x, ali ultimate cilj je Note 2, do januara se nadam da ce mi dopasti saka.

    Moram reci sa sam ja koji je UVIJEK trazio telefon sa normalnim displejem 4,3" plafon, nakon 20 dnaa koristenja NOTE-a jednostavno uvidio prednosti velikog ekrana.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Ti ono bjase imao brigu sa xsimom? Razumijem te onda. :)
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Trebamo se preselit u temu preporuku za smartphone :D

    Al velicina displaya zavisi od samog korisnika, meni nije stimalo 4,3 i vratim se na 3,5 incha
    zbog velicine smetalo mi u dzepu, onda ne treba mi velik display ne koristim potencijal (laptop za sufranje koristim) i jos onda dodam potrosnju baterije..

    jednostavno ove tri stavke meni licno smetaju kod mobitela vecih displaya :)
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    moj slucaj je da nikada nista nisam imao od apple-a i sad imam 3g i zadovoljan :) Da imam samsung nesto bi mi bezveze bilo, hocu i ja da imam jednu jabuku :D
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Al ste ga zaspamali momacki. Preko vikenda cu obrisati tri zadnje strane. Nemojte vise dzaba kucati.

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Meni licno nije bila bitna velicina ekrana sto sam se preselio sa I5700, I9000 na 3Gs, pa 4, koliko ljepota rada na iOSu u odnosu na Android bez stekaranja i sjeckanja, gresaka, force close poruka i sl. Nije dzaba ono istrazivanje o zadovoljnosti Apple korisnika koje govori da ce se ogroman procenat istih odluciti ponovo za novi Apple proizvod, za razliku od korisnika Samsunga i ostalih konkurenata.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Nije u tome stvar, nego da Apple djeluje na dio mozga koji uzrokuje da ih ljudi iracionalno vole. Kao kod tebe. :)
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Izvrsno receno.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Ta teza je cisti produkt Apple hejtanja. I sam sam tako razmisljao dok nisam kupio telefon i vidio da takva razmisljanja nemaju osnova sekunde. Uostalom, ovakva prepucavanja nemaju kraja. Svak' zna sta mu odgovara i nek' vozi kako i sta hoce.
     
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    koji si ti android sistem imao ?
    ovaj na HTC Sensationu kod mene je bio zadnji 4.0.1 i nisam imao apsolutno problema.. razlike izmedju sistema androdi i iOS su minimalne a aplikacije identicne!

    meni na HTC nikad nije pao sistem, sve je regulara bilo bez problema :)
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Bio je neki od podverzija gingera, ICS tada nije bio u modi.
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    napredovali su mnogo ovaj ice cream sandwich je stvarno gotivan ja nisam imao problema barem ne sa HTC sensationom sve je radilo bez problema...
    po meni je nemoguce reci sad bolji je android od iOS ili obrnuto..

    al definitivno bolje je npr 1 godisnje 1 mobitel i 1 sistem kao kod applea nego npr ostalih brandovi koji lete na sve strane :)

    Sad furam na iOS 5.0.1 iphone 4 i samo mogu da kazem jedva cekam iOS 6
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Ma pusti Alibegovica, imao je mobitel koji je izvorno bio jedan od prvih Androida, tamo od 1.5 verzije, pa je mislio da ce preko nesluzbenih update-a moci tjerat Gingerbread.

    Trebam li reci da meni na SGS GB leti kao podmazan?
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Citas li moje postove? Imao sam i SGS krace vrijeme neposredno prije 3GSa, a kojim slucajem clan familije ima SGS2 i svaki dan mi je u ruci, nista bolji od keca. 3Gs je tata za oba, da ne pricam 4 i 4S.

    Ako ti Ginger leti, uzmi 4S pa da vidis kako onda on radi na 5.1.1. Stari 3Gs ce dobiti update na iOS6, a tvoj SGS nece vidjet JB ni na zvjezdanim stazama, pametnom dosta.
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Apple iPhone - oficijelna tema

    Porediti stari 3GS sa SGS je smiješno. To što se tebi iz nekog razloga više sviđa je posve subjektivno

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Pa kako ih neces poredit kad je SGS pljunuti 3Gs. :) Mozda na papiru ne mogu da se porede, ali kad ih uzmes u ruku jedan do drugog sve ti se kaze.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Sta ti kaze? Alibegovicu je i Fiat najbolji auto na svijetu:lol:

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Apple iPhone - oficijelna tema

    Držao sam Gio, Ace i 3GS na Bajramskoj sesiji. Kao prvo, drugačije obrađena plastika. Drugo, UI isto ni blizu iPhone. Treće, drugi tip ekrana, skroz drugi hardware itd. Da si poredio SGS i četvorku, rekao bih ti da su još po nečemu usporedivi, ovako nemaju mnogo zajedničkih tačaka.
    Sad i ti ko oni Amerikanci, ako frizider ima zaobljene kutove, zbog toga slici na ajfon 4 :D
    Izgledom liče, ali je za mene to jedina fizička sličnost.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Argument - drugacije obradjena plastika, vrhunski. :) Pa govorim da SGS lici na 3GS, a na zadnjem fabrickom softveru je mnogo ugodniji rad na 3Gs-u, nema laga pri skrolanju, tipkanju, kao na androidu. Dzaba sto ga SGS na papiru dere a u praksi tuta. Ace lici ko jaje jajetu cetvorci, majka mu stara ko da su indigo koristili kad su ga radili. Jedan kolega mi rece, naso sam jedan jeftin samsung isti ajfon, bas je furka. Sutradan ga donese kad Ace. Haha. Gio nisam koristio ne znam kakav je.