1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nakon 20 dana? :lol:
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    I vi se opterecujete svakakvim go*nima. Stevie, kupio si grafu da bi igrao s njom (valjda :roll: ) a ne svako malo da joj nadgledas temp, vrtis AtiTool artifact test i podesavas vent. Suti, igraj & uzivaj :D
     
  3. Sale

    Sale Aktivista


    mozda je bilo 20dana x 24h igranja, a to znaci 480h na ~80c

    pa sta ti mislis jel moguce ? :mrgreen:
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Na grafi sam se igrao ukupno 10h, nemam vremena trenutno. nwm, zatoplilo, temperature se povecale, idemo dalje...

    @Vedo: jos nisam nasao idealni balans za ventilator, stoga i traganje. :D
     
  5. Loki

    Loki Komšija

    Hmm kod mene sve postavke na defaultu, kartica radi, vent se i ne čuje (vjerovatno od ostalih koji se čuju :D ) i to je to što se mene tiče. :lol:
     
  6. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

  7. nFare

    nFare Komšija

    Ako me moj kineski jos dobro služi onda je ovo zadnje Crysis :smt003
    Samo Mark cijeni CS i donekle UT3 ostalo drek, CS - neka hvala.
    I s obzirom da ovo sve gura najjaći procesor današnjice jos u OC ...
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sapphire predstavio najbrzu 3870 dosad, taktovi su cak 904/2412MHz i to bez dizanja napona!

    http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=222801

    Kartica dolazi ca coolerom slicnim onom na 7900GTX, tako da je ovo zasad ubjedljivo najbolja 3870 koja postoji, a vjerojatno je brza i od referentne 8800GT.
     
  9. Sale

    Sale Aktivista


    http://www.driverheaven.net/reviews/sap ... atomic.php

    http://www.overclockersclub.com/reviews ... ic_hd3780/

    Sapphire ATOMIC HD3870 :wink:
    jel to sad ta ili nije ne znam......
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  11. Vedo

    Vedo Moderator

    R680 @ GameSpot.com:

    Graphics manufacturer ATI just gave us a preview of its new R680 graphics card that will be arriving this spring. The exact product specifications, pricing, and release date are all under NDA, but they're letting us post pictures of the reference card. The card has two GPUs on a single board and will retail for $400-$500:

    [​IMG][​IMG]
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma kakav atomic, atomic je prdina bara za ovo. BTW atomic i nije najnovija vijest.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Garant ima jedno 2kg u njoj. :D
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Joj oplakah na tu kutiju.....ko kakav poslovan čovjek nosaš poslovne tašne :smt003
     
  15. emaaa!

    emaaa! Novi član

    Koliko bi mogao clockat HD3850 da ono bude bez problema i bez prevelikih pregrijavanja? U windowsu temperatura 50-55°C a u igrama (CoD2, CoD4, SRO) uz malo duze igranje do nekih 70-75°C.

    Rade se o Club3D kartici, od 256MB.
     
  16. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    prelistaj teme, ima bar 300 postova sa odgovorom na to pitanjeONE

    128 bita, koji je fazon s tim, sta ne furaju 256 kao standard? kao da cevape jedes na slamku ljolj
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Buraz, to je low-end kartica, naravno da ce biti 128-bitna. Ono sto me ne cudi je da su performanse iste kao kod HD2600XT, ali me cudi izmjerena veca potrosnja. :shock: RV635 bi morao trositi manje od RV630.

    Cijene ovih 3650 i 3670 ce biti, kako kazu, odlicne, zbog nesto jeftinije proizvodnje RV635 chipa u odnosu na RV630.
     
  18. Looney

    Looney Komšija

    Ma vjerujem da su to neke greške u pitanju sa potrošnjom a performanse se valjda poboljšaju sa novim driverima.
     
  19. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    lowend je 7200gs od 25 ojra, a ova je katastrofa, od cijene do performansi. 100$ preskupo za kancelariju, a performanse loshe za gaymere.
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator