1. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    http://tinyurl.com/yvh8o2

    [​IMG]

    Hohohohohoho :lol: :lol: :lol: ovo u CFX stavit i treba ti 1kW napajanje :razz:

    Edit: evo i enis stavio kod nas :)
     
  2. igor.g

    igor.g Komšija

    A sto me nesto cudi kako dvije 3870 nisu brze od 3870x2 pa makar da su iste performanse jer ova jedna ima ddr4 i vecu frek. ali ova 3870x2 ima vecu frek jezgre pa je to izvlaci,al opet nije jaca od ultre (na crysisu i lost planetu) koja je stara godinu dana.Ma ovo mi je sve shit cekam gt200 sa jednim cipom koji ce bit 1teraflops(to je vec nesto)
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator


    LOL. GTX je stara godinu dana, a Ultra jok.
    Uvijek (sto se tice ovih serija grafa) ce nVidia radit brze u Lost Planetu iz razloga sto je Capcom zajedno sa nVidiom radio na njemu.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  5. Moncho

    Moncho Komšija

    fakat ovo izgleda mocno ..., ocu jednu ovako u svome kucistu... Fakat samo dok vidim malo stabilizirane cijene i jedna ce ova bebica leci :) pa kud puklo da puklo :)
     
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    GTX je stara gotovo godinu i pol,a koja to igra nije radjena sa nvidia logom osim hl2 i nekih roler costera kao i call of juarez na dx10
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ev i ja sam odrijesio kesu i nakon 5 dana testiranja odlucio se za 3870 MSI OC edition.

    Ev nakon po sata COD4 ne samo da je tisha nego mi i ne resetuje kantu sto je u svakom slucaju dovoljan razlog da je zadrzim.
    Jedino sto mi ati tool ne hvata fan al doce sa sljedecom verzijom vjerovatno
     
  9. Riddick

    Riddick Aktivista

    Ali nije bas najsretnije rijesenje za druge komponente u racunaru, a pogotovo ko ima pasivno hladjenje cipseta... :? Znaci vruc (iskoristen) zrak najbolje je izbaciti iz kucista, a meni je standardno hladjenje za HD3870 X2 dosta bolje za comp od ovog rijesenja.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako si dovoljno udaren da je kupujes, valjda imas adekvatan kejs za nju. (ne govorim striktno tebi)

    Taj custom cooler je nedvojbeno nekoliko puta tisi od onog originalnog.
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Kod mene je najgore limeno neko qwo kuciste, ono sto je interesantno da na 1280x1024 sa full detaljima aa 4x i as nedje na pola nekad urijetko zastopa cod4 dok ne podignem malo proc.

    Kad ga stavim na 3.2 drzi al posto je kesic od hladnjaka cekat cu malo bolji

    I pod najjacim opterecenjem grafa onako subjektivno 2x hladnija od 8800gt cisto jer je dual slot hladnjak.
    Da ne kazem da mi je 8800gt podigla sve temperature u kucistu za cca 4-7 stepeni.
    Ova ko da i nije unutra
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E2160 (jelde ti imas takvo nesto? :D) je ipak preslab na defaultu za 3870. :D

    Ne moras ga ni dizat na 3.2GHz, dosta ti je 2.5-2.6GHz da nahrani 3870.
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Prodao sam E2160, ASUS P5VD2-MX,2X1 GB Apacer 533 a uzeo
    E2200, MSI P35-NEO2/FR,2X 2GB Apacer OC edition 800mhz i sad dodao MSI 3870 OC Edition.
    Problem je sto nije bilo u Sa taj dan nidje 2160 (koji je bolji ocer) a drugi je problem sto sam dobio pola hladnjaka
    uz ovaj E2200 da mi je makar od prescota onaj sa bakarnom bazom al sta je tu je.

    Sinoc sam detaljno testirao u prosjeku 50fps u Crysis-u sve pichi na high i 4x aa al se zakucava kad izadjes iz vode pa oni efekti kad raspale al to je samo djelimicno, bez aa sve ide glat.
     
  14. Moncho

    Moncho Komšija

    bas fino ja sa 8800 GT kloknutom na 783/1800/1008 MHz dobijem ~33 fps @ 1680x1050 ili ~ 40 tak fps na 1024x768 high podeseni detalji:). Nego da ti nisi nabavio 3870x2 :p

    EDIT. Naravno niti ne pomisljam da ukljucim AA :smt003. Toliko o tome da je 8800 GT brza od 3870, konacno mit je srusen.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

  16. Vedo

    Vedo Moderator

    ma izgleda da Stihoklepcu fali koji zarez u recenici, mozda misli da mu Crysis ide ok na high a da u ostalim igrama pali 4xAA :D Nema sanse da 3870 vrti Krizu sa 4xAA sve na high
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    do mene do mene do mene
    mislio sam na 50fps bez aa ... sa aa pici oko 40 ak ... mjereno frapsom

    naravno zna zakucat na 7-8 kad izadje iz vode ali od toga je patila i 8800gt ... samo sto se desila jedna stvar na koju nisam prvobitno obratio paznju.

    Naime kad igram COD4 kada bacim bombu ili je neka vatra ispred dobijem neke dodatne graficke efekte ono kao kad gledate zrak iznad vatre.To nisam primjetio na 8800gt, jel me prenosi ili su se fakat preseravali sa efektima.
     
  18. Moncho

    Moncho Komšija

    ma koja reza druzi da ti pici kriza sa AA4x i high detalji i da imas 40 fps ?
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Naravno, atijevke daju "bolju sliku". Sta mislis da geforce-ice iz rukava izvlace onih 10% prednosti u performansama? :D
     
  20. Moncho

    Moncho Komšija

    ima ima toga i na dziforsicama.... :) :smt006 :mrgreen: