1. Raptor

    Raptor Aktivista

    Istina... :)
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  3. Riddick

    Riddick Aktivista

    Da upravu si da ce custom cooler imati manju buku od stock. Ipak su tu 2 GPU-a jos 1GB VRAM valja to sve ohladiti.
     
  4. Looney

    Looney Komšija

    Meni nije jasno zašto nisu stavili DDR4 na HD3870X2 :/
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Cijena.
     
  6. nFare

    nFare Komšija

  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Izgleda odlicna karta. Ostaje da vidimo 9800 GX2, medjutim i ako bude brza (a vjerovatno ce biti) biti ce i skuplja, pa smo opet na istom. Kupovat cemo ono za sta imamo love.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Prema novom 9800GX2 ce kasniti, izaci ce tek u martu. Sve dotad ATI ce imat najbrzu graficku.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  10. nFare

    nFare Komšija

  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  12. nFare

    nFare Komšija

    X2 ce morat cekat bolje drivere, u novijim igrama jos ponegdje bude pometena od strane GTX-a, inace vjerovatno nijedna kartica nece biti dugovijecnija, godinu dana a jos brise podove.
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija

    definitivno najisplativije ulozen novac u gtx , ko je uzimao prije skoro godinu i pol nije se pokajao. Ova 3870x2 ne pije vode i bice kratkog vijeka posto ce kroz 2-3 mjeseca izaci gt200(koja se nece podrzavati dx10.1 koji i nije nesto i prava je glupost, ali ce uticati negativno na prodaju kartica jer ce ljudi vise htjeti 10.1 koja ni jedna igrica nece podrzavati) i pojest ce sve ostale kartice i opet pomrsiti racune ati-amd
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja nisam skontao sta ti hoces da kazes s tim dx10.1.
     
  15. Sale

    Sale Aktivista


    totalni Nevidija fan, kako ruzno ponasanje,fanboy odlike....

    3870X2 nije losha grafa, a za ono sto daje (naspram tvoje Nevidije) je i povoljna... :roll:
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Sta znas, i HD2900 je trebo da bude revolucionaran (ala 10000000 ziliona tranzistora & 512bit sabirnica) i da pomrsi racune 8800GTXici, pa je 8800 mela pod sa njim. Na kraju HD2900 ispade poluproizvod koji zamjenjuje TA pec - grije se i trosi puno struje uzalud. :mrgreen: Mozda 3870X2 bude bas dobra kupnja u high-endu.
     
  17. igor.g

    igor.g Komšija

    kazem da je dx10.1(uvodi samo neke optimizacije shadera,a i nvidia je vidjela da se neisplati neg ce odmah prelaziti na dx11 kad bude) nista posebno kao ni sam dx10 ,samo da microsoft zaradjuje kao i proizvodjaci hardwarea.Od sljedece god ce biti dx11 :lol: .Ja nikakvih revolucionarnih razlika nisam vidio ni u bioshocku,crysisu,coh:eek:f,world in conflict u odnosu na dx9c i ostalim igrama koje podrzavaju taj famozni dx10, samo ti treba jaca masina ,ali eto moramo pratiti trend.
    I nisam neki fan nvidie , neg je jadno to sa atijem da visokim frek. pokusava stici jaci cip nvidije kojem ne trebaju visoke frek i toliko supljih shader procesora koji nisu na nivou nvidijinih kao i ona famozna ismijavana 512 sabirnica na 2900xt :lol: .A taj high end kao 9800 i 3870x2 nece dugo potrajat jer dolazi r700 i gt200(single chip) do sredine godine
     
  18. GW

    GW Moderator

    Vjerovatnoća da gt200 izađe do sredine godine je skoro nikakva. r700 možda neće isplivati prije 2009.
     
  19. igor.g

    igor.g Komšija

    ma doce gt200 do sredine god. rijetkost je da nvidia slaze , jer je 9800 kratkotrajno rjesenje samo da konkurise 3870x2(ja mislim da izlazi sljedeci mjesec) a to sve sa dva cipa na jednoj ploci je samo marketing , a ovaj r700 ce sigurno opet kasniti sto je normalno za ati.
    Sad sam citao review-ove i kazu da 3870x2 nepodrzava 2.0 pci-ex jer ima neki stariji cip koji povezuje u crossfire te dvije jezgre i da ce ko u buducnosti to popraviti ako vec nisu u novijim revizijama graficke jer nije jos izasla u prodaju pa su mozda to i rjesili,a ionako ne utice na performanse tj. ne steti ako je 1.1,a minus je cooler koji previse mjenja svoj rpm sto je veoma iritantno kao i buka koju proizvodi,vidim vec asus i gecube imaju svoje dual cooler rjesenja za graf.,samo jos da drivere urade kako treba jer oc ne daje rast performansi , a u nekim igrama kao crysis i total comander je drasticno slabija u odnosu na ultra ili gtx ili je u rangu jedne 3870,a u ostali igrama je u rangu gtx i ultre ,ostalo je sve dure kao i temp koja je u granica za ovakvu karticu
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ostaje cinjenica da je jeftinija i od gtxice i ultre.