1. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Aha, previd. Ja reko priča se o običnoj, pa se malo k'o i prepadoh.
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    Ako si mislio na ovaj test na xbitlabs onda ti trebaju cvike druze NHF :lol: , u 80% slucajeva grafa je losije.

    recimo pogledaj test za cod4 gdje i 8800 GT kolje 3870x2 ( 45 vs 25 fps u korist GT-a na 1600x1200) dalje necu da pricam...

    Sve mi se vishe muti po glavi da je ipak ovdje ucinjen neki gadan previd, ali nedaj boze da situacija stvarno ovako stoji.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vidi ovdje:
    http://www.guru3d.com/article/Videocards/496/9/

    U CoD-u 4 3870X2 je ocito brza od 8800GTS 512 i to clockanog modela, tako da nesto ne stima sa Xbitlabsovim testom. Slicno se moze rec i za njihov test 3850/3870 kartica. Oni vele da CoD4 uopce nije igriv na 1280x1024 na 3870, a meni leti na 3850 u preko 80 frejmova, istina na 1280x800, no svejedno.

    Xbitlabs, sajt u kojeg sam se nekad kleo (najdetaljniji testovi, skoro uvijek izmjerena potrosnja i buka, uvijek rastavljena kartica) je pao na niske grane. :cry:
     
  4. Moncho

    Moncho Komšija

    Znam zato i kazem izgleda da je xbit otiso na niske grane, mozda je taj nova ekipa losa ipak :S
    Znaci sada nisu vishe referenca na pozivanje. :cry:
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa i po guru3d sajtu 3850 ima 30 i nesto fpsa na 1280/1024 cak i na 1024/768 40 i nesto, a ti imas preko 80?? Kako to ba?
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znam, meni je framerate izmedju 80 i 100FPS. Mozda ima veze sa benchmarkom koji koriste. CoD4 doslovce leti.
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa pogledajte detalje koje je guru3d stavio...
    * 4x Anti Aliasing
    * 16x anisotropic filtering
    * All settings maxed out

    Cisto sumnjam da Stevie igra na ovim detaljima
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    :lol: :lol: :lol: :lol: To sve objasnjava. :D

    Ja nisam palio AA a AF je na 8x. Detalji naravno max. Ali taman je tu negdje onda.
     
  9. igor.g

    igor.g Komšija

    mozda je stevie iskljucio AA(ionako je bezveze,optereti kartice ko ludo)

    Edit: ne vidje ovaj gore post
     
  10. Moncho

    Moncho Komšija

    AA u najmanju ruku nije bezze, evidentno je da nisi igrao sa time...
    Damn a tako mi je djelovala ova karta privlacno a vidi ti sada, ne znam ni sam kome danas da vjerujem.


    Inace ovi na guru3d vrtili su cod4 level onaj sa sniperom, koji je najzahtijevniji sto se tice cod4, tako da i tu mozemo trazit objasnjenje relativno 'niskog' framerate na guru3d testovima za cod4
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma nije los framerate na guru3D nego je sasvim ok, onaj test koji je u qrcu je Xbit-ov.
     
  12. igor.g

    igor.g Komšija

    ma igrao sam igre sa 4x stare oko godinu kog kojih na niskim rez kao na 1024x768 i 1152x864 se primjeti ugladjenost teksura i pixela(sto dovodi do ljepse slike) dok na vecim rezama kao 1050 i 1200 se to ne primjeti okom,ili se bas mora zumirati kao neka strategija da bi se vidjela (mizerna)razlika a velilki pad performansi
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sasvim je normalno da su nazubljenja manja kod vecih rezolucija.
     
  14. Moncho

    Moncho Komšija

    pocele su cijene glumiti titanik, 3870 sa 250 dolara na 190 dolara a 3850 sa 200 dolara na 170 dolara.

    Konukurencija se tako divna stvar.

    CF 2x 3870 nije tako nedostizan san cak i za nas bosance sa mizernim placama.
     
  15. igor.g

    igor.g Komšija

    3870x2 je sada dostupna za 330eura :mrgreen: ,mozda jos padne cijena do marta :lol:
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    gledam u Plusu neke Peak Radeon kartice. o kakvom se brendu radi? 3850 512M kosta isto kao i Powercolor 256M, pa bih mogao zamjeniti uz minimalnu doplatu.
    EDIT: nadjoh im stranicu, ali ovo mi djeluje kao HD2600. :|
    http://tinyurl.com/3449a9
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Peak su kineske kartice, iako se sve kartice prave u Kini, ovo su totalno kineske kartice, dakle firma je kineska. :D Jeftinije su od bilo kojih drugih, ali sumnjam u kvalitet.

    Bijedno izgledaju, iako imaju nekakav zalman-like cooler. Ja ne bih mijenjao.
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Peak je smeće kvarljivo, gonio ih vrag.
     
  19. artemis

    artemis Komšija

    Zanima me koja od navedenih ima bolji(tiši) cooler:
    Sapphire 3870(ona sa crvenim,ne plavim)
    Asus 3870
    ili neka druga po preporuci

    Razmišljao sam da stavim i neki drugi cooler,ali trenutno nemam baš nekog izbora.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Referentnu uzmi jer se vent da regulirat, tj. crvenu safirku ili asusicu. Samo znaj da Asus ima i nereferentni model koji je skuplji.