1. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma 8800GT nema konkurencije :smt007
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    ni cijenom.
     
  3. Heinz

    Heinz Aktivista

  4. sumeir

    sumeir Komšija

  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Evo izgleda ce i R680 brzo. Za one koji nisu upuceni, radi se o dva R670 na jednoj kartici. Sluzbeni naziv jos nije objavljen, a za sad ove kartice se zovu HD3870 X2 ili HD3890. Nesto detalja i slike na linku ispod.
    http://www.legitreviews.com/article/593/1/
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Haha, zbilja im jako dobro ide proizvodnja ovih 55nm RV670 GPU-ova :D pa su pozurili sa R680 :D
     
  7. nFare

    nFare Komšija

    :lol: :lol: :lol: Uključiš kompjuter i komšiji nestane struje, koja napojna treba za ono? :mrgreen:
    Kako više recenzija čitam za HD 38xx sve mi se više svidja.
    Pogledaj ovdje! http://www.guru3d.com/article/Videocards/472/10 s obzirom na cijenu koja je nama sa ovih prostora itekako bitna - odlično!
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, taj guru3d test je prilicno realan.
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija

    Samo da pripomenem da je u tom testu, 8800GT OC-ana malo vise.
    Vec gledam kako ce jedna 3850 512MB sjest u novi kompic, skupa sa Phenom X4 :smt003
    Ako je 3850 256MB 1350kn, 512MB onda ne bi trebala biti puno skuplja :D
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    bit ce to jeftinije od tih 1350kn, kartice jos nisu dosle ni u vemil koji je jedini objavio neku cijenu.
     
  11. nFare

    nFare Komšija

    Da, možda će i ovo biti jedna od onih sa rokom trajanja od 1 god :wink:
    I Phenom i AMD chipset i ATI grafika i kad te neko pita: Koji ti je kompjuter - AMD pasha :smt003
     
  12. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    jaran nedavno prica kako ATi polahko propada, pogotovo nakon preuzimanja od strane AMD-a i pojave GF8 serije...a bio je tolike godine fanATik :D i kleo se u ATi
    moram priznati da sam i ja bio pomalo skeptican u vezi toga, ali izgleda da je AMD/ATi napravio jako dobar posao 3xxx serijom. Go for it DAAMIT :D
     
  13. nFare

    nFare Komšija

    Činjenica je da im je HD 2xxx serija bila dosta slaba ali ove prve recenzije "trice" izgledaju obećavajuće i sam sam na početku bio skeptik.
    Pu pu pomakni se smjesta, nedo Bog :mrgreen: Bez konkurencije ode sve u Q....
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Uh koji udarac od strani AMD-a.....svaka im čast....najviše FPS-ova po dolaru...ubilo se za bosanca. :smt003
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    došla 3870 kod nas... 2000kn, a 1900kn bfg oc 8800gt... nema šanse da se ati provuče pod best buy.

    da ne spominjem kako pročitah da se ati (u svojoj dobroj staroj maniri) grije isto sa dual-slot kulerom kao i 8800gt sa onim jadnim hladnjakom.
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  17. Sale

    Sale Aktivista


    a gdje to... prelistah odmah Hg spot i Ve-mil kad u njih nista novo :wink:
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Samo zato sto ventilator ne ubrza uopce u 3D-u ;) Ostane na 25% ili koliko vec. Zasad je to driver bug, mozda eventualno bude potrebno flash-at BIOS.

    Naprotiv, GPU na 8800GT u pravilu ide do 100C u loadu a vent se dere sve u 16.

    3870 ce morat pojeftinit inace je propala. 3850 je 1350 kn i tu je ATI dobio bitku.
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    @dog... ja nisam u eu :)

    @stivi... gledaj stivi kako ja to gledam... znači imamo 2 grafičke koje svakom razumnom govore sljedeće:

    1. performanse - 8800gt jača skoro u svim naslovima.

    2. taktovi - ati ima 175mhz veći gpu takt, 450mhz brži ddr4(!) ram, manji proizvodni proces, bla-bla i dalje cannot outperform nvidiju.

    3. grijanje - namjerno tjeram taj kuler jer ako ati-ju treba kuler od 2kg nakon svih onih pompoznih najava kako će ovo biti "teh" kartica što se grijanja tiče, a mala zujalica je dosta za 8800gt, zamisli kako bi se 8800gt ponašala sa "overkill" 3d party kulerom, a kako 3870... obožavam vidjet male kulere jer znam da su dreq i da isto tako rade, ali isto tako znam da je taj dreq propisan od strane tvornice kao hladnjak za tu grafičku.

    4. cijena... ako stock 8800gt roka po 3870, a još je i oc verzija jeftinija od 3870, onda stvarno ne znam o čemu pričamo... ja i dalje tvrdim da je 3870 isključivo fanboy kartica i da ne daje više za moj novac.