1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Cekajmo sljedecu godinu da vidimo kakve ce biti cijene......... ne vjerujem da ce ostati na 2000kn
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    pa neće, ali isto tako neće ni 8800gt porasti cijena ;)
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisi me shvatio, ne samo da je cooler na 3870 bolji, nego je i sam GPU hladniji. Takodjer 3870 trosi manje nego 8800GT, sto je naravno u srazmjeri sa manjim grijanjem :)

    Glede brzine, nije bas puno sporija od 8800GT, zapravo su tu negdje ;)

    EDIT: evo novosti:

    http://www.benchmark.co.yu/forum/showpo ... tcount=285
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    daj neki link di se vidi on-die temp ;)
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    trenutno strebam za ispit pa ti to nemam kad trazit. bit ce link uskoro. :wink:
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    kažem samo pazi da ga ne nađeš ;)
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  8. syss

    syss Veteran foruma

    eto pošteno od tebe :D

    znači riješili smo jednu točku, 3 more to go... 8)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    rofl syss :D pa rekao sam ti vec, po performansama su slicne, nvidia je bolja 5-10%. Za cijene cemo tek morat pricekat da dodju.

    No, ima jos jedna jako vazna stvar. 38x0 idu ko halva i ati je u kratkom roku rasprodao ogromnu kolicinu kartica. Procjenjuje se da ce do kraja godine biti napravljeno 500 mil. primjeraka RV670, dok je to kod G92 mizernih 100.000. Tu je glavni problem, sad ATI moze i dic cijene samo zato sto se 8800GT nema za kupit. kuis? :D
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    jel to teorijom kud svi, tud i mali mujo? taj film kod mene sigurno nećeš gledati :wink:
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    500mil :?

    To za kineze kolko ih ima...
     
  12. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    jedna stvar mi nije jasna...kako to da Half-Life 2 sponzorusha ATi, ima losije rezultate u Episode 2 od nVIDIA-e, cak i u CrossFire modu? :D

    jos jedna potvrda da je HD 3870 hladniji od 8800GT, ako cemo konkretno o ova dva modela:
    http://www.computerbase.de/artikel/hard ... temperatur

    prednost 8800GT kartice su performanse, a HD 3870 vjerovatno niza cijena, pa sad...izvolite narode pa birajte :)
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    dobro si primjetio :D do mene je, 500.000 chipova a ne 500 miliona :lol:
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    Ne priznajem testove od 8800GT, osim ako nisu koristeni 169.09 driveri :p
    Prijasnje verzije imaju "bug" da dobro ne rendaju vodu i recimo refleksiju na staklu, pa dobiju ubrzanje.
    Crysis recimo ima 7% manje fps-ova u 169.09 nego u 169.04.
    ATI ima ljepsu sliku i ne izostavlja detalje kod rendanja :p :mrgreen:

    http://www.elitebastards.com/cms/index. ... &Itemid=29

    EDIT: sto se tice cijene. 3850 je recimo 160kn skuplji u Nitelu nego u Vemilu, pa je za ocekivati da bi i 3870 mogla biti oko 1800 u nekim shopovima, mozda cak i manje, al treba pricekati da budu dostupne.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  16. Esh

    Esh HWB

  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Taman sam to posao napisat :p Vrlo jeftino, znacajno jeftinije nego u hr. Samo je pitanje ima li ih na lageru.
     
  18. Shenron

    Shenron Komšija

  19. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ev poslan mail
    brzi su sto se tice odgovora :p
     
  20. Moncho

    Moncho Komšija

    pase li ovo na 8800 GT, ili mozda ima neka druga verzija hladnjaka, gdje se moze nabaviti u bih, zna li neko.

    p.s. nadam se da me moderatori nece sada 'sredit'


    Ince cisto sumnjam da to genelec ima na lageru, kod njih samo na lageru imas neke standardne stvari, a za ostalo se narucuje..... :D