1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  2. Esh

    Esh HWB

    Razlika u potrosnji pri opterecenju izmedju novog i starog procesora je nekih ~30W. Mislim da ces moci iskoristiti tu napojnu jedinicu.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Frekvencija za GPU je izvrsna, a pretpostavljam da memorija moze ici i iznad. Gigabyteov primjerak (ref. dizajn) sto je kod nas na testu na zalost nije ponudio GPU frekvenciju iznad 910MHz.
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Mah bit ce dostupna kao i sve Atomic kartice - jedno 1000 primjeraka, 150 na recenzije.
     
  5. Shilje

    Shilje Aktivista

    Hvala na odgovoru!
     
  6. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Ako tako visoke frekvencije budu praćene srazmjernim povećanjem performansi onda će to biti stvarno super. Jedino se postavlja pitanje potrošnje struje, i zagrijavanja na tako visokim frekvencijama.
     
  7. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ima tom first looku 7 dana.
     
  9. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ja slucajno naletio na first look maloprije :D

    koliko sam vidio samo su kinezi i THG uradili ove testove...izgelda da nema puno interesovanja za 4770 CF :)
     
  10. metallac

    metallac Aktivista

  11. Looney

    Looney Komšija

  12. Esh

    Esh HWB

    Bice i kod nas recenzija objavljena do kraja sedmice.
     
  13. Looney

    Looney Komšija

    Povlačim gore navedenu izjavu ako je sample direktno od AMD-a :mrgreen:
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa ne znam sta je tu cudno, srbija je, sto se tice hardware-a, u puno boljoj 'poziciji' nego bosna.
     
  15. Looney

    Looney Komšija

    Sve dok se budu zauzimali takvi stavovi nećemo daleko dogurati. Sve dok proizvođači ne počnu malo forsirati i regije koje nisu zastupljene stvari neće na bolje. Jedan sample više, koji bi poslali u BiH, ne košta ih nešto puno a dižu sebi rating u očima raje tj. konkretno u ovom slučaju posjetioca HWB-a.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Sapphire je kartica u pitanju, tek danas stigla, bice fin test, usporedba sa 9800gt, gtx, gts 250, 4830 i sl.
     
  17. Looney

    Looney Komšija

    Svaka čast za Sapphire :wink:
    Jedva čekam domaću HD4770 recenziju :D
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa ne zauzimam ja takav stav, to je cinjenicno stanje. Mislim da njima posjetioci hwb-a uopste nisu bitni i da je ova zajednica za sada relativno mala i nepoznata. Realno gledajuci, ovdje (na forumu) ima 10ak ljudi koji prate hardware. A onih koji cesto mijenjaju isti, duplo manje. Ne kazem da ne bi bilo fino od njih da tako postupe, ali isto tako, donekle razumijem njihovu nezainteresovanost. Takodje, uzmi u obzir da oni 'bosnu' potkrijepe fudom, tj sa itx.ba. Tako da se to racuna kao da su poslali u BiH karticu. :D

    Sapphire :smt023 Cini mi se da oni jedini, na ovom 'referentnom' dizajnu, iamju heatspreader preko vrm-a.
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Hajde da se drzimo teme, dakle, bez off-topic uleta. Inace je nezgodno nabacivati misljenje o temama za koje se ne raspolaze sa dovoljnom kolicinom informacija.
     
  20. GameXstream

    GameXstream Aktivista

    Prijatelj mi ima ASUS-ovu varijantu od HD4890,GPU core koji on uspjeva je 971MHz,više nije karta mogla (tj. njegov primjerak).Usput malo pitanje imam ASUS HD4870 TOP,tokom sedmice trebao bih da dobijem još jednu takvu istu,htjeo sam pitati možel Q6600 (OC 3.5GHz) "nahraniti" obje grafičke.Pitam jer nisam našao nijedan kvalitetan review sa tom kombinacijom,zato pitam.Sve što sam našao bili jači su procesori u pitanju.