1. Esh

    Esh HWB

    Vise puta prozvakana prica na forumu. Velicina trzista, kolicina, porez, carina.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    vr-zone.com
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Sjebase me :D
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    jeste da nije vezano za temu, ali ako moze jedno pitanje.

    npr. na ovoj mojoj konfi kolika bi razlika u fps-ima bila u nekoj igri sa ovom grafickom (HD3870) ili sa 8800GTX. Npr. Crysis ili Alan Wake (iako on jos nije izasao).

    Nesto sam diskutovao sa jaranom, pa me zanima vase misljenje.
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ako je ne bi gusio procesor, na toj rezoluciji i do 10fps u korist gtx (crysis). Tj nekih 30-40% bolja u zavisnosti od setovanja. 3870 je bas na mukama sa crysis-om.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jebote, HD4890 za 200$ je stvarno dzabalame. :smt007
     
  7. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    gaming nikad nije bio jeftiniji :D
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ali i ne zavisi samo od grafe :smt003 tako da si samo djelomicno u pravu.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    pa proc 180KM, grafa 200KM, ram 150KM, ploca 130KM toliko da ulozi u komp, i nema igre koju nece moci sutati na finim rezolucijama. Konfu citavu sastavi za 900KM za high end grafike i igranje, a prije par godina samo graficka je kostala 900KM (sjetimo se 8800 i prvih cijena iste :D )
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    mislim da ovaj fenomen izrazen zbog "nenapredovanja" igara! Tako imamo situaciju da jedna 8800 koja je izasla prije 3 godine moze pokrenuti najnovije igre na max detaljima u pristojnoj rezi :smt003
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa da je tako, i nije bas (nit su tri godine, nit 8800GTX moze potjerati najnovije igre na max). Kako god, grafe nikad nisu bile jeftinije niti su vise davale za ulozeni novac.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    ako moze 8800GT@stock na 1680x1050 sa 2xAA/4xAA onda moze vala i GTXica ;) Sve sem Crysisa
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nije jos, ali ima 2.5 :D

    Moze se i Crysis na njoj igrati uz config tweak ;) Extra karta i onaj ko je onda kupio, bukvalno nije morao da mijenja sve do danas... Stvarno steta sto ne postoji igra koja je graficki ljepsa a optimizovanija od crysis-a. Kada samo pomislim da uskoro stizu nove serije... a radi cega? Da gejming bude jos jeftiniji :p
     
  15. GW

    GW Moderator

    Crysis optimizovan? :lol:
     
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Dakle jos ljepsa od crysisa i bolje optimizovana od istog jer isti nije optimizovan. Kada vec moram da razlozim sve na faktore... :)
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne mora ni danas :smt003
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a na cemu ces gledati te max detalje i finu rezoluciju? na 17" CRT-u od 50KM? treba dati i za solidan monitor 350KM i vise.
     
  19. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    uvjek se neko nadze pisat uz vjetar
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    sta ti to sad znaci? ja samo kazem ono sto je realno. svi iz konfiguracije izostavljate monitor (koji kosta skoro kao pola konfe), a bez njega se mozes pusiti, da imas stroj od konfe.