ATI R600 vijesti i glasine

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Nov 14, 2006.

  1. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Receno je da je Crysis demo pusten (cini mi se ovaj sa GDC 2007) na C2D, 8800GTX i 2GB RAM-a pri 60FPS.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Da, ali pitanje je da li su ga vrtili na 1600x1200 na max detaljima, 8xAA, 16xAF ili na 1024x768 max detalji ;)
     
  3. Raptor

    Raptor Aktivista

    Koliko znam stopa sa 8800GTX na explozijama i sl, i to dobro... ipak je rano govoriti...

    Prije bih prokleo igru nego kartu...
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma nista bez 8800GTX SLI/HD2900XT, kakav Quad Core i 3 gigice ramuse sto se tice DX10 igara u punom sjaju (max detalji, AA i AF, 1600x1200 i vece reze) :D
     
  5. Riddick

    Riddick Aktivista

    FarCry dosta se oslanja na jacinu procesora, a CrySis da li se vise oslanja na CPU ili graficku karticu?

    Na videu se moze vidjeti CrySis Level Editor, a u Level Editoru mape se edituju momentalno i fps je OK. Pogledajte i iznesite svoja misljenja. Hvala
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Cekat G100 i njegove derivate i zavrsena prica o DX 10 sta/kako/kud/kolko i zasto!
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Samo ne znam sta cete igrati na tim karticama :lol: Uvijek su igre kasnile dvije godine za hardverom.
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    Pa da, kako sam i rekao taman kad izadje napredniji DX 10 GPU trziste ce imati dovoljan broj DX 10 naslova.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A 8800 sa sad kupuje samo radi brzine, i to je to. Naravno i C2D na 3GHz je must-have da bi iskoristio snagu G80.
     
  10. Raptor

    Raptor Aktivista

  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da. To su dezinformacije.
     
  13. iskusni

    iskusni Komšija

  14. iskusni

    iskusni Komšija

  15. Moncho

    Moncho Komšija

    hm.... sta da se kaze, jedino je cijena u cijeloj toj prici pozitivna stvar, kada pogledam da se ta graficka u nekim testvima muci sa gts icom 320 dalje nemam sta ni gledat....., gladna struje....., bucna novi dust busater :)
     
  16. Looney

    Looney Komšija

    muchi se sa OCanom GTSicom ako se ne varam :p :mrgreen:
    Cijena im je def glavna stvar ... Ja chu vala da ganjam neku x2600 :mrgreen:
     
  17. iskusni

    iskusni Komšija

    X2600=8600 po leakovanim rezultatima. X2900XT ima da se kupi u nekim evropskim prodavnicama za čak 350€ što je sasvim pristojna cijena za ovu kartu. X2900XTX će vjerovatno izaći kasnije i ponuditi performanse koje su jednake ili bolje od 8800 Ultra, ali prije da će biti ovo drugo (moje mišljenje).
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    350€ + 100€ za pristojno napajanje = expensive, hot, power hungry govno.
     
  19. iskusni

    iskusni Komšija

    Nemoj sad kvariti doživljaj :D . Sistem koji su koristili na guru3d.com za testiranje kartice je trošio 400W sa karticom, a na istoj mašini sa 8800GTX 371W. Kada se uzme u obzir da je 8800GTX još uvijek puno skuplja od X2900XT a tu su negdje po performansama (još uvijek nije odlično ali driveri će odraditi svoje vjerovatno), X2900XT je odlična karta IMHO.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Ima li igdje kakvih benchmarka x2600 serije?