Batman: Arkham City

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Dec 8, 2010.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pise na wikipediji da izlazi u novembru, hura! :D
     
  2. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Hehe, i meni je Batman Begins bio na meniju neku noć, sve u sklopu "kondicionog treninga" za Arkham City :p

    Nego, što se tiče skinova, biće ti Dark Knight Returns, ako se ne varam (dolazi uz Collector's Edition), a ja sam sa Shoptoa dobio i kod za Batman 70s Suit, old skul totalni :D
    (i svi su dostupni samo u Challenge misijama ako se ne varam)
     
  3. iLLusion

    iLLusion Aktivista

    Nisam nešto fan The Dark Knight Returns skin-a, da budem iskren. :D

    [​IMG]

    A kad smo već kod toga, nijedan od ovih skin-ova mi trenutno ne ''leži''. Znam, znam, kakav sam to Batman fan ako ne volim kultna comic odijela... Guilty as charged, ali srcu su mi ipak draži oni iz filmova. :smt003

    IGN je spomenuo da se mogu koristiti i u igri, ali tek kad otključaš onaj New Game Plus mod.
     
  4. Pasha

    Pasha Komšija

    New Game Plus opcija totalna je glupost.
     
  5. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Što? Ideja zvuči super, pogotovo ako si planirao igrati igru opet na većoj težini + zadržiš sve gadgete i poteze iz prvog prelaza.
     
  6. Pasha

    Pasha Komšija

    Pa baš zbog toga je glupost. Zar nije normalno igru igrati onakva kakva ona jeste, bez tih olakšica ? Svako ima svoj izbor, ali ja ovako nekako tumačim igranje i zabavu.
     
  7. GW

    GW Moderator

    Tj. ono što se ne engleskom kaže "replay value", tj. igra koja nudi zabavu i poslije prvog prelaska. Ima ih dosta...Neke od nijh bi bile:
    Chrono Trigger - zbog ogromnog broja završetaka priče koje naravno moraš vidjeti :D
    neke Final Fantasy igre - zbog komplikovane priče i odličnog gameplaya
    Resident Evil serijal - gameplay
    Metal Gear Solid serijal - zbog prekomplikovane priče, gameplay
    Tetris - logično jel :D
    i generalno bilo koja igra u kojoj jednostavno ne možeš vidjeti/isprobati/pohvatati sve konce u jednom prolazu.
     
  8. Pasha

    Pasha Komšija

    To je onda druga priča. Mislio sam da je u pitanju ona stara ''God Mode'' mogućnost.
     
  9. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Eto GW izvuče fin citat, ja sam znao samo da je teža i da nema ovih counter simbola u borbi. Biće ovo nekoliko jako lijepih iskustava :D
    Sad je najveći problem je što ne mogu skrenuti misli sa igranja, a valja završavat real life poslove i obaveze. Šta će Gotham reći na to? :cry:
     
  10. GW

    GW Moderator

    Ma koga briga za posao. Ionako si potplaćen. :D
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Poceo Batmana, igrao jedan sahatak i mnogo dobar se cini!
     
  12. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Ok, nakon skoro cjelodnevnog druženja sa igrom imam samo riječi hvale, u ovoj igri sve valja. Na početku sam kontao da je previše sličan originalu (ponajviše zbog stealth dionica sa onim gargojlima po sobama), ali ubrzo ubace i tonu novih mehanika i raznih sitnica kojima su začinili gameplay. Malo sam bacio pogled i na Challenge misije za Batmana i Catwoman i izgledaju da će tražiti možda i više vremena, vježbe i živaca od onih u Arkham Asylumu. Muzika, glasovna gluma, likovi, priča, preokreti, grafika (kad je ovako dobra na konzolama, kako li će tek izgledati na DX11 PC mašinama :shock: )... sve je fakat vrhunski.

    I isključite hintove u opcijama ako ne želite da vam igra sama otkrije fazone u boss borbama kako da ih pobijedite :)
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Evo jedne dobre za Batmana:
    [​IMG]
    :D :D
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ala ce zaraditi na ovom nastavku.

    http://www.gamespot.com/news/6342143/ba ... %3Bimg%3B1
     
  15. Pasha

    Pasha Komšija

    Nemoj zaboraviti da će na PC-u biti prodano nekih 100 000. :lol: I onda dođu seljačići, koji imaju čitav Stup ( sarajevska pijaca) na policama, pljuvati po konzolama. Konzole hrane gaming . ( tačka )
     
  16. iLLusion

    iLLusion Aktivista

    Nadajmo se da će zahvaljujući ovim rezultatima Rocksteady Studios početi raditi i na trećem dijelu uskoro. :)
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nemoj ti zaboravit da se proizvodnjom ili portanjem igre na PC sa ficerima kao sto su physx i dx 11 itekako zaradjuje na hardveru. Koliko sam ja promjenio grafickih od kad su izasli xbox360 i PS3 ihahaha :D, dok je neko samo jednom platio za konzolu. Na kraju kad se podvuce crta imaju oni itekako razloga praviti igre za PC bez obzira na kopije.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Pa igra ce vjerovatno zavrsiti na 10+ miliona kopija tako da nema nikakvog razloga da se ne nastavi muznja serijala :)
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    I nadajmo se da ce to biti za 1 godinu a ne za 2 :)
     
  20. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Ne sluti, neka ih ovako, nek' sebi razgode pravljenje novog nastavka, puno su bolji skokovi u kvaliteti sa razumno dužim razvojem (samo pogledaj Assassin's Creed 1/2 odnosno 2/Brotherhood).
    I kad već spominjem Assassin's Creed, čini mi se da je Rocksteady sa Batmanom možda uspio i nadmašiti skok koji je Ubisoft napravio između prvog i drugog Assassin's Creeda :)