Battery usage vašeg smartphone-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by kvaju, May 17, 2012.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ZTE San Francisco/Blade
    Android 2.2 ,wifi,3G i surfanje netom bez prestanka plus FB i YT aplikacija,nekih 4-5 sati a onako u stand by i par poziva moze 2 dana normala ,ali to kada pogasim procese

    bio sam ovdje pokrenuo temu,baterija mi nije mogla dogurati 24 sata i to je to a sada 24 sata a u mene je uvijek 3G ukljucen,wifi palim kada sam kod kuce i kada mi sta treba :)

    a slazem sa sa kolegom koji rece da trebaju bataliti debljinu uredjaja i obratiti paznju za trajanje baterije,da moze dogurati makar 3 dana u stand by sa pozivima umjerenim i konstantno upaljenim 3Gom
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Taj problem je bas fino Motorola sredila sa Razr Maxx telefonom. Baterija traje k'o na iPad-u. :mrgreen:
     
  3. pac

    pac Komšija

    Iphone 4 iOS 5.0.1, wifi ponekad, 3g ili edge bas kad treba tj. isto ponekad. Igre slabo igram najvise surfam i razlgedam po appstoru i cydiji. Uglavnom tel najvise koristim za telefniranje i sms tako da baterija moze biti od 2-3 dana.
     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Trenutno koristim Nokia N97 i prvo da kazem je*o me onaj ko me nagovori da je kupim pa onda da nastavim sa baterijom:

    Kada je koristim samo za pricanje, SMS baterija mi traje po 2-3 dana. Kada intenzivnije koristim WiFi, Nimbuzz, Operu Mini i malo igram izdrzi jedan dan
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    Sto, nisi zadovoljan Nokiom n97?
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Gdje ce biti zadovoljan s jednim od najgorih smartphonea ikada. :mrgreen:

    Trenutno koristim LG E900 i izguram dva dana laganog koristenja (uglavnom pozivi) buduci da su mi dosadile "napredne" opcije. :D
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Evo screenshot sa Nokia batery monitor..
     
  8. techton

    techton Aktivista

    Koristio sam do nedavno iPhone 4 i bio sam relativno zadovoljan trajanjem baterije, otprilike 2 dana iako koristim wireless - naravno ne preintenzivno, a moglo bi i vise da nisam na skype. Trenutno koristim optimus 2x (stock 2.3.4) i drasticno je veca brzina praznjenja telefona. Jos uvijek se nisam navikao da moram killati procese kako bi stedio bateriju. Po tome mi je android jako los, iako ima nekih opcija koje nisam imao na iphonu poput streamanja na winamp wirelessom sa telefona. I sad mi je wifi upaljen konstantno, ali jedva izdrzi dan. Tacnije, uvijek imam punjac uz sebe da dopunim telefon jer jako puno telefoniram. Sve u svemu, android je super, ali stabilnost aplikacija i trajanje baterije moram priznati su puno bolji na iPhone4.
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    Nisam znao da je tako loš n97, doduše jednom ga vidio uživo nakratko kad je tek izišao.
     
  10. Talnay

    Talnay Aktivista

    Mali offtopic.. Samo da se nadovezem na ono da se FB app cesto crash-a? Meni se srusio mozda par puta otkako ga koristim, a stalno ga koristim. Sve super radi, jedino nemogu da uploadam sliku... I jest da nema nikakve alternative, jedino da se otvara preko nekog browsera, tako jedino mogu igrat marvel avengers alliance... :) ali pojede prometa, pa izbjegavam to preko 3G-a...
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako nema alternativu, jesi probao Friendcaster na Androidu ili Ace pro for facebook na iOS-u?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Skrecete lagano s teme, zasto n97 ne valja, pa zasto FB crasha itd. :D

    Kod mene je Spica, punim svaku trecu noc, tj. drzi 2.5 dana jer punim cijelu noc. Wifi rijetko, osvjetljenost niska, gps konstantno upaljen, pozivi i sms redovni, vise sms nego pozivi. Naravno ako se pojacaju razgovori i osvjetljenost, onda svaku drugu noc :D
     
  13. anel007

    anel007 Komšija

    Friendcaster dere oficijalnu FB aplikaciju uzduz i poprijeko, igra se s njom k'o beba sa zvekom :mrgreen: :mrgreen:

    OT: HTC Desire Z, CyanogenMod 7.1 uz konstanto upaljen GPS,WiFi i umjereno koristenje telefona za pozive, poruke, malo surfanje netom i pregledavanje Play Store-a, osvjetljenos ekrana je podesena na automatsko izdrzi oko 1.5 - 2 dana (mada ga cesto punim svaku noc cisto da ne ostanem iznenada bez upotrebljivog telefona)
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nokia 5800
    [​IMG]
     
  15. Tyger

    Tyger Aktivista

    [​IMG]

    Galaxy Ace, CyanogenMod 7.1 (Android 2.3.7)
    Dnevni prosjek:
    15-30 min Viber
    30-56 min Pozivi
    15-20 puta sync bilo preko WiFi-a ili 3G-a(manualno paljenje)
    rijetko kada poruke
    30 min muzike
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

  17. kvaju

    kvaju Komšija

    [​IMG]

    Stalno upaljen data promet, wifi, uz normalno neko koristenje, tapatalk, twitter, facebook, browser, youtube pregledavanje nista pretjerano.
    Iphone 4, iOS6.
     
  18. Esprit

    Esprit Aktivista

    Galaxy Nexus

    Wifi i 3G stalno ukljuceni, kad nemam signala za Wifi onda 3G preuzima stvar u svoje ruke ;)
    Svijetlost na displeju na maximumu
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Ja sam zadovoljan, bitno je da nisam vezan za punjac i da ga ne moram nositi na posao, u goste... svaku noc punim mobitel i znam da ce mi sutrasnji dan sigurno izdrzati.

    p.s. izvinjavam se zbog velicine slika.
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Gdje ti je usage time?
     
  20. Esprit

    Esprit Aktivista

    Nema kod mene detaljan usage time ili ga ja ne mogu naci. Ima ovo sto sam uslikao.