Battlefield 1

Discussion in 'Igre i konzole' started by bhd, Feb 1, 2016.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Krenuli su custom serveri, i mislim da ce biti mogucnost da se ogranici broj snipera. Dodas u favorite par takvih servera i bog te veselio. i BF3/4 smo igrali na svega par servera gdje su bili admini koji su kickali te kretene
     
  2. dag_sa

    dag_sa Novi član

    Pa vi sto kakite po snajperima sto ne igrate sa njima ako su toliko lukrativni i OP... ne isplati se jelda? Da bi bio na istom nivou kao ostale tri klase treba za trecinu manje poena. Zanci by game desing reconu je dovoljno saka poena i racuna se kao dobar. Ta klasa nija napravljena da jurisa po zastavama i tako skuplja poene, nego da gadja sa 150 m, ubere pokoji marksman bonus i da spama flare gun, cak ni spawn beacona nema vise. Hocemo je izbaciti? Vecina hoce samo akciju. Pogines, daj respawn sto prije i juris na istu zastvu gdije te pumperka nanovo doceka, i onda sam ja neka fora sto jurisam, daj ba!? Da barem vecina tih heroja na zastavama malo pricekaju da ih se ozivi. Ne nego tresnu dva mortara i squad wipe, svi od huje odmah opt-out i medic ostane sam da je digne, al u q²! Shvatite 32v32 je dobra akcija al tu nema timske igre, sto se lazemo! Ekipa koja ima barem dva squada sa po najmanje 4 organizovana igraca uvijek pobjedjuje, sve ostalo je KD filler. 16v16 je plafon za timsku igru. Al' pobogu to je onda prazan server, velike mape, previse pusto, dosadno, nema se koga ubiti... al eto onda zastava i objektiva. Bolje bi bilo da na temu provg svjetskotg, gdije je ratovao svak' protiv svakoga, naprave conquest mod sa 4 tima po 16 igraca, onda bi se moralo dobro organizovati za jedan tim da pobjedi... al' jebo to ako mi je 75% sansa da cu izgubiti, ko bi to igrao? Ko sto niko nije igrao ni SQTDM u BF4. By the way mi koji ovdije vazimo smo prdivjetar za publishere u odnosu na kompletan player base gdije je 80% zadovoljno onim sto dobiju svake ili svake prestupne godine. http://askagamedev.tumblr.com/post/149466049419/80-20-5
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sta se ne isplati, koristit najlaksu klasu u igri? Snajper je easy mode. lvl 6 sam snajper i sa Russian 1895 onim bez optike, kad god sam igrao, igrao sam agresivno, i imao 2-4 k/d bez problema. A nisam dobar sa snajperima jer ih rijetko koristim.

    Izbacit recon i treba. I ovako je 90% korisnika te klase beskorisno za tim. Klasa nije beskororisna nego igraci koji ju koriste, njih vecina, je beskorisna za tim.

    Mi cemo sebi rentat klanski server najvjerovatnije, i laganice banovat recon klasu. Hvala Bogu da su uveli te opcije i na konzole. Teamwork ce onda da bude na daleko viseem nivou, bez brdskih ratnika.
     
  4. dag_sa

    dag_sa Novi član

    Sto svi gledaju na developere igara kao na svoju mati... neprave oni igre da bi im se djete zabavilo nego da zarade pare. Skontaju kako i na koju strunu ljudima zasvirati i to prodaju. I mi se satrasmo da skontamo da sto jeftinije kupimo... sto? Valjda zato sto smo se naucili da fusere i sto manje bi da se izvalimo. Sad sto mi investiramo hiljade sati zivota i opet nije to to jebe se njih. Izracunali su oni da 90% ljudi hoce da igra "easy mode" sniperom i to su im dopustili, nemoj biti naivan, tu je lova... a ostali 10% nek se uhvati noge. Samo publisheri i devs su isto politicari, znaju oni kako se markice iz dzepa izvlace a da sto manje supporta izgube. "Teamwork"... my ass! Pa kad rentas server ispostavice se da jedino sta moze uraditi je promjeniti ime u ime klana in nastimati da bude HC, dabogda ja bio u krivu. Al' ako sve to toliko smeta onda pametno ko drug NAILS prodas accound, spasis sto se spasiti moze i sjedis gledas jedes kokice i prst u uho... heheh :-D

    Ti mozda pametno igras, al agresivno!? Daj ba :-D Dok snajper reloada svaki ce te mitraljez sasjeci na 50 metara. Jedan na jedan Russian samo u glavu na to daljini ubija iz prve. Sad ako ti ides sa squadom i svi pucaju, svaki protivnik napola pecen, izletis na levata koji ne zna gdije puca, mozda dobijes killassist, ili ga dovrsis pistoljem, sve je to kill. Al' ako svakog jedan na jedan tresnes u glavu onda mi nemoj pricati da ti dojam igre pokvari neki noob ili njih 10 sto su skontali gdije je sweet spot i sa kojom pucom i kako se pocaliti da dohakaju bossu... please! Barem se tako u igrama bossovi prelaze ;-)

    I ja pizdim sto su support puske preslabe, barem u mojim rukama :-D mada gdije god da jurisam uvijek se nadje neki BAR da me sasjece isprve. Al neka, treba biti neka puca neko vozlio sto je malo jace/slabije, jer ni svi igraci nisu isto spretni. U nekoga je snajper ko u tebe pistolj. Ako ih je deset sa snajperom ti uzmi tenk pa ih postroji, sad barem sneaky bastards nemaju C4... jebo pobjede, sta ce ti vise pobjeda :-D Imas 3 KD dobijas svaku partiju i smeta ti sto si paranoidan jer neznas odakle te snajper moze trefiti. A ocigledno se opet dobro snalazis... to se u klikerima zvalo, nema kukanja nad rosom ;-) Nego predji na PC pa da vidis drame... FPS drop, CPU usage, driveri to ba citava enciklopedija computer sciencea i opet taman kad imas lika na nisanu, stojis pored vatre, iza ledja se rusi zgrada, avion prelece preko glava dovoljno da igra zaledi na desetinku sekunde taman toliko da pogines uz obrazlozenje killed in action, nije se enginu dalo da izracuna ko te pogodio... hehehe... al' opet ide deploy! :-D
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ti kao da si toplu vodu otkrio sa tim da idu na to da igru naprave casual da bi ugodili i njubarama. To je DICE Swe uradio i sa Battlefrontom, pa im je populacija nestala nakon mjesec, dva.

    Sad BF1 preuzima DICE LA, spasioci BF4, pa ocekujem da i sa BF1 isto urade. Tamo su kaznili maximalno brdske ratnike ili ti snajperparazite tako sto su im oduzeli headshot bonus za udaljenost. Ocekujem i na BF1 da demoralisu brdske ratnike necim slicnim. Mozda da njima ukinu asistenciju koja se broji kao kill na 75% + damagea. To bi bilo epic.

    Agresivni snajper, prvi metak snajperom, i dovrsis ih pistoljem. Zar ima sta lakse? Ili ga neko dovrsi iz squada ili ostatka tima i ti opet dobijes kill. Zato i jeste easy mode jer kilove sa snajperom lako dobijas, ili kroz asistenicu 75+, ili kroz one shot u prsa. Snajperi vise se ni ne trude da te headshotaju kad nema potrebe.
     
  6. dag_sa

    dag_sa Novi član

    Onda igraj cetvorku kad su popravili snajpere, sto nisu svu tu mudrost koju su otkrili u cetvorci prenjeli na novu generaciju... Drug moj sve ce oni to napraviti kad najave sljedecu igru za godinu dana da bi mogli investitorima pokazati kako su im serveri i dalje puni sa po dvjesto-tristohiljada hard core igraca... taman kad je vrijeme da 80% player base predje na novu igru. Plaho tebe voli DICE LA i bili koji drugi DICE.

    :smt006 Once again: http://askagamedev.tumblr.com/post/149466049419/80-20-5
    Vjerovatno vec pratis ovaj blog... a mozda ga i ja pratim malo previse pa pomalo gubim nadu.
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Zato sto je Alen Kertz iz DICE Swe los gameplay dizajner. A njegova je zadnja, on je lead. Sada ce lead preuzeti DICE LA, kao sto je bio slucaj i na BF4.
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Naletio sam na pistol only server, fog, hardcore. Igrao gamepadom na PC, 11/7 score :lol:

    Ko hoce server bez snipera, odete na full filter u browseru i iskljucite klasu citavu. Bila su 2 servera maloprije
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: RE: Re: Battlefield 1

    zar on nije napustio dice?

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma kakav napustio. Jest jedan grobar BF fransize napustio nedavno, a radi se o Patrick Bach-u. Nadam se da ce ga i Kertz uskoro slijediti. Njih dvojica su zajedno unakazili BF4 na pocetku, i napravili onaj family fest od Battlefront-a.
     
  11. p4ja

    p4ja Komšija


    jesi probao igrati sa martini henry?
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Lvl 6 sa snajper klasom sam. Pise u postu koji si quote. Jesam ga pokupio par puta od mrtvaca. Ono nije snajper nego top. Sve one shot preko 50m.
     
  13. p4ja

    p4ja Komšija

    Pa eto kad skupis lvl probaj malo duze pa da vidis kako je eazy. Ne koriste svi snajpere jbt, i sad po tebi citavu klasu ukinut na pojedinim serverima
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Naletao sam na likove na serverima sa preko 2000killova sa Martinijem. Jedan imao 27 service starova (ovo je jos bilo prije heftu), ovaj drugi 25, par sa 21. I to mi govori kako je easy mode. Tako brzo snajperom do toliko killova.

    To je moje misljenje. Treba ukinut tu klasu, jer vecina njenih korisnika su se dokazali kao beskorisni. Barem sad imamo tu mogucnost kroz privatne servere. A i razlog sam rekao zasto. Nije klasa beskorisna, nego vecina igraca koji ju koriste. Ne kazem svi, ne, ali vecina, da. Jbt. igrao sam partije sa 10-15 snajperista u timu, gdje 1 u vrh glave 2 rade da pomognu timu. Nek stave opciju da mozes limitirati broj igraca sa odredjenom klasom, i to bi bilo ok. Npr. da se moze staviti max 2-4 snajpera po timu. To bi bilo sasvim ok. Ali posto nema, lagano citavu klasu banovat. Samo pozitivne stvari za teamwork mogu izaci iz toga kad nema svaku partiju 10 brdskih ratnika.
     
  15. p4ja

    p4ja Komšija


    Znaci ti si naletio na par frajera koja razvaljuju sa martinijem i to je dokaz da je lako? Nisi bas kompetentan da pricas o tome. I nije uopste jednostavno, jeste mozda ako nemas nista pametnije u zivotu da radis i rokas po cijeli dan.. ali ovako bas i nije, its more challenging and fun, rather then easy as you say. BF je jbt, nek igra ko sta hoce, budi malo agiliniji i nece te toliko skidati :D
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Da je u pitanju par, pa haj. Nego nema vecina raje jos Martini jer je na lvl 10. Ja jos nisam vidio tenkistu sa vise od 19 servis starova, ili neku drugo oruzje, cak ni 10. A Hunter Shotgun. I to mi govori kako je !artini easy mode.

    Ko je rekao da me skidaju? Ja govorim kako su beskorisni snajperisti, jer su im ugodili previse u ovom BF, to je poenta. Nista ne rade da pomognu timu. Ako nece da igraju objektive, nek idu na tdm. i nek se rokaju po vazdan, tamo je barem cilj da kempas i nabijas kilove. Ili cak i operations, i tamo vidim korist za njih kada kempaju nigdje blizu objektiva. Al' jok, svima dusa na CQL. Gdje ja letam citavu partiju, dok oni potrce samo do svog brda, postave sator, i boli ih djon.

    'Kupio je igru moze igrat kako hoce'. Tako cu i ja isto kupit server i mogu radit sta me volja. Zvuci fer. :)
     
  17. p4ja

    p4ja Komšija

    Pa to ti kazem, zadaj se odma i cao. Ispisao si tri stranice o tome kako treba ukinuti klasu. Mogao si do sad 3 servera napraviti. Ali vidjet ces i kad napravis taj server, koliko ce ti faliti kada te neko ukine sa nogu, i vracas se ti ovamo cim prije. :wink:
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Samo 3 stranice? Bogami sam lijen bio.
    Popit cu red bull da mi da krila, da mogu sto prije se vratiti na servere sa brdskim ratnicima. To je sigurno. Hahaha

    Ukidanje snajper klase na objective modovima moze samo pomoci a nikako odmoci. Ili limitiranje broja istih po serveru.
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Danas mi je trebalo 40min da udjem u igru sve up do tade, igra crashala 5-6 puta udjem performanse prepolovljene dx12 nisam uspio ni pokrenuti. Jos jedan kolega Ahmo prica jucer na novim drajverima imao sa gtx 1080 18 fps, i kad mi neko kaze NVIDIA supremacy i njihovi drajveri :smt004 citam na bugu uzas jedan velikoj vecini performanse jos gore. Haman odustati treba i cekati da ovo patchuju, za danas odustao nece pa ga jebi, ako se ne popravi vratit se na cetvorku iako je dojadila bogu ocu. Neki dan usao na bf4 pozelio se sve bez problema puno tiketa server 145-15 zavrsim tako nesto ko hadzija.

    Edit: serveri ce biti prica za sebe, procon ne radi hoce li veliko pitanje. U biti u odnosu na bf4 imas jako limitirane mogucnosti za customizaciju servera nesto slicno sto je Patton pricao za ps4 servere na bf4 :smt005

    edit2: nakon sto sam uspio uci nakon 40min pokusavanja brisanja settings foldera sta sve ne udjem na server lik hoda po nebu i ubija flame throwerom ukljucujuci i mene i sve to naravno na custom serveru ne na official DICE, ja mislim da admin ne moze ni banovati jos? ovaj cit jos nisam vidio. Nakon svega moze se reci da je igra u teskoj beti pola stvari ne radi kako treba :lol:
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Driveri za 1060, 1070, 1080 su sjebani, vrati na stare.

    Sto se kustomizacije tice, ne mozes admina postavit, rezervisat slot, banovat nikog, ne mozes pojedinacnu pusku zabraniti, samo citavu klasu oruzja lol itd itd